Přejít na výpis diskuzí

Lidice

FILM 26.5.2011 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Herečka :D

    Bude to určitě nejlepší film.
    A štáb? no úplně úžasnej! *3*
  • lieblinka
    Nádherný film s úžasným obsazením bezkonkurenčního Karla Rodena. V kině jsem seděla jako přibitá a ještě teď mám z toho po tělě husí kůži. Jsem ráda, že se takové filmy točí, myslím si, že mladí lidé by měli vědět jaká zvěrstva se děla a trošku se nad tím zamyslet. Ten film mi byl hodně blízký už tím že jsem z Kladenska a od Lidic bydlím kousek. Velké díky za to, že byli Lidice natočeny *3*
  • Maximální emotivní zážitek,jak někdo může napsat,že je to spodina? *10*
    Je to pravda, ta nemá pobavit, ale ukázat a přiblížit těm, co nemají zřejmě ani páru o tom co se za války dělo...
  • je to super film!

    uplne sem se zamilovala do karla. :D je ten jeho nevinny kukuc. :D no nadhera :)) jinak film je hodne na zamysleni, kdo o lidicich skoro nic nevi, asi nepochopi... ale stoji to za shlednuti, ja osobne pujdu v blizke dobe podruhe ;) ten film je necim jedinecny!:)
  • film z ktereho mi presel mraz po zadech :-( je hrozne ze se toto odehrálo :-((( *13* *13* *13*
  • Lidice

    tento film je jednoznačně nejlepší za poslední dobu! en pocit, který mě provázel po celou dobu filmu, jsem ještě nezažila.. kdo neuvidí, nepochopí! rozhodně doporučuji, stojí to za to!))
  • Úžasně natočený film. Ale ta představa, že to tak skutečně bylo a možná ještě horší, je děsivá. Co všechno si ti lidi museli přetrpět. Člověk si ani neuvědomí, co má, ale po shlédnutí toho filmu bude každý přemýšlet. Moc hezký film, doporučuju.
  • lucik188p

    DESIVE DEJINI

    jeto jeden z nejlepšichfilmu co znam co se tiče valky te skutečne ja brečela jako blazen je to strašna tragedije smutni a zaroven taky prožitečni je aš desivi co se delo v minulosti človek si aš řika že to museli bit velmi silmi a odvažni lide ti co to přežili ja bich asi umřela strachi prome jsou takovi lide skutečni hrdinove
  • ..

    Na začátku mi to řpišlo trochu nudný- možná to je proto, že jsem o tom tématu skoro nic nevěděla. Nicméně z kina jsem odcházela ohromená, jakých hnusáren byli ti němci schpní. Film má něco do sebe, rozhodně doporučuju :) není to zrovna veselý téma, ale myslím si, že málokoho to nechá chladným! :)
  • lynette
    Lidická tragédie
    Nejsem erudovaná historička a tak hodnotím jen podle toho, co do mě "vtloukli" v hodinách dějepisu a dle různých televizních dokumentů, které jsem měla možnost shlédnout, abych však pravdu řekla, učebnice Dějepisu a ty tv dokumenty mi ve výsledku přišli zajímavější, než celý tento filmový projekt o vyhlazení Lidic /také mě dost udivuje, že filmaře Ležáky zjevně už tolik nezajímají, když o nich nebyla ve filmu ani zmínka/. No a jak se tu už někdo přede mnou zmínil, film Habermannův mlýn mi přišel více vydařenější než film Lidice /ale to je jen můj názor/. I zde je však ukázána typická česká zbabělost, kdy se udávali sousedé mezi sebou, sekali se jak se dalo, ale na fašisty už si nikdo netroufl a místní chlapi šli na vlastní popravu jak ovce na porážku /nejsme holt žádní bojovníci a obranáři jako třeba Francouzi, že/. Celkově shrnuto - je mi líto celkově všech obětí druhé světové války, kteří 2.sv. válku nevyvolali, ať už se jednalo o jakoukoliv národnost a pevně doufám, že se tohle už nikdy nebude opakovat. Film Lidice bych po filmařské stránce i herecké stránce zhodnotila méně body, ale z úcty k lidickým obětem dávám nejvyšší možnou známku 10/10.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit