Přejít na výpis diskuzí

Lidice

FILM 26.5.2011 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavosti:

    Lidice /2011/:

    Po celém světě existují ženy a dívky s křestním jménem Lidice. Jejich rodiče se inspirovali skutečným tragickým příběhem Lidic, který je po světě velmi známý. Fotky těchto žen a jejich jména běží v závěrečných titulcích tohoto filmu.

    Scénář napsal Zdeněk Mahler. Mahlerovo libreto bylo oceněno již r. 2007 cenou Sazky.

    Během natáčení chyběly peníze a tak se vyhlásila obdoba celonárodní sbírky, do rozpočtu na film Lidice přispívala jiná města sice po menších částkách, ale i tak se tento projekt za jejich finanční pomoci nakonec dotočil.
    • Snímek získal pět nominací na cenu Český lev, ale ani jednu nakonec neproměnil.
  • lynette
    Lidická tragédie
    Nejsem erudovaná historička a tak hodnotím jen podle toho, co do mě "vtloukli" v hodinách dějepisu a dle různých televizních dokumentů, které jsem měla možnost shlédnout, abych však pravdu řekla, učebnice Dějepisu a ty tv dokumenty mi ve výsledku přišli zajímavější, než celý tento filmový projekt o vyhlazení Lidic /také mě dost udivuje, že filmaře Ležáky zjevně už tolik nezajímají, když o nich nebyla ve filmu ani zmínka/. No a jak se tu už někdo přede mnou zmínil, film Habermannův mlýn mi přišel více vydařenější než film Lidice /ale to je jen můj názor/. I zde je však ukázána typická česká zbabělost, kdy se udávali sousedé mezi sebou, sekali se jak se dalo, ale na fašisty už si nikdo netroufl a místní chlapi šli na vlastní popravu jak ovce na porážku /nejsme holt žádní bojovníci a obranáři jako třeba Francouzi, že/. Celkově shrnuto - je mi líto celkově všech obětí druhé světové války, kteří 2.sv. válku nevyvolali, ať už se jednalo o jakoukoliv národnost a pevně doufám, že se tohle už nikdy nebude opakovat. Film Lidice bych po filmařské stránce i herecké stránce zhodnotila méně body, ale z úcty k lidickým obětem dávám nejvyšší možnou známku 10/10.
  • V neděli jsem na čt1 viděl velkofilm Lidice. Nepříjemně mě překvapila historická neznalost tvůrců, zvláště Zdeňka Mahlera. Z německé strany nezaznělo jediné jméno. Divák musel nabýt dojmu, že vyšetřování atentátu vedl jakýsi anonymní gestapák, poučenější by řekl, že Harald Wiesmann, velitel kladenské pobočky. Vina za trgedii však leží především na veliteli bezpečnostní policie a SD Horstu Böhmemu. Ve filmu není ani nastíněn ten obrovský vyšetovací aparát, nic o šéfovi vyšetřovací komise Pannwitzovi, nic o Dr. Wehnerovi, vládním řediteli centrály kripa z Berlína. Bezejmenný továrník Pála ze Slaného je ve filmu neúnosně pomluven. Historikové stále nechtějí uznat, že Lidice není žádná pomsta za Heydricha, vysocí Němci, až na Böhmeho, byli rádi, že je po něm, protože se ho báli. Lidice, to byl především karerní boj a nenávist Horsta Böhmeho vůči Dr. Wehnerovi a nechuť k Pannwitzovi. Zkrátka, bylo to mnohem, mnohem složitější než se pan Mahler domnívá a film ukazuje. Mimochodem, kladenští gestapáci v čele s Wiesmannem, jeli nejdříve do malinké obce Lidice u Slaného a tam hledali rodinu Horákových, teprve potom zjistili, že se jedná o Lidice u Kladna.
  • Maximální emotivní zážitek,jak někdo může napsat,že je to spodina? *10*
    Je to pravda, ta nemá pobavit, ale ukázat a přiblížit těm, co nemají zřejmě ani páru o tom co se za války dělo...
  • No myslím si že ten kdo píše že je to spodina všech filmu tak se HODNĚ MILÍ!!! Nás na to vzala škola a už jen kvůli tomu že je to příběh z 2. světové války.Což se budeme učit o tom jeste dalšich 1000 let. Ten film je úžasně natočený se skvělým obsazenim a trošku mi přišlo že má trošku společné s Hlídačem č.47. ALE VŠEM CO mají radi válečné filmy tak doporučuju :) UŽÁSNÝ velice Smutný film. ale stojí za to;)
  • Úžasně natočený film. Ale ta představa, že to tak skutečně bylo a možná ještě horší, je děsivá. Co všechno si ti lidi museli přetrpět. Člověk si ani neuvědomí, co má, ale po shlédnutí toho filmu bude každý přemýšlet. Moc hezký film, doporučuju.
  • Nevíte jestli už jsou na netu?? pls
  • film z ktereho mi presel mraz po zadech :-( je hrozne ze se toto odehrálo :-((( *13* *13* *13*
  • lieblinka
    Nádherný film s úžasným obsazením bezkonkurenčního Karla Rodena. V kině jsem seděla jako přibitá a ještě teď mám z toho po tělě husí kůži. Jsem ráda, že se takové filmy točí, myslím si, že mladí lidé by měli vědět jaká zvěrstva se děla a trošku se nad tím zamyslet. Ten film mi byl hodně blízký už tím že jsem z Kladenska a od Lidic bydlím kousek. Velké díky za to, že byli Lidice natočeny *3*
  • lucik188p

    DESIVE DEJINI

    jeto jeden z nejlepšichfilmu co znam co se tiče valky te skutečne ja brečela jako blazen je to strašna tragedije smutni a zaroven taky prožitečni je aš desivi co se delo v minulosti človek si aš řika že to museli bit velmi silmi a odvažni lide ti co to přežili ja bich asi umřela strachi prome jsou takovi lide skutečni hrdinove

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit