Přejít na výpis diskuzí

Mlhy Avalonu

FILM 4.3.2007 17:02
26 příspěvků

Příběh krále Artuše z Camelotu má mnoho podob a tento příběh je jednou z nich. Vše začalo uprostřed divoké války, kdy do země rozdělené svárem stoupenců bohyně Avalonu a přívrženců křesťanství vtrhli sasští barbaři a bez milosti zabíjeli jedny i druhé. Bylo nutno najít silného vladaře, kterého by uznali jak stoupenci Avalonu, tak stoupenci Krista, krále, který by dokázal sjednotit zemi dřív, než ji ovládnou barbaři. To je důvod, proč se spojí Vivian, nejvyšší kněžka pohanské bohyně vládnoucí odnepaměti ostrovu, s kouzelníkem Merlinem a obrátí ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V TV!

MLHY AVALONU /1.díl/ , r. 2001 od 16.30 na NOVA CINEMA!
    MLHY AVALONU /2.díl/, r. 2001 od 18.15 na NOVA CINEMA!

Dnes v pátek 8.5.2015!!!

Dívejte se.
  • aranella
    Film MLHY AVALONU (The Mists of Avalon, r. 2001), 1. část -
    Nova Cinema - 13.55 hod. odpoledne
    Středa - 9.10. 2013

Tak se dívejte, kdo tedy chcete a máte čas. *1* *5*

Dodatek: Jedná se opakování této 1.části.
    • aranella
      Premiéra 1.části:
      Nova Cinema - úterý 8.10. 2013 od 20.00 hod. večer.
      • aranella
        2.část:

Premiérově -
        Úterý 8.10. 2013 na Nova Cinema od 21.45 hod. večer.

Opakování 2.části -
        Středa 9.10. 2013 na Nova Cinema od 15.40 hod. odpoledne.
        • aranella
          Oprava:
          Dnes jsem koukala do televizního programu v novinách a ten druhý díl tam vypsaný není, jen ten první.
          Takže počítám, že ho budou dávat až po týdnu po tom prvním, ty datumy a časy u druhého dílu co jsem tu vypsala jsou tudíž neplatný.
          ---------------------------------------------------------------------

TAK JEŠTĚ JEDNOU, PLATÍ TY INFORMACE CO JSEM PSALA PRVE, DÁVAJÍ OBA DÍLY, HNED PO SOBĚ!
  • Mlhy Avalonu 1.díl /2001/ - čtv. 1.3., Nova Cinema 20:24
    • OPAKOVÁNÍ filmu Mlhy Avalonu /r. 2001/:

Pátek 2.3. na Nova Cinema -
      1.díl - 14.05 hod.
      2.díl - 16.00 hod.
    • Oprava času u 1.dílu - je od 20.00 hod. večer. *3*
      2.díl dávají hned po tom prvním, od 21.45 hod. večer, stejná stanice, stejný datum. *4*
  • aranella

Políbila mě dnes múza...:-)

SPIRÁLA ŽIVOTŮ

Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Mordred alias Hans Matheson v TV!

Dnes jsem ještě mimo jiné objevila v novém tv programu, že v úterý 3.8.2010 dávají na Nově v 9.30 ráno první díl filmu MLHY AVALONU /2001/ a ve čtvrtek 5.8.2010 ve stejném čase druhý díl, kde již hraje "náš" chlapec.
    Tak se nezapomeňte dívat! *5* *4*
    • Re: Mordred alias Hans Matheson v TV!

jasan že jsem se dívala a div jsem hansika nevykoukala *14* *1* mamka mi pořád musela připomínat ať tolik nevalím na něj oči *14* je moc krásnej, ten účes a tetování mu slušelo tak, že jsem z toho byla úplně hotová v dobrým slova smyslu *14* a jeho bojový scénky mě mile překvapily, směle bych se mu svěřila pod jeho ochranný křídla *4*
  • Zajímavosti

- snímek je zfilmován podle novely "The Mists Of Avalon" spisovatelky Marion Zimmer Bradley
    - tento televizní počin byl mimo jiné nominován na Zlatý globus či Saturn Award, v roce 2001 získal cenu Certificate of Merit a roku 2002 cenu Emmy
    • Re: Zajímavosti

- umělé kluziště v Praze bylo používáno jako místo pro konstrukci vnitřků hradu
      - film byl natočen pro britskou tv stanici TNT
      • Re: Re: Zajímavosti

- písně k filmu nazpívala populární keltská zpěvačka Loreena McKennitt
  • Mlhy Avalonu - 2.část

SOBOTA 9.5. - Nova 10.05 hod. ráno, dívejte se. *3* V tomhle dílu hraje Hans Mordreda. *4* Já viděla před pár lety jenom první díl, takže tohle bude pro mě premiéra. *3*

Popis filmu
    http://tv.seznam.cz/porad/detail?id=2755404

*4*
    • Re: Mlhy Avalonu - 2.část

tak jsem to dnes ráno sledovala a film s emi moc líbil, všichni herci byli dobrý *3* a samozřejmě hans matheson je moc krásný a talentovaný herec, obdivovala jsemho jak krásně šermoval a jezdil na koni *14* *3* a docela mě překvapilo jakej je mrštnej jako kdyby v minulosti snad dělal gymnastiku, či co *14* je skvělej *4*
  • MLHY AVALONU (2001)

První část dávají na Nově od 10.10 hod. ráno 2.5. (sobota) *3* Tak se dívejte, i když pokud mi paměť slouží dobře, tak Hans bude hrát až v části druhé. *4*
  • Hans Matheson interview - Mlhy Avalonu 2001

Myslíš si, že Mordred je neodmyslitelně zlá postava?
    On byl odmítnutý a opuštěný a to je to, co bylo předtím než se stal zlým. Myslím, že je to případ mnoha lidí, kteří ve svých životech ubližují. Jejich bolest končí tím, že přecházejí na špatnou cestu. Zlo a dobro v něm bojují, ale je to zlo v jeho krvi, proč nemůže přestat.

Co je jeho dobrou stránkou?
    On opravdu chce milovat. Chce normální rodinný život. Má láskyplné myšlenky, ale někde dál v příběhu jsou věci příšerně zlé.
    • Re: Hans Matheson interview - Mlhy Avalonu 2001

Proč prahne po koruně?
      Je to jeho osud. Jeho předurčení. Je velmi zahořklý z toho, že jeho matka, Morgaine, a jeho otec, Artuš, ho nechtějí "uznat", protože je dítě z incestu. To je něco, co automaticky přináší něco temného do jeho charakteru. Mordred ztělesňuje opravdovou příčinu jejich nepřátelství. Je si později vědom, že nebude mít nic k žití, nebo zabije svého otce - to ho nakonec dovede k zabití otce.
      • Re: Re: Hans Matheson interview - Mlhy Avalonu 2001

Čeho ses bál při práci s ženskými herečkami?

Ničeho. Všechny byly milé. Myslím, že jsme všichni strávili velmi krásný čas tvorbou tohohle filmu, učením šermu a jízdou na koních. A Uli je fantastický. Je jeden z činných režisérů.

Takže snem každého kluka je být na Camelotu a hrát tuto roli?

Nevím, vážně. Mě jde nejvíc o to ztvárnit pravdivost charakteru a emocí. Můžu být na Camelotu nebo v Soho, je to vážně jedno. Ale opět, je krásné být mezi meči a hrady.
  • Jednou a dost

Tohle bylo opravdu až moc feministicky zpracované a tak nějak jsem z toho měla smíšené pocity... Moc rozvláčné, jakoby bez děje a také nudné. Tohle mi opravdu stačilo shlédnout jednou a vícekrát už to vidět nemusím. 5 bodů z 10, víc nedám..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit