Přejít na výpis diskuzí

Mojo

FILM 14.4.2009 
30 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Interview - 1998

    Krátký článek "YOU NEED HANS" (The Face; červenec 1998);

    Povídání k televiznímu filmu "MOJO" (1997), kde se herec Hans Matheson mimo jiné zmiňuje o své drogové minulosti....

    Hans hrál nejprve dospívajícího rockera Silvera Johnnyho padesátých let v originální divadelní produkci MOJO režiséra a scénáristy Jeze Butterwortha v roce 1995 a nyní po dvou letech se objevuje i ve filmovém přepisu opět ve stejné roli. Režisér a scénárista tohoto filmu Jez Butterworth (který nazývá Hanse Mathesona "jeho vlastní Harvey Keitel" ) uvedl, že napsal roli přímo pro Hanse a herec připouští jisté podobnosti.

    Hans k tomu říká:
    ,,Stejně jako Johnny jsem prošel hodně špatnými věcmi," říká záhadně. ,,A my dva sdílíme ten povahový rys, který najdete u kreativních lidí, který je třeba neustálé hledání odpovědí a významů. Nejsem jako zoufalý, jako když jsem ho hrál poprvé - já jsem se obviňoval přes sebemenší chybu. Tam byly časy, kdy jsem nevěděl, jestli bych pokračoval. Dělal jsem věc drog. Byl jsem přes všechno. Nebudu kázat jen proto, že jsem čistý, ale nemyslím, že je to dobré pro duši. Nemohl jsem se k tomu teď vrátit. Takhle nejšťastnější jsem nikdy nebyl."
  • Interview - 1998

    Interview "CINE FILE ON HANS MATHESON" ; (z 27.listopadu 1998)

    Jaký byl první film, který jste viděl?

    ,,First Blood. Když Sly Stallone spadl z vrcholu útesu, já si pamatuji, že jsem byl ohromený, protože on dělal svůj vlastní akrobatický kousek. Byl jsem jen osmiletý."

    Který je váš nejoblíbenější film?

    ,,Jeden z mých oblíbených je švédský film Pelle the Conquerer. Miluji pocit syrové emoce ve filmu."

    Kdy jste naposledy odešel od filmu?

    ,, Nikdy jsem neodešel z kina. Rád dám filmům šanci."

    Váš nejerotičtější okamžik v kině?

    ,, Dívat se na Jessicu Lange na kuchyňském stole v The Postman Always Rings Twice. Já byl v té době velmi mladý, ale měl jsem něco o ní vždy od té doby."

    Oblíbený úryvek dialogu?

    ,, Andy Serkis v Mojo: ,,On je můj nejlepší přítel, ale on je hajzl."
    • Re: Interview - 1998

      Který herec / herečka byste chtěl být?

      ,, Žádný. Je jich spousta, které obdivuji, ale rád přijmu výzvu sebe!"

      Kdy to bylo naposledy, když jste při sledování filmu plakal?

      ,, Já neplakal dlouho, ale cítil jsem se hluboce rozrušený při sledování filmu Saving Private Ryan. Vím, že konec byl hrozný, ale vedlejší role byly dojemné."

      Jak moc je důležitá vaše krása pro získání role?

      ,, Já cítím, že vzhled hraje velkou roli, protože kino je o obrazu a o fotografování. Lhal bych, kdybych mluvil jinak."

      Jaké to bylo, jako povídání si s Haroldem Pinterem na vás v Mojo?

      ,, Hrůza. Použili první záběr, kde Harold měl většinu z jeho dialogů špatně. Scéna měla následkem toho skutečnou intenzitu, na kterou měli lidé navázat."

      Četl jste od Victora Huga Les Miserables?

      ,, Pokusil jsem se o četbu, ale i přesto, že psaní je dobré, shledal jsem to nudným. Victor Hugo by mě chtěl za to pravděpodobně nakopnout."
  • Gangsterka z 50. let 20.století..

    Ač nemám ráda tento žánr, ba dokonce ani léta padesátá, po shlédnutí jsem musela zkonstatovat, že filmová prvotina J. Butterwortha je právem řazena mezi to kvalitnější, co televize nabízí. Herecké výkony jsou vynikající, obzvláště dle mého názoru vynikal Harold Pinter v roli homosexuálního "mafiána" jež v divákovi dokázal probudit opravdu nenávistné pocity, Ricky Tomlinson neměl rozsahově tak velkou roli, ale žárlivého homosexuálního manažera zahrál taktéž přesvědčivě, Aidan Gillan jako synek již zmiňovaného manažera byl naprostý "psycho" jak tady s oblibou říkáme a samozřejmě nesmím zapomenout na hlavního představitele - rockovou hvězdičku Johnnyho Silvera v podání tehdy začínajícího a ušácky vyhlížejícího Hanse Mathesona, jež předvedl celkem ucházející taneční výkony, ale ještě přesvědčivější emoce (strach, tréma, bezbrannost atd.). Upřímně, myslela jsem si, že bude hrát ve filmu více, na můj vkus na to, že to měla být jeho hlavní role, tam hrál méně jak kdejaký "vedlejšák". Ale - H. Matheson hrál spíše postavu k politování, byl jenom loutka nejdříve v rukou jeho manažera, který ho sex. zneužíval (ve filmu tyto scény patřily k těm lepším) a jeho kumpánů, scéna, kdy Johnny žádal jen ve slipech o jídlo protože měl hlad a jeho manažer mu dal na véču jen jablko vzbuzovala ve mě lítost, scény z klubu byly taktéž good, když zpíval a tančil (záběry na dav fanynek pod pódiem mi skoro připomínaly ty reálné z dob Beatles), kameran dal hodně na efekty a na rychlé střídání záběrů a další herecky výraznější část byla na závěr filmu, kde Johnny seděl v bytě u homosexuálního "mafiána" v podání H. Pintera, který ho celkem slušně ochmatával, kde se dalo.
    • Re: Gangsterka z 50. let 20.století..

      A H. Matheson hrál přesvědčivě bezbrannost a poddajnost proti své vůli.Zkrátka těžký život umělce.. Jak to se zpěvákem nakonec dopadlo, neprozradím. Jen na závěr komentáře ještě připomenu, že H. Matheson nazpíval na soundtrack k filmu song "Chained to Loving you", je to takový sladkobolný ploužáček zazpívaný velmi jemně a procítěně, takže za to H.Mathesona chválím, jinak ve filmu tahle píseň nezazní. Ještě snad dodám, že J. Butterworth napsal pro filmové zpracování rozsahově větší roli zpěváka Johnnyho Silvera, protože v divadelním podání se tam tahle postava tolik neobjevuje. Škoda.

      Dávám 10 bodů z 10.
  • Zajímavosti

    Premiéra byla dne 10.7.1998 v UK.(***)Režisér a scénárista Jez Butterworth napsal původní hru MOJO roku 1994 ve Wiltshire. Než ji napsal do finální podoby, trvalo mu to rok. Hru zrealizoval v létě roku 1995 v divadle Royal Court Theatre. Zfilmoval ji roku 1997.(***) Původní hra Mojo získala roku 1995 divadelní cenu OLIVIER AWARD v kategorii "nejlepší komedie". Nasbírala i další ceny, jako např. "Nejoslnivější debutujícící hra za celá léta" divadla Royal Court Theatre, cenu spolku autorů "Cena roku nový autor", cenu George Devina a v neposlední řadě i ocenění "Standartní cena pro nejvíc slibného dramatika". Tato původní hra byla přeložena do 9 světovývh jazyků.(***)
    • Re: Zajímavosti

      Z diáře režiséra J. Butterwortha:
      1.7.1996 - obzazení herce Hanse Mathesona do hlavní role rokenrolové vycházející hvězdy Silvera Johnnyho.
      19.9.1996 - Hans Matheson nacvičuje s Jamesem Brownem choreografii.
      21.10.1996 - čtená zkouška scénáře v divadle se všemi herci, jež byli obsazeni do filmové verze hry Mojo.
      10.11.1996 - Hans Matheson přišel na svůj první natáčecí den rovnou z nočního natáčení jiného filmu, beze spánku.
      20.11.1996 - natáčí se první scéna Silvera Johnnyho (Hans Matheson) a Ezry (Ricky Tomlinson).
      • Re: Re: Zajímavosti

        22.11.1996 - Hans Matheson natáčí scénu, kde stojí nahý jen ve svých spodkách.
        25.11.1996 - J. Butterworth jde společně s herci do hospody na kari ve Windsoru a pak hrajou pólo s hradní stráží.
        26.11.1996 - natáčí se mnoho scén, kde zpěvák Silver Johnny zpívá a tančí v rokenrolovém klubu. Hans Matheson je po několika klapkách jako rozlámaný. Štáb mu proto podává energetický nápoj Lucozade a sladké tyčinky Mars Bars. Musí doplnit energii, protože režisér potřebuje natočit mnoho detailních záběrů na jeho tančící nohy. Na konci dne se natáčí scéna se schodištěm a scéna Silvera Johnnyho jak čeká v zákulisí a pak vystoupí před diváky na podium.
        • Re: Re: Re: Zajímavosti

          30.11. 1996 - natáčí se scéna, jak Silver Johnny sedí a jí jablko u nouzového východu.
          14.12.1996 - filmuje se scéna, jak jde Silver Johnny za zvukem cinkajících dýk.
          2. - 7.9.1997 - Venice Film Festival: Režisér J. Butterworth a herci Ian Hart, Aidan Gillen, Ewen Bremner a Hans Matheson přijeli na tento benátský filmový festival. Reakce na film byly vynikající. Režisér společně s herci rozdávají autogramy.
  • lynette

    Sháním!!!

    Sháním moc a moc tento film, pokud někdo ví, odkud se dá stáhnout, ať mi prosím napíše na můj e-mail Killer.mausie@atlas.cz! *4* Děkuji. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit