Přejít na výpis diskuzí

Adina Mandlová

OSOBNOST 31.12.2006 
88 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tomivojtech

    diskuse.

    Byla to dobrá herečka a další její kolegyně z filmů první republiky.
  • Adina

    Jsem rád, že se Adina dožila konce komančů v ČR
    • já taky.!!!
  • ADINA

    JÁ JSEM SLYŠEL V TV ,ŽE ŽILA V KANADĚ ,ODKUD NA SKLONKU PŘILETĚLA DO ČESKÉ REPUBLIKY.TAK CO JE POTOM PRAVDA? *4*
    • Re: ADINA

      ..NA SKLONKU ŽIVOTA.. *4*
  • Re:Adina

    Dobrý den.Byly jsme na dovolené ve Stankově okr.JH a tam nám jeden místní na břehu Stankovského rybníka ukazoval ruiny malé chatky a tvrdil,že tam jezdila Adina Mandlová.Jestli o tom někdo víte můžete mi napsat zda je to pravda.Děkuji
  • Zajímavý odkaz

    Na internetu jsem našel zajímavý článek jedoho Angličana, který se setkal s Adinou v době, kdy jí bylo asi 70, jezdila po Kanadě a USA a pořádala besedy pro české krajany. Myslím, že je to zajímavý střípek a příspěvek.
    http://www.cheritonb ishop.org.uk/index_meeting%20Adina% 20Mandlova.htm
  • foto

    prodavam sbirku velkych fotek filmovych hvezd nektere i s venovanim mam je po babicce z roku 1942. MARVAN,VÍTOVÁ,PLACHTA,GOLOVÁ,HRU SINSKY ,ŠTEPNICKOVA a dalsí *4*
    • Re: foto

      Ahoj, náhodou jsem tady našla tvůj inzerát. Chtěla bych plakát Adiny, máš je také? Případně mě prosím kontaktuj na mail. Díky, Markéta
    • Re: foto

      dobrý den,měl bych zájem o některé fotky,ale jakou cenu požadujete cenu děkuji.radek
  • soliter

    Jarmilka

    Mám knížku Dneska už se tomu směju od A.Mandlové a knížku Fámy a skutečnost.Je mi líto,že se Adina nikdy nedozvěděla,že Vladimír Šmeral se jí ve svých výpovědích zastával a snažil se jí pomoci.Začátkem 90 let asi ještě nebylo možné nahlédnout do některých spisů STB,tak Adina zemřela s vědomím,že jí zradil nejen v lásce,ale i po přátelské stránce.Když byla zavřená po válce hodně jí pomáhala herečka Hana Vítová a její muž.Na tuto herečku také nezapomínejte,byla úžasná ve filmu Noční motýl společně s Adinou.Všechny naše herečky ze 30.a 40let byly skvělé a je jich celá plejáda.Zdravím fanklub A.Mandlové a všech hereček této doby. *14*
    • floridka

      Re: Jarmilka

      tuto knížku:dnes se tomu směju jsem prečetla za půl dne tak byla poutavá a můžu jen doporučit *5*
    • Re: Jarmilka

      Mam nekolik vytisku s podpisem Adiny M.
      Dneska se tomu smeji ALE nemam knizku
      FAMY A SKUTECNOST...neni k diostani a rad bych ji koupil nwebo vymenil za podepsane knihy dneska se tomu smeji. Dekuji J.D.

      Jeden tazatel se ptal jak to ze byla v Kanade. Tak z Malty jela do Salzburku pak do TORIONTO Canada, nakonec se prestehovala do Londyna a kdyz manzel Ben zemrel, odletela do Prahy kde jsem ji privital na vozicku u letadla.
      • Koupím fotku popř knihu s orig. podpisem Adiny. Měl by to být dárek. Kdyby jste náááhodou někdo o něčem věděli. Díky lancfik@tiscali.cz
        • Zdravím,
          fotku s podpisem někde myslím mám, kdybyste měl ještě zájem, napište na potofik@email.cz
    • jaromirfarnik

      Re: Jarmilka

      Také jsem fanda všech prvorepublikových herců a Adiny zvlášť,sbírám o ní vše a dost mě překvapují vaše znalosti. Zdravím Vás. *3*
  • Film

    Ve filmografii chybí film :
    Mravnost nade vše
    • Re: Film

      rok 1936
  • Adina

    Adina byla vdaná ještě jednou a též se rozvedla. Bylo to její třetí manželství a teprve poté si vzala Bena. Je zajímavé,že nikdo nepřikládá význam tomu,že se ve skutečnosti jmenovala vlastně Jarmila!!!!! Její druhé jméno bylo myslím Františka. Adina bylo až další jméno. Pokud jste někdo prohlížel knížku s jejími fotografiemi,je jako jena z prvních její fotka ze školy,kde je vyfocená s velikou mašlí ve vlasech a pravděpodobně rokou učitele nebo učitelky je tam připsáno JARMILA. Což je důkaz. *3*
    • Re: Adina

      Paní Mandlová se ve svém životopise netají tím, že jméno Adina bylo až čtvrté při křtu - vymínil si ho její tatínek,líbilo se mu. Odmalinka to byla potom jeho Adinka...krásné jméno, ale nedává se, jsme stádo a tak máme půl třídy Tereziček.. *1*
    • Re: Adina

      adina proste nasla svoji lasku az v kdyz ji bylo 46, ale dulezite je, ze ji nasla. Pozoruhodne je, ze datum jejiho umrti je den pred vyrocim jejich snatku. Ben zemrel v unoru 1991 a Adina 16.06.1991. Ben si pro ni prisel.
    • jaromirfarnik

      Re: Adina

      Ano s tím jménem máte pravdu , a její rodný list jsem dával do české verze knihy o A.M. vydané YXZ.Zdravím příznivce mé lásky Adiny. *3*
  • prodám knihy o prvorepublikových hercích

    Ahoj,
    ruším sbírku knih o prvorepublikových hercích - nemáte zájem? Cena dohodou.
    Vše je ve výborném stavu, pošlu klidně foto na mail.

    Adina Mandlová - obrazový životopis
    Vlasta Burian - obrazový životopis
    Český film v obrazech v letech 1898 až 1945 (velká kniha fotografií, vzácné fotky, filmové plakáty, ukázky smluv na natáčení atd.)
    Lesk a bída slavných českých žen
    Nataša Gollová (Aleš cibulka)
    Prokletí Lídy baarové (S. Motl)
    Života sladké hořkosti (lída Baarová)

    Pište na mail. Díky, Natálie
    • Re: prodám knihy o prvorepublikových hercích

      dobrý den, měl bych zájem o A.Mandlovou -obrazový životopis a český film v obrazech. děkuji radek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit