Přejít na výpis diskuzí

Adina Mandlová

OSOBNOST 31.12.2006 
88 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Byla to hvězdná herečka

    Adina byla skvělá herečka a společně z Lídou Baarovou jsou naše největší filmové hvězdy které u nás už nikdo nepřekonal *4*
    • Re: Byla to hvězdná herečka

      take bych nezapomela podotknout Anny Ondrakovou
    • Re: Byla to hvězdná herečka

      připomínám gollovou, která coby herečka byla zřejmě o něco lepší než mandlová, nicméně tyto tři dámy vládnou.
  • skromný dotaz

    Prosaím, nevíte někdo náhodou,kde je Adina Mandlová pohřbená? Leta po tom pátrám,ráda bych jí na hrob dala aspoň makou kytičku!!!!!!!!!
    • Re: skromný dotaz

      V Blesku psali, že o urnu nikdo nejevil zájem, tak ji zakopal hrobník neoznačeně na hřbitově. Ovšem ne v Příbrami, kde zemřela, ale v Praze-Strašnicích, kde měla pohřeb.
      Podle vyjádření pozůstalých je ale v rodinné hrobce rodiny Pirillo (neteř) v Monte Carlu...
      Takže tak ani tak se její památce bohužel nedá poklonit.
      • Re: Re: skromný dotaz

        Pohřeb Adina neměla. Nepřála si obřad. Poslední rozloučení ve Strašnicích měla Lída Baarová (zpopelněná v Salcburku).
        • Re: skromný dotaz

          Pohřed Adina měla ve Staršnicích, velice se o tom v roce 1991 psalo :-)
          • Adina byla po smrti rozptýlena na hřbitově v Blatné.
            • Re: Re: Re: Hrob Adiny Mandlové

              Adina Mandlová je pohřbena v Blatné v hrobě beze jména.
      • Re: Re: skromný dotaz

        Adina je pohřbena v Mladé Boleslavi...
        • Re: Re: Re: skromný dotaz

          Nesmysl, je tam pouze rodinná hrobka, ale Adina tam pohřbená není, potvrdil to i Standa Motl v pořadu Na vlastní oči.
    • Re: skromný dotaz

      Odpovídám na Váš dotaz: sama Adina nechtěla mít hrob, o její urnu také nikdo neprojevil zájem a tak s největší pravděpodobností je zakopaná na rozptylové loučce v Příbrami v urnnovém háji u starého hřbitova. Byl o tom v roce 2000 článek v Blesku...
      • Re: Re: skromný dotaz

        Měla tady přece švagrovou a neteř. V Příbrami není pohřbená, mám o tom písemný důkaz. V dubnu roku 1991 přijela do Čech s urnou Bena a jela rovnou ke své švagrové ke K. Varům. Sestřenice neteře jí tady vyjednávala zpět české občanství. Byla pozvaná na premiéru Tankového praporu a na rozhovory s novináři atd., proto ji ministerstvo kultury provizorně ubytovalo na Dobříši, proto zemřela nečekaně v příbramské nemocnici. Věřím, že se o ni postarala rodina švagrové a je pohřbená na malém hřbitůvku nedaleko Karlových Varů, je to cca něco přes hodinu jízdy z Varů vlakem.
      • Re: Re: skromný dotaz

        ...všechna sláva polní tráva...
  • věčná hvězda

    Jak můžete přitovnávat Adinu k ňáký Stefani nebo Šeredový ?!! Nejen že paní Mandlová byla narozdíl od těhle typek co jste jmenovali krásná a půvabná, ale také oplývala inteligencí... Ňáká Šeredová, která Adině nesahá ani po kotníky je proti ní póvl. Adina prostě byla (ale samozřejmě i je) nikým nenahraditelná... *4*
  • tomivojtech

    diskuse.

    Byla to dobrá herečka a další její kolegyně z filmů první republiky.
  • nejlepší herečka první republiky

    miluju filmy kde Adina hraje a mimochodem nezdá se vám podobná Gwen Stefani ? mně ano a hrozně moc
    • Re: nejlepší herečka první republiky

      Adina Mandlová, Oldřich Nový, Nataša Gollová. Toto jsou naprosto geniální herci. Je mi moc líto, že všichni zemřeli, naprosto stranou od všeho dění. Pozapomínáme na ně a to je podle mého názoru veliká chyba a škoda. Kdyžtak odpovězte
      • Re: Re: nejlepší herečka první republiky

        Ahoj,neskonale milujem filmy s Oldřichom Novým, Adinou Mandlovou, Natašou Gollovou.Fascinuje ma ich herecký výkon, ktorý sa už teraz nedá vidieť.Naviac Oldřich Nový sa veľmi podobá na môjho otca vízorovo aj povahovo.Milujem staré české filmy, všetky informácie o nich sú mi veľmi vzácne a budem veľmi vďačný za všetky informácie , ktoré sa mi o nich dostanú.
        PS:Keď vidím Adinu Mandlovú a Oldřicha Nového nič mi nechýba.S pozdravom Štefan


        *5*
    • Re: nejlepší herečka první republiky

      Máš pravdu je jí podobná *4*
      • Re: Re: nejlepší herečka první republiky

        Mně připomíná Alenu Šeredovou. A hodně lidí jí k ní přirovnává. Adina byla skvělá herečka.
  • Adina

    Adina byla vdaná ještě jednou a též se rozvedla. Bylo to její třetí manželství a teprve poté si vzala Bena. Je zajímavé,že nikdo nepřikládá význam tomu,že se ve skutečnosti jmenovala vlastně Jarmila!!!!! Její druhé jméno bylo myslím Františka. Adina bylo až další jméno. Pokud jste někdo prohlížel knížku s jejími fotografiemi,je jako jena z prvních její fotka ze školy,kde je vyfocená s velikou mašlí ve vlasech a pravděpodobně rokou učitele nebo učitelky je tam připsáno JARMILA. Což je důkaz. *3*
    • Re: Adina

      Paní Mandlová se ve svém životopise netají tím, že jméno Adina bylo až čtvrté při křtu - vymínil si ho její tatínek,líbilo se mu. Odmalinka to byla potom jeho Adinka...krásné jméno, ale nedává se, jsme stádo a tak máme půl třídy Tereziček.. *1*
    • Re: Adina

      adina proste nasla svoji lasku az v kdyz ji bylo 46, ale dulezite je, ze ji nasla. Pozoruhodne je, ze datum jejiho umrti je den pred vyrocim jejich snatku. Ben zemrel v unoru 1991 a Adina 16.06.1991. Ben si pro ni prisel.
    • jaromirfarnik

      Re: Adina

      Ano s tím jménem máte pravdu , a její rodný list jsem dával do české verze knihy o A.M. vydané YXZ.Zdravím příznivce mé lásky Adiny. *3*
  • Tak jsem dočetla Fámy a skutečnosti Adina Mandlová" a je to pěkný čtení. Mandlová byla vypočítavá potvora, ale když jí na to chlapi šli, proč by toho nevyužila. Chvíle po válce jí nezávidím, užila si svoje kvůli "kolaboraci". Knížka i ukazuje, co jsou Češi zač - udávání, nenávist, závist. Dokonce tam cituje jednoho gestapáka, který řekl, že kdyby se gestapo mělo zabývat všemi udáními, tak půlka našeho národa sedí v kriminále nebo je v koncentráku. Ve 40. letech. Nic se od té doby nezměnilo... Ale knihu doporučji, ovšem nevím, jestli jsem trefila název. *3*
  • soliter

    Jarmilka

    Mám knížku Dneska už se tomu směju od A.Mandlové a knížku Fámy a skutečnost.Je mi líto,že se Adina nikdy nedozvěděla,že Vladimír Šmeral se jí ve svých výpovědích zastával a snažil se jí pomoci.Začátkem 90 let asi ještě nebylo možné nahlédnout do některých spisů STB,tak Adina zemřela s vědomím,že jí zradil nejen v lásce,ale i po přátelské stránce.Když byla zavřená po válce hodně jí pomáhala herečka Hana Vítová a její muž.Na tuto herečku také nezapomínejte,byla úžasná ve filmu Noční motýl společně s Adinou.Všechny naše herečky ze 30.a 40let byly skvělé a je jich celá plejáda.Zdravím fanklub A.Mandlové a všech hereček této doby. *14*
    • floridka

      Re: Jarmilka

      tuto knížku:dnes se tomu směju jsem prečetla za půl dne tak byla poutavá a můžu jen doporučit *5*
    • Re: Jarmilka

      Mam nekolik vytisku s podpisem Adiny M.
      Dneska se tomu smeji ALE nemam knizku
      FAMY A SKUTECNOST...neni k diostani a rad bych ji koupil nwebo vymenil za podepsane knihy dneska se tomu smeji. Dekuji J.D.

      Jeden tazatel se ptal jak to ze byla v Kanade. Tak z Malty jela do Salzburku pak do TORIONTO Canada, nakonec se prestehovala do Londyna a kdyz manzel Ben zemrel, odletela do Prahy kde jsem ji privital na vozicku u letadla.
      • Koupím fotku popř knihu s orig. podpisem Adiny. Měl by to být dárek. Kdyby jste náááhodou někdo o něčem věděli. Díky lancfik@tiscali.cz
        • Zdravím,
          fotku s podpisem někde myslím mám, kdybyste měl ještě zájem, napište na potofik@email.cz
    • jaromirfarnik

      Re: Jarmilka

      Také jsem fanda všech prvorepublikových herců a Adiny zvlášť,sbírám o ní vše a dost mě překvapují vaše znalosti. Zdravím Vás. *3*
  • Kolaborant by měl být člověk, který hlavně udával, a to Adina nebyla. Ta jen měla pár milenců mezi Němci, ale oficiálně se s nimi neproducírovala. Byla známá a sveráz, proto musela pykat. Kdyby měla syfilis, tak to by se takového věku nedožila a vypadala by úplně jinak. Že byla ke konci života nepříjemná, zlá a unavená? Byla osamělá po smrti manžela, nemocná a tížily ji určitě i finanční starosti. Chtěla umřít v klidu doma, tak jako řada emigrantů, kteří museli odejít a vrátili se do Česka. Jen nechápu, proč urnu její příbuzní neuložili do hrobu její rodiny v Mladé Boleslavi? Nebo, že by už neměli ani tam hrob? Tak ji rozptýlili na loučce v Blatné. Neměli brát ohled na její přání. Snad se jí fanoušci aspoˇn složí na desku se jménem.
  • Tahle dáma byla a je skutečná CELEBRITA. Krásná, šarmantní, talentovaná, vtipná, hodně toho dokázala. Nechala za sebou moc krásnou práci. Je nesmrtelná, bude žít věčně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit