Přejít na výpis diskuzí

Adina Mandlová

OSOBNOST 31.12.2006 
88 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Adina, Nataša a Lída

    všechny tyto dámy byly ve své době hvězdy, a dámy každým coulem...od těch dob se již takové nenarodily,byly krásné i v zástěře a bez šminek, dnes kdyby se herečky a zpěvačky nenamalovali, asi by nás ranila mrtvice z těch ksichtů....ráda sleduji jejich filmy, jak byli lidé k sobě slušní a idyž byla taková bída...(a tuhle doby pana Masaryka dnes tak vychvalují pan Havel a ostatní), jo doba dobrá pro boháče, ale chudé nechávali chcípat u cesty....dnešní mladí o tom nic nevědí a tak Vás rádi všichni krmí a lžou, ale naštěstí je stále dost těch, kteří tu dobu pamatují.
    Adina pomáhala za nacistů těm, co neměli mezi herci co do huby, ale po válce na to všichni jaksi zapoměli, aby ne, česi jsou hrozně poplatný národ, je to ostuda,....Nataška, to byla intelektuálka a moc krásná žena.Taky zůstala chudina na stáří opuštěná...jako chudák Lída, která se upila k smrti....jo život už je takovej....
    • Re: Adina, Nataša a Lída

      Naprosto souhlasím!!! Lída asi dopadla nejhůř za jedinou chybu zaplatila nejvíc i když žila v Salzburgu v luxusu žila sama a s hroznýma vzpomínkama. Adina měla štěstí že potkala dobrého člověka i když homosexuála s kterým byla zřejmě štastná žila v Anglii Maltě a nakonec v Kanadě.Nataša zůstala tady a jako jediná z hvězdné trojky točila až do konce života ale na staré kolena to měla taky těžké bohužel
  • Adina

    Jsem rád, že se Adina dožila konce komančů v ČR
    • já taky.!!!
  • adina mandlová semi líbí protože setak jmenuju. je moc heská, tak mně tak hesky pojmenovala mamka.
    • Adinko, kdybys napsala "hezoučky", neudělala byste hrubku.
  • Byla opravdu krásná slečna ale to asi každá *14* *4*
  • Nadherna zena...
  • Všechna čest Adinko, byla jsi nejlepší a nejhezčí. Filmy s tebou jsou výborný relax. *14* *14* *14*
  • Mám ráda staré filmy, hlavně s Adinou, byla moc hezká, hrát uměla dobře a byla ozdobou všech filmů. Všechna čest Adinko.
    Pro zajímavost: Adina nemá žádný hrob, místo jejího posledního odpočinku bylo dlouho neznámé, nakonec vyšlo najevo, že s největší pravděpodobností byl její popel rozptýlen na loučce v Blatné u Strakonic.
    • Adina totiž svůj hrob nechtěla a nechtěla ani smuteční obřad.
  • Zajímavý odkaz

    Na internetu jsem našel zajímavý článek jedoho Angličana, který se setkal s Adinou v době, kdy jí bylo asi 70, jezdila po Kanadě a USA a pořádala besedy pro české krajany. Myslím, že je to zajímavý střípek a příspěvek.
    http://www.cheritonb ishop.org.uk/index_meeting%20Adina% 20Mandlova.htm
  • krasna žena,pestry život
  • Všem milovníkům černobílých filmů (němých i filmů z 30. i 40. let) vřele doporučuji trojdílnou knihu od Pavla Jirase - Barrandov. Tam si každý přijde na svý. Tolik nádherných a vzácných fotek pohromadě se jen tak nevidí. Opravdu velmi slušná práce, dílo, které tady ještě nebylo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit