Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Špatné

    Přátelé,nechci být hnidopich,ale ten film byl prostě velice průměrný až podprůměrný,spousta nelogičností a hloupých scén,prostě nafouknutá bublina.Nevím jestli je legenda o Čachtické paní pravdivá nebo ne,ale Jakubiskova verze je orpavdu veic slabá.

    http://black-raven.blog. cz/0808/bathory-hodne-povyku-pro-ni c
  • Chtělo to ještě něco

    Byl to určitě zajímavý film, ale čekala jsem více. Něco tomu chybělo. I když je pravda, že pověst filmu aspoň trochu zhojí kina finančně. Tolik lidu jsem viděla naposledy na Pánu prstenů a Troji.
  • Bathory

    Na filmu jsem byla dneska. A me se libil moc :)..naboženství nerozumim to neřešim,ale jako film dooost dobry ;) *4*
  • Bathory

    Film stál určitě za to. Nádherné kostýmy, hudba kamera... Jediné co podle mě film kazí byl bohužel Polívka a Mádl. Dost mi ve filmu vadily, jejich "odlehčující" scény, které se do filmu vůbec nehodily. Každopádně mi film dal brouka do hlavy o tom jak to opravdu bylo. Určitě nebyla žádné neviňátko, ale zavraždit 600 lidí je dost "nadlidský výkon", nehledě k tomu - jak už tu bylo zmiňováno kde by se bralo tolik pannen, jak by krev uchovávali atd.
    Určitě si film znovu pustím i na DVD až vyjde a vychunám si ho znova. A všem doporučuji se na něj podívat, alespoň budete mít nad čím přemýšlt *3*
  • skvele

    chtela bych se pripojit ke gratulacim, podle me byl film skvelej. ani jednou za celou dobu jsem si nerekla, ze tu a tu pasaz tam davat nemuseli, libilo se mi to od zacatku do konce, porad mi naskakovala husi kuze. *14* je to docela zajimavy uhel pohledu na tuto legendu, protoze kdo videl nebo cetl kladivo na carodejnice, vi, jak v te dobe stacila jen narceni a dokazali cloveka znicit. *5* Bathory byla bohata vdova a zda se byt pravdepodobne, ze Thurzo opravdu touzip pojejim majetku *7* Myslim, ze pan Jakubisko ma naslapnute na Oskary *3*
    • Re: skvele

      Jakou pasáž tam dávat neměli?
  • Bathory

    Hodnocení filmu Bathory podle mě hodně záleží na vztahu člověka k církvi a náboženství.Myslím si,že kdo je katolík,tak film skoro na 100% odsodí.Nakonec,co od nich čekat dobrého?Já nejsem věřící.Film se mně moc líbil a byl jsem na něm dvakrát,aby mě nic neušlo pozornosti...
    • Re: Bathory

      Film je film, ale tehdá záleželo na moci.
    • Re: Bathory

      Ja som katolik a neviem preco by som film mal odsudzovat. pravdivo popisuje tu dobu.Vtedy mali navrch na uzemi slovenska evanjelici a pozvolna zacinala rekatolizacia Evanjelicky kazatel Ponicky tvrdil, ze Alzbeta strasi ludi prevtelena do macky, co je zaiste z dnesneho pohladu kravina prveho stupna, ale vtedy mu to "zrali" a tvrdenie bolo nosnou castou zaloby. Alzbetin svagor Homonay/Druget udajne kazatelovi Ponickemu povedal, ze ho "vyvlecie z fary za vlasy ako psa" Taktiez fakt, ze Turzo namiesto priamych svedkov vcitane sputanych dievcat radsej tahal na sud 300 dalsich nepriamych svedkov, ktorí ani nemali co k pripadu povedat, pretoze ziadne mucenie nevideli, ale len poculi od dalsich ludi, maximalne videli mrtvolu alebo poculi ako vraj baronka zbila sluzku a ponorila do vody vo Vahu Ale to este nic nedokazuje, ze by pachala seriove vrazdy.Bylinkarka bola popravena iba preto, ze udajne bola akoze spojena s Diablom taktiez vraj sa nasiel list so textom ciernej magie v ktorom bol magicky utok na krala Matiasa II. a dalsich, ktory sa o obzalobu Alzbety zasluzili.Cize evidentna snaha obzalovat Alzbetu so skutku atentatu na krala a teda stratu majetkov. O snahe otravit krala vypovedal aj Ficko.Dalsi fakt, ze sa schylovalo k povstaniu Alzbetinho brata kniezata Gabriela v Sedmohradsku
  • je to nádhera

    Film jsem viděla a je nádherný. Byla to hnusná doba a věřím tomu, že kvůli bohatství byli lidé schopní všeho! Myslím,že opravdu tak zlá nebyla a Thurzo se jí chtěl zbavit pro její majetek. Bylo to v té době normální, pálili se čarodějnice, církev zabavovala majetek atd.
  • Jsem zvědavá!

    Tak když si to tak čtu, tak bych řekla pokud ten film člověk neviděl nemůže nic říct. Jdeme na něho s přítelem 14.8 tak doufám že nevyhazujeme peníze jen tak, i když jsem hraběnkou Alžbětou posedlá, tak v knize je něco jíneho než na platně(viděla jsem zatím jen ukázky) *9* *1*
  • Zmatená z filmu

    Ahoj,chtěla bych se vyjádřit k filmovému zpracování života A. Bathory - na film jsem se moc těšila, protože jsem čekala hodnotný historický příběh, bez všelijakých zbytečných příkras a rádoby pokusů o vtipné odlehčení krutosti, které bylo ve filmu dost. Chápu, že to syrové ztvárnění špatné středověké doby bylo nutné a proto je mi velmi líto,že pan Jakubisko neodolal a ve snaze přiblížit se hollywoodským trhákům zničil celkový dojem filmu tím, že z něj chvílemi udělal frašku. Mám na mysli rádoby vtipné momenty s mnichy a jejich "moderními" vynálezy, které dle mého názoru film spíše poškodily. Jestliže chtěl pan Jakubisko film trošku zjemnit, mohl to udělat nenásilně, určitě by přišel na něco lepšího, než bylo toto. Bez těchto momentů by konečný výsledek stál za to.
    • Re: Zmatená z filmu

      naprosto souhlasim. Mam taky trochu dojem, jako by si pan reziser malinko pujcil ze "Jmena ruze" a Polivka s Madlem si zahrali na ukor Anny Frielove ....
  • Bathory

    Film fakt super, už dlouho jsem lepší film neviděla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší