Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

    Viděla jsem dilm Juraje Jakubiska, četla jsem dvě knížky, jedna jsou fakta, co se zjistilo a druhá shrnutá co se teoreticky mohl stát + legendy (jako např. koupání v krvi) J8 osobně pochopila že to na ní narafičil Thurzo a že je nevinná a taky tomu věřím. Erzsébet Bathory byla podle mě 'na svojí dobu' spravedlivá hraběnka. Když někdo hřešil potrestala ho ale jinak byla hodná a léčila své poddané... *14*
    • Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

      Prosím o tituly čtených knih. ¨Dík
      • Re: Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

        na tom to strašlivem pribehu melo podíl snad cele dvorstvo v čele z panovniky a thursem ona byla osamela a je vedecky dokazano ze v jejim starem žalari leží telo jejiž kosti jsou tak silne že je ani vrtacka neposkodi protože ta stara kostra patrila nejspíš lečitelce (čarodejce ona se domnivala ze hrabence bude lepe kdyz ji nikdo nebude stat v ceste a co vi o tom vlastne mužete vedet co kdyz ji soudite nepravem co kdyz soudite toho kdo neni ten jehoš srdce je skažene telami mladych dev je to od vas uraska a hamba jsem už velice stara a tím čím sem se v živote nejvíce zabívala byli dejiny nemam zadneho pribuuzneho jsem osamela a bydlim na slovensku ma teta me vzi učila psat italsky cesky latinsky a madarsky zahodila jsem cely svuj zicot jen pro alžbětu bathoriovou a neverim ze je vinna byla naprosto inteligentni a nadherna žena
    • Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

      Napiš jaké fakta jsi četla, protože mnoho jich není. Velmi mě to zajímá. Hlavně historie Uher a nemohu ji nikde sehnat.
    • Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

      Škoda,že už nežije-mohla bys k ní jít do služby-zajímalo by mne,jak by se ti to líbilo *1* *1* *1* *1* *1* *1*
  • Nevím,nevím

    Film jsem sice neviděla,ale četla jsem o tom spoustu článku,takže si myslím že by mohl být docela dobrý.Knížek jsem na tenhle námět četla fakt hodně *1* .Nejvíce se mi líbila ta nejnovější.Jmenuje se:Kletba čachtické vražedkyně *5* .Byla bezva a vřele doporučuju *5* .Tam bych řekla že je,jako v jediné knížce o ní,hodně z jejího života.čerpá se tam z dopisů,kronik,..... *14*
    • Re: Nevím,nevím

      Dá se kronikám a dopisům věřit( ze své zkušenosti né). Dokaž mi to.
  • Piklení

    Film jsem viděl, knížku nečetl, nicméně kdykoliv se v historii lidstva válčilo, bojovalo či piklo, vždy to bylo pro majetek, čili bych se vůbec nedivil, že Alžběta dopadla, jak dopadla - podobně jako ve filmu *3* .
    • Re: Piklení

      Jsi můj člověk!!!!!!!!!!!!!!!! *3* *3* *3* *3* *3* *3*
    • Re: Piklení

      "Podobne jak ve filmu", ...ktory bol natoceny s pomocou poradkyne historicky T. Lengyelovej Pozri tiez

      http://www.history.sav.sk/lengy elova.htm

      Takze neverme bachorkam, ktore sa nam pre zisk snazia natlct do hlav spisovatelia a dalej zivia jednostranny pohlad a neberu fakty do uvahy, pretoze im to vyhovuje. *9*
  • Báthory je super

    Film Báthory je krásný,šla bych na něj ještě jednou,ale v tomto článku jsou chyby.
  • Je to slabota!!!!!!

    Dvě a půl hodiny promarněného času v kině *9* pan Jakubisko by už neměl točit filmy *13* Nestojí to za to *16*
    • Re: Je to slabota!!!!!!

      Souhlasim s Johny. Na to, jak se o filmu mluvi, to bylo opravdu slabe. Jsem na rozpacich, byla opravdu vrazedkyne, nebo uboha obet? Legenda pravi o vrazedkyni, jez se koupala v krvi panen, Jakubisko ji uvedl jako obet, ktera se nedopustila niceho.
      • Re: Re: Je to slabota!!!!!!

        Nevěř ničemu, legenda je legenda. Vem si to co se ti líbilo, to ti nikdo nevezme.
    • Re: Je to slabota!!!!!!

      Johny si zřejmě velmi nevnímavej divák co potřebuje hlavně mega válečné scény atd...Ten film je evropský! ne americky! Film má svou magičnost a velkou hloubku ale to může posoudit citlivej divák a to ty rozhodně nejsi...Všem film doporučuji je to nádherná podívaná *14*
      • ...pet?

        Pokud pominu pokus udělat z Polívky da Vinciho,pokud pominu pokusy o jakoby umělecké scény s nahými naturely ala Saudek,tak bojové scény natočí lépe tým z četnických humoresek v rámci pohádky Dobrosrdečný Alipaša. Apropo,pokud černý bej řekne v čachticích,že zítra dobývá hrad v egeru,pak buď něco zobe,nebo mnich polívka má i vrtulník. *3*
  • Bathory

    Film Bathory byl víc než zvláštní....celou dobu jsem tak nějak čekala,až se pořádně rozjede,ale najednou byl konec a ono nic...neříkám,že se mi nelíbil...jen jsem z něho trochu rozpačitá...některé prvky jako například mniši Polívka s Mádlem jsou v takovém to tématu jako pěst na oko. *9* Něco mi v tom filmu prostě chybělo.Rozhodně jsem viděla dost lepších filmů.
    • Re: Bathory

      Já jsem na filmu byl dnes. Souhlasím s DarkAngel, něco tomu filmu chybělo. Sice byl pěkný, nádherné kostýmy, dobrá hudba, zajímavé herecké obsazení. Film nebyl rozhodně natočený podle historie. Udělali tady z Báthoryové úplnou světici. Přitom existují hmotné důkazy o jejích zločinech, které teď objevila nedávno Česká televize. Pan Jakubisko tvrdí, že nic takového není - nic se nedochovalo. Pátral málo. Měl si dát větší práci s hledáním v historii. Tím by film získal víc na kvalitě. On se chtěl přiblížit Hollywoodu a tam je jim to jedno, oni ten příběh neznají. Je to škoda!!
      • Re: Re: Bathory

        Nemůžu souhlasit s tím, že by proti Alžbětě byly nějaké hmotné důkazy, a už vůbec ne, že je objevila ČT. Ten pořad Reportéři ČT jsem viděla, čekala jsem, že tam bude něco o životě Báthoryové, ale byla jsem dost zklamaná. Jediný "důkaz" tam poskytli dva mladíci, kteří tvrdili, že v hrobce našli před deseti lety tři lebky... Není vůbec nic, jen pár dopisů, ze kterých ale není patrné, že by vraždila. Někteří jí dokonce připisují několik set vražd. Ale ani žádné tělose nikdy nenašlo, ač se tvrdí, že je dávala pohřbívat dost ledabyle. Film byl moc pěkný, chystám se na něj ještě jednou, protože určitě objevím spoustu věcí, které mi během první návštěvy kina utekly...
  • bathory

    Tento film se neda srovnat s tema americkejma velkofilmama.
    Americke filmy sou trapne .Film Bathory byl nejlepsi co jsem za posledni 2 roky videl.
  • film Bathory

    Film Bathory byl po všech stránkách super. Pan Jakubisko je vynikající a taky mne potěšilo zpracování v tom smyslu, že hraběnka Báthory nebyla vražedkyně. Taky mám stejný názor. Moc panu Jakubiskovi děkuji za krásný kulturní zážitek. Budu mít radost až film vyjde na DVD. Určitě si ho koupím. Na filmu v kině jsem byla už dvakrát.
  • To nemyslite vazne

    Lidi, to nemyslíte vážně, že film je úžasnej? Střihač se rozhodně nepochlapil a film zazdilo dost výrazný zkrácení. Skvělej výkon předvedl Karel Roden. A kde je těch 300 mega? Ty válečný scény tedy neodpovídají ani omylem. Knížka byla skvělá. Z filmu jsem ovšem víc než rozpačitá... *9*
    • Re: To nemyslite vazne

      Vys kde je tech 300mega....napriklad v materialu, toceni na hradech a zamcich taky neni nejlevnejsi zalezitost, zvuk taky ne a cestovani takovy hromady lidi taky neni z nejlevnejsi......film byl podle meho nazoru skvelej aspon nekdo se ji snazil obhajit, je fakt ze kdyby jakubisko z alzbety udelal vrazedkyni tak se to bude libit vsem protoze vrazedkyne je prece jen pritazlivejsi pro lidi nez naka svetice a ubozatko.....a hlavne si to jakubisko moh udelat jak chtel protoze se o ni moc nevy a zadny primi dukazi o tom ze vrazdila nejsou
      • Re: Re: To nemyslite vazne

        Ahoj Janka,
        hrubé chyby, které jsi napsala ve své reakci, vypovídají o tvé vysoké vzdělanosti a rozhledu. Tak jsme rádi, že jsi nám vysvětlila, kde je těch 300 mega. Já osobně se domnívám, že šlo o velmi špatnou investici. Film za mnoho nestojí.
    • Re: To nemyslite vazne

      Uplne souhlasim...film byl-je- pouhou fantasii o nevine kterou si Jakubisko natocil sam pro sebe.Podle neho byla hrabenka ubozatkem,svetici,a vsichni na ni byli jen zli. Za tech 95kc to teda dejove neobstalo. Kamera super,kostymy super,oba potrhli mnisi pokazili i to malo z historickeho deni.Historicka fraska. *5*
  • Alzbeta Bathory

    Film je velmi pekny ale mna zaujima aj cela Alzbeta Bathoriova!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší