Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Bavorská

OSOBNOST 31.12.2006 
61 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sissi a my blog

    Vřele doporučuji můj blog www.kaiserin-sissi.vzpomina.cz.mimo jiné tam najdete i odkazy na další skvělé stránky o Sissi. *14*
  • Elisabeth

    Ahoj. rada bych poznala nové obdivovatele Alžběty.) tak se mi prosím ozvěte *14*
    • Re: Elisabeth

      Já jsem veliká obdivovatelka Alžběty! *4* *4*
    • Re: Elisabeth

      Jsem velká obdivovatelka Alžběty Bavorské. *3*
    • Re: Elisabeth

      Mimochodem jsem jednou z nich.Nevím jestli znáš ůj blog tam se můžeš přesvědčit. *1*
    • Re: Elisabeth

      ahoj ja sem mirka a mam knížku o alžbětě vím i to že jí zavraždily pilníkem chodim teprve do4 *4* *15* *16* *4*
    • Re: Elisabeth

      *1* *1* *1* *3* *3* *5* *5* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *16* *13* *9* *9*bt bhs kx djs xjw zx dhc j hc n hxy xjdrf haoj
    • Re: Elisabeth

      *1* *1* *1* *3* *3* *5* *5* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *16* *13* *9* *9* haoj
  • CHYBY

    Kdyby něco Sisi první dítě byla dívka a to Sofie která zemřela na černí kašel při cestách zpátky do Vídně *13* prosím abyste to opravily tak to není správně ?!
    • Re: CHYBY

      jak muze sectely clovek psat tak mizerne cesky *8*
      • Re: Re: CHYBY

        taky mě to překvapuje..
    • Re: CHYBY

      ...ale notak, kdepak jsi na tu blbost přišla?
      • Re: Re: CHYBY

        kdebych na to asi tak přišla. čteš knihy o Elisabeth
        • Re: Re: Re: CHYBY

          úplavice
          • Re: Re: Re: Re: CHYBY

            byl to břišní tyfus
            • Re: Re: Re: Re: Re: CHYBY

              http://www.spanelskyfotbal.cz/forum
    • Re: CHYBY

      Sophie, zemřela na tyfus v Maďarsku v roce 1857. *3*
  • VÝROČÍ ÚMRTÍ

    Právě dnes 10.9.2008 je tomu přesně 110 let kdy naposled vydechnula císařovna Alžběta... Zajímavé výročí a v televizi a tisku kde nic tu nic... Ale to náš národ zřejmě nezajímá. Pár těch, kteří vědí, si snad vzpomenou.
  • Knihy o Sissi

    Ahoj! chtěla bych doporučit dvanáctidílnou ságu románů o Sissi od Marieluisi von Ingenheimi.
    • Re: Knihy o Sissi

      Jo, ta sága se mi taky hodně líbí, myslím že je dokonce čtrnáctidílná, já ji čtu zrovna teď, už jsem u 9. dílu a moc se mi líbí.
  • ???

    nenarodilo se sissi nahodou jako první dítě dcera? *15*
    • Re: ???

      ano a asi ve dvou letech umřela a Sisi si z toho nic nedělala. Prý se radši věnovala svýmu psovi.
      • Re: Re: ???

        Krávo! Sisi z toho byla hodně špatná. Tchýně Sofie jí to stále vyčítala, protože si nepřála aby dcery, Sofie a Gisela, jely s rodiči na cestu (myslím, že do Itálie).
        • Re: Re: Re: ???

          to bylo na Denisu. S tou Itálií asi nemám pravdu. Omlouvám se. *9* *15*
      • Re: Re: ???

        Tak to teda není pravda, že si z toho nic nedělala. Naopak velmi pro ni truchlila a velmi si dávala smrt starší dcery za vinnu, když ji i přes odpor arcivévodkyně Žofie vzala s sebou na cestu do Uher. Když dcerka onemocněla a Alžběta, která zrovna s císařem cestovala po Uhrách, dostala po příjezdu do Debrecínu telegram, že se stav dcery zhoršil, ihned se vrátila zpět do Budy a několik hodin se strachovala o život dítěte. Když 29. května 1855 dcerka zesnula, byla naprosto zničená. Takže nevím, co to tu píšeš za nesmysly - samozřejmě že psi měla také velmi ráda a často se s nimi nechávala fotografovat - ale přece nemůžeš říct že si ze smrti dcery nic nedělala a věnovala se jen psům.
        • Re: Re: Re: ???

          oprava...1857 samozřejmě...
    • Re: ???

      ...jo, dcera Sofie, roku 1855... *3*
  • Nova kniha

    Ahojky,
    chci jen doporucit knizku z nazvem "Roman o Sissi" Mam o ni vsechny knizky, ale tohle je z denniku jeji dvorni dami, ktera ji znala asi od 14-ti. Silne doporucuji. Par veci je tam mozna pritahnutych za vlasy, ale dozvite se tam spoustu novych zajimavosti. Mne se kniha cetla dobre. Tak uvidite....papa *5*
    • Re: Nova kniha

      Já jsem tu knihu také četla a vůbec se mi nelíbila. Myslím, že se jen pan spisovatel nudil a všechno si vymyslel. Nikde nejsou žádné zmínky o Alexandře. Ani v rodokmenu jejího rodu jsem ji nenašla. Nevěřím té knize ani trochu!!!
      • Re: Re: Nova kniha

        Ještě tam z ní udělali lesbu...to by se měl spíš stydět. *13*
      • Re: Re: Nova kniha

        .... to je pravda, tu dámu skutečně nelze najít ani v její rodině, ani v jiných pramenech týkajících se osob kolem Sisi. Možná se autor snažil jen najít za každou cenu nějaké vysvětlení, pro poněkud nestandardní manželský život Alžběty a France Josefa. Dostala se mi do rukou kniha Gabriele Braschl-Pichler o bratrovi France - Maxmiliánovi. Jsou v ní úryvky korespondence mezi Sisi a její tchýní, které v podstatě popírají deklarovaný vztah mezi těmito dvěma dámami. Knihy, které čerpají z dobových pramenů a dostupných důkazů sice občas vzbudí úžas, ale rozhodně jsou cennější než celá sága paní von Ingenheim nebo zmíněný Román o Sisi, který je podle mého jen čtivým blábolem.
      • Re: Re: Nova kniha

        Ano, výše sem psala, že kniha je přece zčásti smyšlená a tak je třeba ji také brát. Není to životopisná kniha, jde o román. Pokud máš zájem spíše o faktické informace z jejího života, je lepší nějaká životopisná kniha např. od Brigitte Hamann, Gabriely Praschl-Bichler...
    • Re: Nova kniha

      Jestli máš na mysli knihu francouzského spisovatele André Bessona, tak ta kniha se mi celkem líbila, ale mám dojem že tam opravdu hodně věcí není podle pravdy a jsou vymyšlené, stejně jako postava hraběnky Schönburgové, která je imaginární....ale máš pravdu, kniha se čte velmi dobře. *3*
  • Alžběta Bavorská

    Především v nezralém věku bylo rozhodnuto o celém jejím dalším životě-osud všech šlechticů. Dále měla anorexii.Nemoc ovlivnila její chování,proto útěky před odpovědností...třeba
    • Re: Alžběta Bavorská

      Ano, to že byla anorektička je pravda a v hlavě to zrovna srovnaný neměla.
  • sisi

    Četl jste někdo knihu Císařovna proti své vůli? Je to silná kniha a tam naleznete na všechny otázky odpovědi, ale pokud něčemu nerozumíte kolem jejího života a smrti tak vám to můžu objasnit, znám její život skoro jako svůj.Přečetl jsem o ní mnoho knih a navštívil mnoho míst s ní spojených jako Gödöllö atd. *5* *13*
  • upozornění

    Jenom chci opravit že Alžbětina matka nebyla Marie Louisa ale Marie Ludovika. *3*
    • Re: upozornění

      Byla to Ludovika Vilemína *3*
      • Re: Re: upozornění

        ještě k tomu BAVORSKÁ *4* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit