Přejít na výpis diskuzí

Eliška Přemyslovna

OSOBNOST 31.12.2006 
33 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jan

    Jak muze nekdo napsat o Janovi Lucemburskem, ze neoplyval statecnosti???
    • Předpokládám, že autor neměl na mysli statečnost na bitevním poli, nýbrž politickou statečnost. To jsou dvě odlišné věci. Janovi se též přezdívalo "král diplomat" a je pravdou, že někdy se pod slůvky diplomatický krok skrývá větší či menší ústupek, proto asi je psáno, že neoplýval velkou statečností.
    • Re: jan

      To mi povídej.V bitvě u K.,zcela slepý,a když byla bitva už zřejmě prohraná,požádal své spolubojovníky,aby ho zavedli tak daleko,aby dosáhl na své nepřátele.Ti pak svázali k sobě koně a vjeli do bitvy.Tomu říkám přátelsví,čest a statečnost.
  • protiklady?!

    Jan Lucemburský sice nebyl pro čechy dobrým králem v Čechách, zato ve světě se bez českého krále nerozhodlo nic a nazvat ho nerozhodným a nestatečným, vždyť to byl největší rytíř své doby. Bohužel žebříček hodnot pohled na život jeho a Elišky byl naprosto rozdílný. A k uvěznění Jindřicha z Lipé, v tomto případě byly obě Elišky prý sokyněmi a taková žárlivá královna...
    • Ano, v politickém vystupování se zcela jistě jednalo o protiklady (Eliška- razantní x Jan-diplomat). To, že byl největší rytíř své doby s tím nesouvisí. A k uvěznění Jindřicha vedly pravděpodobně především politické důvody. Bojovalo se o moc a bohužel pro tehdejší Čechy Eliška prohrála.
  • hjfgfhedtfhndfjh *4*
  • blah blah

    je to běhna :-D *1*
    • Kdo je běhna? Ty jsi hlavně blbec....
    • Like :DD
    • Podle sebe soudím tebe?:-)
  • sv.

    Nevíte někdo, proč byla uznána za svatou??? *4*
    • protože sem to já
    • A jak si na to přišla, ona se snažila o svatořečení Anežky Přemyslovny, ale Eliška svatá není. *6*
    • Re: sv.

      Jak to mám vědět???????????? *5*
      • Re: Re: sv.

        hmm *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit