Přejít na výpis diskuzí

Elvis Presley

OSOBNOST 31.12.2006 
177 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chtěl bych poukázat na jednu zajímavost jsem velký fanoušek Elvise .. prostě v popisu je Napsáno Elvis Aaron Presley se dvěmi -A- ale to si myslí spoustu lidí že se to tak píše ae ve skutečnosti jeho jméno je jen s jedním -A- Aron. Myslí si to spoustu lidí prostože na jeho náhrobku je napsáno Elvis Aaron Presley ae je to napsáno chybně. *3*
    • Milý Dave, Elvis Aaron Presley je naprosto v pořádku... Jestli jsi velkým Elvisovým fanouškem, tak jsi si určitě o něm také mnoho načetl..? Lékař, který asistoval u Elvisova porodu udělal mnoho admin. chyb, kdy mu při zápisu do rodného listu zkomolil téměř celé jméno. Elvisova matka Gladys byla ale svéhlavá a následně chyby nechávala dodatečně opravit, takže, když půjdeme do důsledku, Elvis se skutečně jmenoval Aron i Aaron. Zkrátka od jeho narození až do jeho smrti v tom, jak se skutečně jmenoval, mají lidi "hokej"... Bez zajímavosti není ani to, že jeho vlastní otec, který zemřel dva roky po něm, ho celý život neoslovoval Elvis, nýbrž Evis, tak, jak ho původně onen lékař, asistující u porodu, také chybně přejmenoval... O Elvisovi se dá zjistit mnoho zajímavostí, stačí po informacích pátrat. Vřele doporučuji biografii sepsanou Elvisovým důvěrníkem a dvorním kadeřníkem Lawrencem Gellerem, tam se dovíte mnoho zajímavého a soukromého. Zdravím... :-)
    • OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, to jsem nevěděl... Jsem taky jeho mega fanoušek a chtěl bych se tě zeptat, kde si to zjistil *4*
  • králové

    já mám raději Elvise ale prostě Elvis Presley a Michael Jackson byly, jsou a ještě hodně dlouho budou největšími a nejlepšími zpěváky světa, jsou to prostě králové....
    *4*
  • elvis

    proč pořád řěšíme srovnávaní elvise s jecksnem?ti com si myslí že je lepší král popu aŤ to píší k němu ne? tady je diskuze na téma Elvis a ne na nějaký srovnávání. někdo radšíi to, někdo zas ono. nevím, proč tu nepíšeme radši nějaké informace o něm kdo co ví než furt to a to samé,nemá to ani hlavu ani patu,každý máme jiný vkus a tak je trochu nanic srovnávat dvě naprosto odišné lidi. klidně ať je tenhle příspěvek nejhorší ,mě to nevadí. toť můj názor. já mám radši Elvise. Zajímalo by mě jestli ještě žije Priscilla.
    • píše se Jackson a ne jecksn!!!!!!! *7*
  • Odpoveď na otázku o porovnávaní

    Prečo Elvisa Presley porovnávajú s Michaelom Jacksonom lebo ich spája jedna žena. Pre Elvisa bola táto žena jediná ,ktorej dokázal byť verný . Možno nieje jeho jediným dieťaťom ,ale jehho najobľúbenejšia dcéra Lisa .Pre Michaela Jacksona bola Lisa len chvíľkovou zábavou .Kus sa sňou pozabával a ked mu raz povedala nie tak ju odhodil ako vrece na odpadky .Niekedy si želám ,aby sa Elvis v zdraví dožil svadby Lisy a Mj a aj ich rozvodu. Lebo by som chcela vidieť ako Elvis obhajuje dôstojnosť svojej dcéry. Myslím ,že keby sa toho Elvis dožil MJ by musel tak či tak na oddelenie plastickej chirurgie .Ako druhého človeka na paškal by si zobral Priscillu lebo dala Lisu k scientologom aj napriek tomu ,že Elvis bol zásadne proti scientologii . Tretou osobou by bol ten dotyčný Priscilin ex-priateľ ,ktorý obťažoval Lisu keď prichádzala do puberty.
    A jedno viem určite Lisa by nemala za sebou tie temné časy aké mala a nebola by členkou scientologie .Podľa mňa porovnávať hudobníkov s dvoch tak rozličných generácii ako bola ta Elvisova generácia a s Mj generáciou je ako porovnávať Mozarta s Bethovenom alebo s Richardom Strausom .Všetci títo hudobný geniovia mali svoje plusy a mínusy .Ano boli v hudbe skvelý ,ale ako životný partneri v súkromnom živote zlýhali na plnej čiare.
    • soliter

      Re: Odpoveď na otázku o porovnávaní

      Dobré názory:Jen s jednou věcí nesouhlasím:Elvis byl Priscille nevěrný a to s herečkou a zpěvačkou Ann Margret.To není drb,ale fakt z jeho životopisu a z filmu který o něm byl natočený.Film se jmenoval Elvis Presley a Elvise si zde skvěle zahrál dnes velice populární Kurt Russel.Priscilla to s ním zaručeně neměla lehké.Mám její knihu Můj život s Elvisem a musela mít sakra nervy ze železa.Jsem velkou fanynkou Elvise od svých 12let.Když Elvis zemřel bylo mi 7.Myslím si ale že žít s ním nebyl žádný med.Svou dceru zaručeně miloval a hýčkal(bohužel i rozmazloval.Spojení Lisy a Jacksona byla totální chyba.A srovnávat Elvise s Jacksonem je totální urážka pro Elvise.Zdravím všechny fanoušky Elvise,Priscilly aLisy Marie. *14*
      • Re: Re: Odpoveď na otázku o porovnávaní

        Před tímto filmem s K.Russelem byl natočen ještě jeden, který u nás běžel v 80. letech. Nemohu ho nikde sehnat.
        • soliter

          Re: Re: Re: Odpoveď na otázku o porovnávaní

          Film Elvis Presley byl natočen v roce 1979(Hl.role Kurt Russel-režie J.Carpenter).Ten mám.A pak mám i ten nový s hercem který hraje v Tudorovcích.Ty zaručeně sháníš ten s Kurtem Russelem.Jiný film natočený nebyl jen tyto dva.Pak ještě Elvis a já(tuším v 90 letech)podle knihy můj život s Elvisem kterou napsala Priscilla.Ten u nás nikdy neběžel. *14*
          • Dobrý den, vždy jsem Elvise měla moc ráda, ale po přečtení knihy Můj život s Elvisem, jsem se do něj naprosto zbláznila, nevím proč ten zlom musel přijít, ale přišel :-) Jen mám problém...nemůžu nikde sehnat zmiňované filmy, ani ten s K.Russelem.. Nemáte, prosím, nějaký typ, nebo nápad, kde bych ho mohla sehnat? Děkuji moc..
          • Re: Re: Re: Re: Odpoveď na otázku o porovnávaní

            Nevím, ale s K.Russelem určitě nebyl od doby úmrtí bratra, studiích, prvních láskách, první natočené desce pro maminku a končilo to obdobím manželství s Priscilou. Sice nemám ani film který zmiňujete, ale vím, že když šel v TV byla jsem zklamaná. Také se odehrávala spíše ta pozdější etapa života. U nás verze, kterou si pamatuji byla v kinech cca od roku 1982,což by byl na tehdejší dobu uvedení v kinech u nás do 3 let docela fofr. Spíš odhaduju rok natočení 1968-75.
    • Re: Odpoveď na otázku o porovnávaní

      v tom s tebů sůhlasím. Elvis je Lisin ocko a nei Jackson. Elvis je pre ma aj lapšie ako Jackson,podle ma Elvis spieval krajšie ako Jackson.a Naviac ako si povelal o tych plastikach, Elvis mal svoju imič ktoru si nevybieral ako Jackson z akehosi katalogu ale mal ju prirozenou.Tak ako sa narodil zostal což sa o Jacksonvi povedať neda lebo bol sama plastika. Neviem k čomu mu to bolo keď srajvě vyzeral ako strašiadlo do zelie.
      no snad to porčteš,nejsom slovak ale som čech ale snažim sa čo naiviac to ide pisať po slovensky.
      • Jaká image z katalogu? Co to meleš za s.ačky? Strašidlo do zelí? Tak chtěla bych fakt vidět tebe co seš za nádheru, když tohle o někom napíšeš. S takovejma názorama běž fakt do pr....!
  • kouzelník

    Zemřel 16.8. a poslední vystoupení měl 17.8...inu neobyčejný zpěvák
  • EP

    Proč se tady srovnávají dva tak odlišní lidé?
    Elvisova hudba je nepopsatelná. Tak moc se snažil ze sebe vydat vše a to jen pro publikum. Myslím, že je opravdu šťastný, že má pořád tolik fanoušků, i když už nám nemůže zazpívat. Ti co ho milují, ale nikdy nezapomenou a už vůbec pro nás nikdy neumřel. Alespoň pro mě ne.
    Před Elvisem nebylo nic .... John Lennon
  • ??

    Proč tady srovnáváte Michaela Jacksona a Elvise Presleyho? To se přece nedá srovnávat.. oba byli králové, jeden popu a druhý rock´n´rollu..
  • Elvis žije

    Sháním Imitéra Elvise na 27.2 večer do Prahy na rozlučku se svobodou mé kamarádky.
    prosím kdo máte nějaké info pište na mproko@seznam.cz


    ps: za vystoupení po kterém kámoška uvěří, že Elvis nikdy nezemřel :) :) bude i finanční odměna !!!
    • Re: Elvis žije

      Jo můžeme sehnat hudební základ. Není tedy potřeba organizovat celou kapelu..
  • polemika

    nechápu, proč má někdo potřebu na diskuzi o jednom umělci porovnávat a řešit druhého. Elvis mě prostě zajímá a chci si skecnout s ostaními stejného názoru. Ovšem nepolezu na diskuzi o Jacksonovi nebo komkoliv jiném a tam prudit a porovnávat s mým vyvolencem. Nechápu. No a zpět k Elovi. Podle mě je nádherná a neopakovatelná píseň Indescribably blue. V tom cítím opravdu nepopsatelně smutný konec krále.
    • Re: polemika

      On má jméno,sice to je Jackson,ale když napíšeš Jackson tak tím je myšlený kdo???Jackson není jen jeden!!Když už tak pište prosím Michael Jackson,přece Elvisovi taky neříkáte Presley...Ale jinak je Presley dobrej zpěvák,to se musí uznat *1* *1* *1*
      • Re: Re: polemika

        Sorry mělo tam bejt Elvis a néé Presley,to sem se sekla sorry *15* *15*
  • LP

    Ahoj,nevíte někdo,jaký Elvisovy LP byly před r.1990 vydaný u nás???

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit