Přejít na výpis diskuzí

Filip Renč

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
  1550 příspěvků

Filip Renč se narodil v roce 1965 v Praze. Během studia na FAMU (1986-1992) natočil filmy Zapadákov a Dravci na start, které získaly hlavní cenu na festivalu světových filmových škol v Mnichově. Následující rok opět získal tuto cenu a to díky filmu Srdíčko. Již od svých pěti let se objevoval v různých dětských filmech, např. Julek (1980) nebo Levé Křídlo(1983). V roce 1991 režíroval svůj první film Requiem pro panenku za který získal hlavní cenu na festivalu Československého filmu FÓRUM v Bratislavě a v roce 1992 byl tento film ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dobrý den pane Renči,

  rád bych se vás zeptal jestli se Tereza a Šimon z filmu Rebelové ještě někdy setkají, poté co je Šimon zavřen ve věznici a Tereza odjíždí.
 • Na pražskou kavárnu se můžete vyprdnout.To je sbírka exotu.
 • Ahoj Filipe,
  bezvadný!!! Kubík a Šídlo, to je dvojka viď?
  P
 • Z mého pohledu je Filip Renč režisér, který k této práci nemá předpoklady ani schopnosti - zkrátka jako všichni co nemají na svou profesi musí předstírat že něco umí, což zabere veškerý čas a na výsledeku je to znát. Tak silný a kvalitní námět není schopen profesně zvládnout, ostatně jeho filmy mluví za vše.
 • Dobrý den pane Renči,
  napadlo mne, že byste mohl natočit film o šikaně v českých školách. Je toho čím dál tím více, žáci, žákyně, studenti, studentky a učitelé či učitelky to mají ve škole horší a horší. Mohly by tam být zábavné pasáže, ale hlavně tragické. Děkuji pěkně. Mějte se hezky a pevné zdraví. *3*
 • Ahoj Filipe, ztratil jsem na tebe kontakt. Tak alespoň takhle. Dej se zdravotně do pořádku a rád bych tě po dlouhé době viděl.
  Petr P. ( 731518778 )
 • važeny pane režísere,zdravím vas velmy s kouříma vojtech sivak ,omluvam se vam volal jste my a mne zrovna se vybil mobil,pokud mužete tak se ozvěte na 739360433,nebo na 736216197,budu velmy rad děkují s pozdravem vojtech sivak kouřím
 • Filipe,M.Horáčka si vůbec nevšimejte svým zbůsobem Vám dělá reklamu- naláká do kina spoustu lidí kteří po jeho shlédnutí zjisti že je fantastický,skvělý,úžasný***
  Film jste natočil pro nás-inteligentní lidi a ne pro pitomce Horáčka:))
 • Fildo ty seš nejlepší rejža pod sluncem :))
 • Vážený pane Renči. Internet a média mají zvláštní moc - dávají příležitost zviditelnit se pár lidem, kteří neříkám, že mají špatný názor, ale mají prostě jiný názor. A média si nevybírají obyčejné lidi, kteří nejsou ničím zajímaví. Vybírají si osobnosti, které jsou nějakým způsobem známé. To ale nic nevypovídá o jejich kvalitách. Proto nedbejte na menšinové názory, ať jsou od kohokoli, ale podívejte se na názor většinový.
  Film Lída Baarová (LB) je nejlepší film, který jsem letos viděl. Úplně jsem se vžil do pocitů LB, která má v životě jen jednu šanci, jak se prosadit a být prostě nejlepší v tom, co umí. Byla mladá, ambiciózní, a nedělala nic, co by bylo zavrženíhodné. Nikoho neodsoudila, nikomu vědomě neubližovala. A že se jí život zamotal s nacistickým pohlavárem, to byla bohužel smůla. Každá dnešní tzv. celebrita by dnes udělala daleko větší lumpárny - tedy slušně řečeno.
  Ještě jednou děkuji za zážitek.
 • Vážený pane Renči,

  děkuji za krásný filmový zážitek, který jsem měla po shlédnutí filmu o Lídě Baarové. Nepochybně patřila ke kráskám doby a byla velmi talentovaná. Ve filmu je jedna krásná věta závist a úspěch se neodpouští, jsme v Česku (necituji asi přesně). To bohužel platí i teď a možná, že závistivci tuší, že film nebude propadákem, a proto ta snůška zloby. Doufám, že se Vám podaří ještě nějaký podobný film natočit. Podařilo se Vám zachytit, podle mého názoru, to podstatné. Film byl o ní a ne o jiné historii a nakonec nelze pojmout vše. Výborný film a půjdu na něj ještě jednou. Děkuji a hlavu vzhůru. Jsme přece v Česku.
 • Filipe,Vy jste natočil spousty úžasných filmů ve 100% kvalitě a Lída Baarová je totální BOMBA 101% :) *14*
  Jste nejlepší režisér v Česku!!
 • Film Lída Baarová je nádherný...
  Světová kvalita !!!
 • Tvůj film Lída Baarová jsem viděla už 3x,jsi miláček.
  Udělal jsi mi velkou radost.
 • Vážený pane režisére,
  kritika vašeho filmu Lída Baarová mne nepřekvapila - nemohl jste čekat nic jiného, byv vyznamenán prezidentem a maje prezidenta na premiéře svého filmu. Ti, kterým říkají pražská kavárna a kteří se považují za nadřazenou elitu, čekali na takovouto příležitost, aby opět mohli štěkat, pištět a plivat.Ti, kteří se považují za demokraty, nám již několik let předvádějí jen nenávist a lži. Obdivuji Vaši kultivovanou reakci na ten nechutný humbuk.
  Já se na Váš film těším, myslím si, že člověk, který natočil skvěle film Hlídače č. 47, nemohl natočit slabé a špatné dílo. Přeju Vám klid a dostatek tvůrčích sil, námětů i peněz.
  Miloš Bouček
 • Dobrý den pane Renči,
  Váš film ohledně Lída Baarová je naprosto dokonalý a co se týká kritiky, tak je jednoznačně závistivá a ubohá. Gratuluji Vám k dokonalému výběru herců, kteří perfektně ztělesňují své role, máte film zasazený v dokonalém prostředí s perfektním smyslem pro detail. Film je luxusní a je nutné ho přihlásit do soutěže n Oskary. Musím konstatovat, že jste překonal Miloše Formana několikrát. Děkuji mnohokrát za vaši Tvorbu a přeji hodně štěstí. Děkuji.
 • To co točite pro lidi jsou naprosto dokonalá díla ve všech směrech ****
 • Filmem "Líba Baarová" jste se , pane Renči, zařadil mezi pár světových režisérů, neb s tak vysokou citlivostí pro výběr herců, bravurní uměleckou invencí , scénami i skvělou hudbou, která přiléhavě kopíruje atmosféru scén a filmu, jste naši republice navrátil pravé filmové umění. Vedle Miloše Formana jste další český velký režisér. Neb uměním není sterilní kritika intelektuálů, ale dílo, které dokáže povznést a oslovit duši přijímajícího. A toto jste svým filmem dokázal. Těším se na vaši další tvorbu !
 • Lída Baarová zcela rozvrací průměr české filmařské porevoluční tvorby. Je to spolu se "Sekalem" jednoznačně Oscarový film. Skvělá fotografie, úsporné a přirozené symboly vztahu pozemské krásy s její ďábelskou odvrácenou stranou. Pražská kavárna Vás zabije, Filipe, ta totiž zabije vše velké.
 • Filipe jste jednička ve světovém žebříčku filmu a váš film Lída Baarová je úchvatný......

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit