Přejít na výpis diskuzí

Frank Zappa

OSOBNOST 31.12.2006 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Génius nejen rocku

    Frank byl fascinující osobnost, která, pokud máte čas a chutˇposlouchat a učit se mít rád jazz, klasickou hudbu, rock, country, blues v jedinečném balení, dá Vašemu životu hodně radosti a chytrého humoru.
    • Re: Génius nejen rocku

      Jsem velmi rád , že existují lidé ,kteří vůbec vědí o nejen kulturním , ale i lidském přínosu tohoto nedoceněného genia..,slyšel jsem v životě hodně hudby , ale opravdu si myslím,že ta Frankova je opravdu nejlepší,,a nedokážu vysvětlit proč tomu vlastně mém případě tak je..Frank byl nejen výborný hudebník ,filosof,společenský krik, ale hlavně člověk který nikdy neslevil ze svých zásad a postojů,byl to nesmírně morální člověk..o jaký to protiklad, proti hvězdičkám dnešní popkultury,které dojemně vrkají o věčné lásce a za nechty si nesou nejednu špínu..,Frank již zemřel , ale v našich srdcích je stále s námi..,protože byl a je jedinečný..
      • Re: Re: Génius nejen rocku

        V prvé řadě zdravím všechny, kteří jeho hudbu mají rádi. Já se k němu dostal tak, že se mi naskytlo v Brně na burze za "komančů", která bývala v sobotu za divadlem ( kdo zná ví co říkám), koupit double Uncle Meat. To mne uchvátilo ( tehdy jsem dělal učńák,cca 1978) a od té doby jsem o něm sháněl vše.Pak už to šlo vše ráz naráz.Poslouchal a nahrával jsem v té době vše , co tehdy byla špica,D.P., Led Z., P.F. atd, ale Frank, to bylo něco vyjímečnýho. Zprvu jsem to nechápal, ale jeho muzika mne přitahovala a líbila se, protože byla něco jinýho, než co jsem zatím slyšel. A tak je to dodnes.. Pak jsem si koupil jěště několik LP a nahrál na kotoučák co šlo.... Na učńáku jsem k této hudbě přeorientoval i pár kamarádů, hlavně Oty Obořila, který se posléze stal tak výrazným Zapistou, že jsem se až divil..Měl styky s rodinou, byl na Hradě, když přijel do republiky a společně s Kocábem, Havlem byl jedním z mála, který jej poznal osobně, kreslil pro něj komiksy, věděl, kdy a kde má pohřeb, prostě skoro člen rodiny. To mu závidím, ale v dobrém, protože jsem nikdy nevěřil, že kamoš, který fandil KISSům, může udělat takový obrat..:-)) Je to už pár let, co František je jinde,ale jeho hudba je úžasná stále ale asi bude k pochopení jen pro toho, kdo chce zažít něco jiného. Pamatuju si, že v Brně byla kdysi akce, která se jmenovala 3 dny F.Zappy, a řeknu Vám, že spousta lidí, kteří ho znali z "Bobby Brown" což vté době bylo poslední z desek, když slyšeli prvních 6 alb( výběry), tak odcházeli a už se neobjevili, i když měli lístky nadalší 2 večery... a za t zas chodili jiní lidé, kteří nestihli nebo nechtěli přijít na první večer. A tehdy jeho heslože : i v hrobě budu míti co říci! jsme si nikdo neuvědomovali, že to nebude až tak za krátko....bohužel.. Všechna čest a sláva takovému Mistru hudby !Můžete se mnou souhlasit či nikoliv, ale pro mne je a zůstane navždy Frank největší osobností hudebního světa.
        P))
        • Re: Re: Re: Génius nejen rocku

          Jsem rád, že si ještě někdo vzpomene na naše pořady na Křence. Stavte se pokoukat na www.zappa.mypage.cz. Zdarvím všechny zappisty Bohouš *14*
          • Re: Re: Re: Re: Génius nejen rocku

            zdar bohouši od brtníka *3*
        • Re: Re: Re: Génius nejen rocku

          Díky moc, tvůj příspěvek o Frankovi je moc krásný. Mne Frank uchvátil asi tak ve stejných letech, jako tebe. Je to fascinující, nadčasová hudba. Pokud vím, tak moc lidí, co ho poslouchají, neznám. Díky za krásné vyjádření, Ája. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit