Přejít na výpis diskuzí

Jan Tříska

OSOBNOST 31.12.2006 
40 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jakože zakopl a upadl do Vltavy?
  • na Štědrý den paní Karla rozprášila popel na zahradě a část vysypala do Tichého oceánu, což vysmátou vdovu nic nestálo.
  • Oklikou přes Atlantik, Karlův most, s patosem v Národním divadle do Tichého oceánu. Přesně tak, jak to řekl Jan Saudek - ten už si na nic nemusí hrát.
  • Dnes by měl pan tříska narozky kdyby neupadl z mostu vše nej!jste stejně znamení jako já
  • Za mlada byl moc hezky. :-):-)
  • Rodiče ti nevěnovali dost času, pokoře a respektu ke stáří tě naučí život,
    ty pionýrko...
  • Zbytečná smrt
  • Pro "Michalinku": Urážím-li veřejně někoho, stavím se na jeho úroveň, zejména když neovládám gramatiku (m.j.komentáře nebylY!).
    Pro "Marcelu": Platí to samé, co pro "Michalinku". Navíc tykat a oslovovat kde koho soudruhu s oblibou ho "typovat na Kameňák", je pouze známkou jakési
    obsese, jednoduchosti a netolerance.
    Pro "Hudy": Kromě nevhodných komentářů byly smazány i úvahy, které neurážely nikoho a nechápu, proč byly ponechány nejapné útoky jisté "Marcely" (25.9.).
    Celkový nezájem o psaní komentářů na osobnostech je dán velmi nízkou úrovní servilních příspěvků, které projdou tzv. cenzurou.
  • omlouvám se. Ty moje komentáře nebyli na pana Třísku, nýbrž na uživatele co se do něj navážel. Já vím, že se tu nesmí urážet ale to se prostě nedalo *9*
  • Viki
    Citáty:

    Zdroj: https://www.firstclass.cz/2017/09/30-nezapomenutelnych-myslenek-jana-trisky-aneb-jak-zit-stastny-zivot/
  • Na pana Třísku nadávají pouze slabomyslní a dementtní komoušové! Košťata! Čest vaší památce..
  • Byl to charismatický muž.
  • ...a uměnu jak úřad umlčuje
    a umem (jako lékař) vládne bloud
    a prostá opravdovost hlupstvím sluje;
    jak do ďáblových Bůh je zjímán pout:

    znaven vším tím bych odešel už rád -
    jen s láskou mou mi žel se rozžehnat."

    (překlad J. V. Sládek, 1883)
  • "Znaven vším tím po smrti volám tiché -
    než zírat, jak se žebrák rodí v svět
    a nuzné nic se v cetky šatí liché
    a čistá věrnost nevěře jde v sled

    a zlatá hodnost bídáka jak zdobí
    a dívčí čest šlapána v prach a v nic
    a dokonalost ve spárech je zloby
    a síla od zbabělství bita v líc....
  • hudy
    Říká vám něco slovo slušnost, pieta a úcta k zemřelým?
    To, co tu někteří píšete, svědčí o vašem absolutním (ne)vychování a veškeré takovéto příspěvky vám okamžitě smažu!!
  • Ty kritiku sklapni.
  • Jsi také stará,že tomu tak rozumíš?Ponauč se Báro!
  • Obdivuji záchranáře kteří i přes nátlak davu se rozhodli a skočili do Vltavy. I když neviděli kdo tam leží. Možná kdyby kapitáni věděli kdo tam leží tak by ho vylovili. A teď toho možná litují protože mohlo být slavní.
  • Vysedávat v 80-ti letech v pošmourném sobotním odpoledni na kamenném ochoze Karlova mostu a rozjímat se sochami slavných předků asi není úplně standardní. Čilý turistický ruch pana Třísku patrně nerušil, na obecenstvo byl zvyklý. Fakt, že se z nahrávek po incidentu ozývá smích, mě nijak nepobuřuje, neboť, vzhledem ke kuriózní-poněkud teatrální-situaci, i k osobě samotného aktéra, se přítomní mohli domnívat, že jde o sehranou turistickou atrakci.
    Spíše mě znepokojuje fakt, že kolegové, potažmo režisér, o rozpoložení i rituálech hlavního protagonisty věděli a přesto křehkého seniora po jistě náročném letu z L.A. s velkým časovým posunem, jej nechali o víkendu bez doprovodu.
    Z dosud uveřejněných informací nelze usuzovat, zda šlo o plánovanou sebevraždu, nebo souhru nepředpokládaných událostí, jimž šel extravagantní herec bezesporu naproti. Zábradlí a zídky u vyhlídek i mostů plní svůj účel.
    Při náhlém postavení ze sedu a pohledu do hloubky se může dostavit krátkodobá závrať i u mnohem lépe fyzicky vybaveného a mladšího člověka. Pokud však chtěl pan Tříska skokem z mostu do Vltavy na truc při nerespektování bezpečnostních opatření demonstrovat svobodu projevu, je za svůj osud plně odpovědný, byl-li v tu dobu svéprávný. Následně pak ohrozil zdraví i životy záchranářů. Velký respekt kapitánu výletní lodi, který včasným manévrem umožnil zraněného dostat z Vltavy na břeh, aniž by ho proud řeky unášel k jezu...
    Také si nemyslím, že v amerických velkoměstech je zcela běžné vysedávat s nohama nad řekou bez toho, aby byl občan, resp. cizinec-návštěvník, upozorněn na nevhodné počínání, zejména když se jedná o významnou historickou památku.
  • A ty jsi s Mistrem Třískou nějaký film viděl soudruhu?Tebe tipuji spíš na Kameňák....Napsala bych,že je mně tě líto,ale není.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit