Přejít na výpis diskuzí

Jan Tříska

OSOBNOST 31.12.2006 
40 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • hobelka

  máj

  Nikdo neumí recitovat máj tak jako on. *4*
 • mrzimor

  :-)

  Bezvadnej herec *3*
 • setkani

  vazeny mistre velice si vazim vasi prace pry jste byl bratranec meho otce ale nevim jestli je to pravda otec zemrel rad bych vas poznal osobne protoze vas obdivuji jestli to bude jenom trochu mozne splnil by se mi zivotni sen hodne zdravi vam preji Triska Robert
  • Re: setkani

   Já mám také v přízni známé a hlavně zámožné příbuzné v cizině a také pevně věřím, že se s nimi setkám. *3* *1*
  • Re: setkani

   Určitě se setkáte.
 • Hollywoodský režisér Tony Scott skočil z Vincent Thomas Bridge. Tříska je-byl zřejmě patriot. Zvolil patetický odchod ve velkém stylu s pohledem na Hradčany i kulturní svatostánek, snad zanechal mravně-politický vzkaz.
  Vítejte zpátky doma, mistře... Kolegové pokrytci už chystají smuteční proslov,
  ti opatrnější výmluvy, je přece před volbami...
 • Karův most není opuštěné místo ani když drobně prší. Staříka škrábajícího se na poměrně širokou kamennou zídku se sochami by si určitě někdo povšiml, zachytily by ho také kamery. Známou tvář by asi zaznamenali pohotoví turisté svými fotoaparáty, smartfony, nebo tablety i v případě, že by se po Karlově mostě Jan Tříska "pouze procházel". Pád ze 13 m na hladinu se neobejde bez výrazného zvuku. Proto počkejme, zda se ozvou nějací svědkové.
  Jinak nechápu, proč měl tonoucí na nosítkách omotanou hlavu, co asi mělo být před veřejností ukryto pod dekou.
  Senioři často své neduhy nezvládají, cítí se osaměle, bilancují. Příznaky stáří i bolesti sice někdy oddalují zdravým životním stylem, o to víc jsou pak zaskočeni náhlým chátráním duše i těla a nevratný stav neunesou. Velmi depresivní je zjištění, že na nápravu omylů už nezbývají síly ani čas.
  • Jsi také stará,že tomu tak rozumíš?Ponauč se Báro!
   • Rodiče ti nevěnovali dost času, pokoře a respektu ke stáří tě naučí život,
    ty pionýrko...
 • Vysedávat v 80-ti letech v pošmourném sobotním odpoledni na kamenném ochoze Karlova mostu a rozjímat se sochami slavných předků asi není úplně standardní. Čilý turistický ruch pana Třísku patrně nerušil, na obecenstvo byl zvyklý. Fakt, že se z nahrávek po incidentu ozývá smích, mě nijak nepobuřuje, neboť, vzhledem ke kuriózní-poněkud teatrální-situaci, i k osobě samotného aktéra, se přítomní mohli domnívat, že jde o sehranou turistickou atrakci.
  Spíše mě znepokojuje fakt, že kolegové, potažmo režisér, o rozpoložení i rituálech hlavního protagonisty věděli a přesto křehkého seniora po jistě náročném letu z L.A. s velkým časovým posunem, jej nechali o víkendu bez doprovodu.
  Z dosud uveřejněných informací nelze usuzovat, zda šlo o plánovanou sebevraždu, nebo souhru nepředpokládaných událostí, jimž šel extravagantní herec bezesporu naproti. Zábradlí a zídky u vyhlídek i mostů plní svůj účel.
  Při náhlém postavení ze sedu a pohledu do hloubky se může dostavit krátkodobá závrať i u mnohem lépe fyzicky vybaveného a mladšího člověka. Pokud však chtěl pan Tříska skokem z mostu do Vltavy na truc při nerespektování bezpečnostních opatření demonstrovat svobodu projevu, je za svůj osud plně odpovědný, byl-li v tu dobu svéprávný. Následně pak ohrozil zdraví i životy záchranářů. Velký respekt kapitánu výletní lodi, který včasným manévrem umožnil zraněného dostat z Vltavy na břeh, aniž by ho proud řeky unášel k jezu...
  Také si nemyslím, že v amerických velkoměstech je zcela běžné vysedávat s nohama nad řekou bez toho, aby byl občan, resp. cizinec-návštěvník, upozorněn na nevhodné počínání, zejména když se jedná o významnou historickou památku.
  • Obdivuji záchranáře kteří i přes nátlak davu se rozhodli a skočili do Vltavy. I když neviděli kdo tam leží. Možná kdyby kapitáni věděli kdo tam leží tak by ho vylovili. A teď toho možná litují protože mohlo být slavní.
 • "Znaven vším tím po smrti volám tiché -
  než zírat, jak se žebrák rodí v svět
  a nuzné nic se v cetky šatí liché
  a čistá věrnost nevěře jde v sled

  a zlatá hodnost bídáka jak zdobí
  a dívčí čest šlapána v prach a v nic
  a dokonalost ve spárech je zloby
  a síla od zbabělství bita v líc....
  • ...a uměnu jak úřad umlčuje
   a umem (jako lékař) vládne bloud
   a prostá opravdovost hlupstvím sluje;
   jak do ďáblových Bůh je zjímán pout:

   znaven vším tím bych odešel už rád -
   jen s láskou mou mi žel se rozžehnat."

   (překlad J. V. Sládek, 1883)
 • Pan Tříska je pro mě legendární herec, kterého bych si přála poznat osobně. Naprosto úžasný v Máji, který krásně recitoval a velmi mě potěšila jeho herecká přítomnost v tomto filmu. Přeji mu hodně štěstí a zdraví do dalších let.
 • Pravda-za mlada dobrý herec,ale nyní už by měl zůstat v důchodu doma.Dnes už jeho hraní za moc nestojí(přehrává) a také špatně vyslovuje(asi špatná zubní náhrada)
 • Absolutní neherc, pokazil jenom filmy...
  • Ty kritiku sklapni.
  • A ty jsi s Mistrem Třískou nějaký film viděl soudruhu?Tebe tipuji spíš na Kameňák....Napsala bych,že je mně tě líto,ale není.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit