Přejít na výpis diskuzí

Jan Žižka

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dívali jsme se na video ve škole jak válčili a myslím že kdyby ještě žil tak odemě dostane velikou pochvalu tak zvítězit nad křižákama je teda opravdu velké zvítězení *3*
  • Ještě něaké podrobnosti by se tam měly udělat ale nevadí. *14* *4* *16* *12* *5* *7* *15* *2* *1*
    • fdgdfgdfgdfgfdgfgfgfg
  • Já z toho dělám referát!! *14* *14* *14* *3* *3* *4* *4* *4*
    • Já taky
  • udělala jsem chybu ve větě nelíbí se mi Vaše názory!!!
  • Pane Luboši to snad nemyslíte vážně!!!
    Myslím si, že Zikmund byl správný král. Vynikající- jsem odmalička alergická na husity. Nelíbí se mi jejich nesmyslné filozofie o zabavování majetku, který Jeník Žižka stále někam hrabal do Tábora, jejich hnusné vypalování kostelů, klášterů a ničení lásky k Pánu Bohu. Jejich kritika církve, atd. Myslím si, že Zikmund je to nejlepší co mohlo husitské Čechy potkat. Hnusná bolševická filozofie, která se shodovala s filozofií husitskou-zabavovala majetek, mučila nevinné věřící lidi a kurvila stát, nás naučila koukat na Zikmunda jako na strašně zlou proradnou lstivou zrzavou lišku, která má tu drzost zabraňovat husitům v jejich plenění. Líbí se mi Vaše názory. Ať se jdou vycpat a zakopat všechny husiti...
    • Milá dcero,
      husitská filosofie, správněji učení vycházelo v zásadě z Bible, komunistické učení z deformované materialistické ideologie Karla Marxe. Snad chápeš ten rozdíl. Pokud ne, tak si něco nastuduj.
    • alois.neruda.9
      Acře,Zikmund byl syn Karla lV,který je do dnešních časů pokládán za otce vlasti, ale především král, který nedokázal (přes svůj slib) zajistit bezpečnost Mistru Janu, který byl pozván před konzilium v Kostnici a tím se podílel na jeho usmrcení a díky tomu tehdy povstal český lid pod vedením Jana z Trocnova. Nikoli proto, že by byl Zikmund špatný král.
    • Zřejmě nejste Češka, jinak byste se takto nevyjadřovala. Správný Čech nefandí králi a císaři Zikmundovi, ale Žižkovi. Navíc, nemáte vůbec ponětí o tom, co přinášelo chudým lidem husitství. Asi pocházíte ze šlechtického nebo nějakého měšťáckého rodu. A pak to hnusná bolševická filozofie? Co takto hnusná kapitalistická filozofie. Ne husiti, ale Vy se běžte vycpat se svými ubohými názory.
    • v něčem máš a nemáš pravdu, pravdu v tom že vypalovali kostely atd ale zase aspon něco dokázali. když ty sedíš u počítače a píšeš informace které sis přečetl na internetu tak jak o tom mužeš něco říct sakra. chtěl bych videt tebe co si delala.a že kurvily stát tak to si děláš srandu ne. co to je za hovadiny osvobodili tisíce dětí to je podle mě důležitější než např:vypalováni kostelů atd.nechápu jak tě něco mohlo tak napadnout teď bych ti poradil když někdy budeš něco psát tak si to promysli. neznám člověka co by to takhlens řekl a to dělám profesora na Karlově Univerzitě
      tak nepiš jsem co jsem nepatří. 28.4.2014
      • Ono ani to obrazoborectví nebylo takové, jak se po roce 1989 začalo říkat. Podle dnešních moderních historiků husité zničili zhruba 10% z celkového množství toho co se jim obecně přisuzuje a u katolických vojsk to bylo stejné. Většinou šlo o strategické budovy, které by znamenaly pro nepřítele výhodu.

        http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie/_zprava/civilizace-husitske-stoleti--1433717
        Na tomto odkazu jsou zajímavé rozhovory o husitství v podání dnešních historiků.
      • Máte pravdu. *2*
    • Ty kurvo acr vosta zikmund byl krypl nechal upálit jana husa.
      Husité ničily kostely církve kvůli opustkům a majetek dávali husité dobrovolně ne násilné zabavování.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *16* *16* *16* *16* *16*
      • Naprostý souhlas, jen nač to slovo kurvo, jinak naprosto souhlasím.
      • tady tě musím opravit Zikmund Lucemburský nenechal jana husa upálit on mu dal ochranu ale neměl na výběr protože v té době bylo papežské schizma takže zikmund neměl navýběr nemněl takovou moc i když byl císař.to bys sis měl uvědomit
      • kecáš husiti jsou ŠKODNÁ Zikmund byl skvělý po svém tátovi...

        CHI CHI CHI
        • Znáš vůbec význam slova bolševici? To je většina, víš. Menševici je menšina. Jinak je vidět, že jsi dějin neznalý. Husité nebyli škodní,ale Zikmund ano. Jeho otec byl velikán, ale Zikmund byl absolutní nula a hajzl král a císař. Jeho otec se musel za vldy Zikmunda a hrobě obracet. *8*
          • Jste neuvěřitelně hloupá omezená husitská levicová banda. Zikmund byl vynikající po svém otci, přečtěte si něco inteligentního a ne pověsti o husitech. Císař Zikmund bylo to nejlepší co mohlo husitské Čechy potkat.
            Husiti jsou levicové zlo.
        • Zikmund se svému otci vůbec jaksi nevyvedl.Kecáš ty, husiti nejsou ŠKODNÁ, ale Zikmund ano.
        • Nechápu Tvoje husitské myšlení- církev má být bohatá církev NIKDY nebyla zkažená husiti nebojovali pro dobrou věc, husiti jenom ničili a kradli, Svět před husitama chránil Zikmund Lucemburský Papež Martin V. Papež Pius II. atd. Husiti tady akorát všechno zničili. Správný křesťanský svět dělal Zikmund.
          • Jdi se vycpat se svými názory šlechto nebo bohatý měšťáku.
  • Jo asi si z toho udělám referat je to fakt žužo jooooooooo jdu na to ted hned *14* *3* *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *7*
  • referáty se nemají kopčit *6* *12*
  • je to fkt sexy ale ty chyby .... *4* *14* *3* *2* *15* *8* *9* *9* to je fkt hrozné že??? *12*
  • Super udělám z toho referát. :)
    DÍKY *3*
    • Text Vašeho příspěvku *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *11* *10* *8* *6* *5* *4* *3* *2* *1* *15* *4* *5* *5* *6* *8* *10* *6* *7*
  • Díky, budu mít z toho referát ve škole. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit