Přejít na výpis diskuzí

Jaromír Nohavica

OSOBNOST 31.12.2006 
177 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no jak to že ještě nikdo nenavrhl Nohavicu za kandidáta na presidenta mezi ty ostatní....?
    :o))
  • Noc plná hvězd s hvězdou večera Nohavicou..... tak to je humus ! Co ten tam má pohledávat, na hard rockovém klání, kde snad už patnáct let chodíme za metalovým zvukem, na skvělé zahraniční kapely. Ten šiška to po...., začalo to už pozváním Langerky. A teďkom falešný hráč Nohavica? Takže jak?Letos nás tam nikdo nedostane, howgh!
  • STB - prokletí mnoha lidí (jen mnoho z nich má úlevu v anonymitě osobnosti)
  • Co se týká Nohavici, mám již jasno. Přišel jsem z tomuto poznání pozdě a mrzí mě, že jsem se takhle obyčejně sekl. Přiznávám mu neobyčejný talent pro roli písničkáře. Celá dlouhá léta jsem mu rád naslouchal, sháněl lístky na jeho koncerty. Nenaslouchal jsem názorům a poznatkům jiných, kteří měli možnost se s ním poznat blíž. Nejen že byl pečený, vařený u ředitele umělecké agentury, ryzího komanče, chodili spolu chlastat a kde vymysleli jeho nepřetržité koncertování i v časech hódně reformních. Jméno Nohavici bylo "jako" zakázané, de facto tím ale získalo punc ilegality a tajemnosti, tudíž zvědavosti davu. Věčně zpitý a unavený písničkář si uměl alibisticky obtočit dav kolem prstu. Má na to manipulační talent. To, že byl práskač, který podepsal, protože musel, leč nikomu neublížil, to mu nakonec v pochopení většiny lidí vyšlo. Protože si právě ona většina lidu uvědomuje stejné selhání, proto na něj dnes chodí i ti dobráci, kteří mu nemohli přijít na jméno. (Znám jich řadu). V pořádku, dělal co mohl, staral se jen o svůj chřtán, a to, že nebyl disidentem či hrdinou typu Kryla, nelze vyčítat. Byl to takový obyčejný prospěchář. Po revoluci si Reputaci mohl napravit a mnoho z nás na to čekalo, lidi pozorné přesvědčit, že s postu slavného barda by mohl sdělovat nějaké kritiky politické garnitury, vést intelektuální polemiky, rozněcovat diskuze, hledat konsenz, motivovat posluchače, etc. Za celých dvacet let z něj nic podnětného nevypadlo, hraje si na svém písečku a vypadá to tak, že je stoupencem individualismu a neoliberalismu, tudíž jaksi na postě levicově smýšlejícího barda je chápán mylně. Poslením hitem s rasistic. zabarvním se úplně odepsal. A řekl o sobě mnohé. Nemluvě o tom, jak arogantně peskuje lidi na svých koncertech, je to studený psí čumák. Mnoho Těšíňáků i Ostraváků již prohlédlo dávno, že hledat u Nohavici příklad statečnosti a cti - krutý žert......I ten mladý kluk z Třince, Klus, má víc občanského povědomí a rozumu, že ví, že se slávou je tak trochu i jeho povinností provokovat k diskuzím o změnách špatného v lepší. Jinak nejsem bard, ale.......každý doplň sám.
    • nepřísluší nám soudit jiné, jsme tu každý sám za sebe, teprve až budeme dokanalí..by jsme mohli někho soudit, jenže ti dokonalí to právě nedělají !

      ano asi někomu ublížil , jenže jste si tak úplně jistí že jste také někomu neublížili vědomě nebo nevědomě ? důležité je odpuštění jinak by se tu nedalo žít *14*
      • Odpuštění je jistě dobré, ale odpustíte hned kupříkladu násilníkovi sebe, své ženy, svých bližních? U toho, kdo se provinil by měl také nakonec být shledán prvek, kdy se dostatečně kaje, dostatečně si posype popel na hlavu...a v textu, na který reagujete je psáno mj. i toto "Po revoluci si Reputaci mohl napravit a mnoho z nás na to čekalo, lidi pozorné přesvědčit, že s postu slavného barda by mohl sdělovat nějaké kritiky politické garnitury, vést intelektuální polemiky, rozněcovat diskuze, hledat konsenz, motivovat posluchače, etc."..., bohužel, já to cítím stejně, z výpovědi JH je jen cítit jakousi stínohru...a o tom byla i taková tajná služba za komančů. Lidé podobně ladění se nakonec většinou ladí k sobě, podporují se vzájemně jako v nějaké sektě - jakpak asi dlouho vydrží tato sekta kolem JH???
        • malá oprava - JH je samozřejmě omyl, jedná se pochopitelně o JN
  • velké poděkování

    Je mi 3/4 století.PC jsem dostal před nedávnem i když písničky tohoto jednoho z nejlepších našich písničkářů ( básníků) jsem znal a poslouchal už dávno. Z albumů se mi nejvíc líbí Rok ďábla a zvláště píseň Golubček.Když jsem ji poprvé slyšel tekl mi pot po zádech z velké prosté krásy této písně. Nevím jen zda informace, kterou lze najít t.j. že se jedná o ruskou lidovou nad tím váhám.Jesli mi někdo,odpoví budu rád
    zda je to opravdu ruská lidová budu moc rád.
  • Z Polska

    Pozdrowienia dla wszystkich fanów Jarka w Czechach. Wy macie takiego śpiewaka ponad wszystkie czasy! Super prawdziwy i fajny artysta.
    Pozdrowienia dla Czechów z Polski. *4*
  • anett96

    fakt dobrej zpěvák, jeho písnička KOMETA je fakt nádherná, ty slova ta melodie no moc krásný :)) mám vždy husinu je to takový o životě o nás prostě nádherný ;) a myslim že kdyby jiné státy rozuměli jeho slovům (češtině, jazyku) tak je známý fakt všude hlavně tahle písnička :)
  • conchuitka

    Narozeniny...A poděkování

    Milý pane Nohavico,všechno nejlepší k vaším narozeninám,spoustu lásky a zdraví a nápadůna nové písně,které mám velmi ráda....ať jste jaký jste můj děda,který tu mezi námi už není vás měl velmi moc rád a já taky,máte písničky které se musí ocenit.....Ráda si je hraji na kytaru a zpívám,vaše písničky ve mně vyvolávají vzpomínky,děkuji vám a ještě tu s námi buďte dlouho dlouho...:-) *3* Jste můj vzor..:-) *4*
  • přání

    Milý Jarku
    Přání k Tvým narozeninám hlavně přání dobrému zdraví,štěstí a dobré pohody
    i v létech dalších.
    *4* *4* *4* *4* *4*
  • Koncerty

    Včera 25.5. jsem se dozvěděl, že v Brně má koncert Jaromír Nohavica. To jsem se dozvěděl z rádia Čas ačkoliv rádio poslouchám denně tak jsem to slyšel poprve.O třech hodinách jsem jel na Vodovu ale bohužel lístky už nejsou mě řekli žeprý se kupovali přes internet. Plagáty jsem nikde neviděl je to špatná informovanost.Nevím kde se to dozvěděli ti lidé kteří byli na koncertě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit