Přejít na výpis diskuzí

Jaromír Nohavica

OSOBNOST 31.12.2006 
184 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vi ste učil na ši paní učitelku *14*
  • Věděli jste že přeložil několik mocartových oper?
    • Ne proč?? *6* *6* *6* *6*
  • no jak to že ještě nikdo nenavrhl Nohavicu za kandidáta na presidenta mezi ty ostatní....?
    :o))
  • Noc plná hvězd s hvězdou večera Nohavicou..... tak to je humus ! Co ten tam má pohledávat, na hard rockovém klání, kde snad už patnáct let chodíme za metalovým zvukem, na skvělé zahraniční kapely. Ten šiška to po...., začalo to už pozváním Langerky. A teďkom falešný hráč Nohavica? Takže jak?Letos nás tam nikdo nedostane, howgh!
  • STB - prokletí mnoha lidí (jen mnoho z nich má úlevu v anonymitě osobnosti)
  • Co se týká Nohavici, mám již jasno. Přišel jsem z tomuto poznání pozdě a mrzí mě, že jsem se takhle obyčejně sekl. Přiznávám mu neobyčejný talent pro roli písničkáře. Celá dlouhá léta jsem mu rád naslouchal, sháněl lístky na jeho koncerty. Nenaslouchal jsem názorům a poznatkům jiných, kteří měli možnost se s ním poznat blíž. Nejen že byl pečený, vařený u ředitele umělecké agentury, ryzího komanče, chodili spolu chlastat a kde vymysleli jeho nepřetržité koncertování i v časech hódně reformních. Jméno Nohavici bylo "jako" zakázané, de facto tím ale získalo punc ilegality a tajemnosti, tudíž zvědavosti davu. Věčně zpitý a unavený písničkář si uměl alibisticky obtočit dav kolem prstu. Má na to manipulační talent. To, že byl práskač, který podepsal, protože musel, leč nikomu neublížil, to mu nakonec v pochopení většiny lidí vyšlo. Protože si právě ona většina lidu uvědomuje stejné selhání, proto na něj dnes chodí i ti dobráci, kteří mu nemohli přijít na jméno. (Znám jich řadu). V pořádku, dělal co mohl, staral se jen o svůj chřtán, a to, že nebyl disidentem či hrdinou typu Kryla, nelze vyčítat. Byl to takový obyčejný prospěchář. Po revoluci si Reputaci mohl napravit a mnoho z nás na to čekalo, lidi pozorné přesvědčit, že s postu slavného barda by mohl sdělovat nějaké kritiky politické garnitury, vést intelektuální polemiky, rozněcovat diskuze, hledat konsenz, motivovat posluchače, etc. Za celých dvacet let z něj nic podnětného nevypadlo, hraje si na svém písečku a vypadá to tak, že je stoupencem individualismu a neoliberalismu, tudíž jaksi na postě levicově smýšlejícího barda je chápán mylně. Poslením hitem s rasistic. zabarvním se úplně odepsal. A řekl o sobě mnohé. Nemluvě o tom, jak arogantně peskuje lidi na svých koncertech, je to studený psí čumák. Mnoho Těšíňáků i Ostraváků již prohlédlo dávno, že hledat u Nohavici příklad statečnosti a cti - krutý žert......I ten mladý kluk z Třince, Klus, má víc občanského povědomí a rozumu, že ví, že se slávou je tak trochu i jeho povinností provokovat k diskuzím o změnách špatného v lepší. Jinak nejsem bard, ale.......každý doplň sám.
    • nepřísluší nám soudit jiné, jsme tu každý sám za sebe, teprve až budeme dokanalí..by jsme mohli někho soudit, jenže ti dokonalí to právě nedělají !

ano asi někomu ublížil , jenže jste si tak úplně jistí že jste také někomu neublížili vědomě nebo nevědomě ? důležité je odpuštění jinak by se tu nedalo žít *14*
      • Odpuštění je jistě dobré, ale odpustíte hned kupříkladu násilníkovi sebe, své ženy, svých bližních? U toho, kdo se provinil by měl také nakonec být shledán prvek, kdy se dostatečně kaje, dostatečně si posype popel na hlavu...a v textu, na který reagujete je psáno mj. i toto "Po revoluci si Reputaci mohl napravit a mnoho z nás na to čekalo, lidi pozorné přesvědčit, že s postu slavného barda by mohl sdělovat nějaké kritiky politické garnitury, vést intelektuální polemiky, rozněcovat diskuze, hledat konsenz, motivovat posluchače, etc."..., bohužel, já to cítím stejně, z výpovědi JH je jen cítit jakousi stínohru...a o tom byla i taková tajná služba za komančů. Lidé podobně ladění se nakonec většinou ladí k sobě, podporují se vzájemně jako v nějaké sektě - jakpak asi dlouho vydrží tato sekta kolem JH???
        • malá oprava - JH je samozřejmě omyl, jedná se pochopitelně o JN
  • velké poděkování

Je mi 3/4 století.PC jsem dostal před nedávnem i když písničky tohoto jednoho z nejlepších našich písničkářů ( básníků) jsem znal a poslouchal už dávno. Z albumů se mi nejvíc líbí Rok ďábla a zvláště píseň Golubček.Když jsem ji poprvé slyšel tekl mi pot po zádech z velké prosté krásy této písně. Nevím jen zda informace, kterou lze najít t.j. že se jedná o ruskou lidovou nad tím váhám.Jesli mi někdo,odpoví budu rád
    zda je to opravdu ruská lidová budu moc rád.
  • Z Polska

Pozdrowienia dla wszystkich fanów Jarka w Czechach. Wy macie takiego śpiewaka ponad wszystkie czasy! Super prawdziwy i fajny artysta.
    Pozdrowienia dla Czechów z Polski. *4*
  • anett96

fakt dobrej zpěvák, jeho písnička KOMETA je fakt nádherná, ty slova ta melodie no moc krásný :)) mám vždy husinu je to takový o životě o nás prostě nádherný ;) a myslim že kdyby jiné státy rozuměli jeho slovům (češtině, jazyku) tak je známý fakt všude hlavně tahle písnička :)
  • conchuitka

Narozeniny...A poděkování

Milý pane Nohavico,všechno nejlepší k vaším narozeninám,spoustu lásky a zdraví a nápadůna nové písně,které mám velmi ráda....ať jste jaký jste můj děda,který tu mezi námi už není vás měl velmi moc rád a já taky,máte písničky které se musí ocenit.....Ráda si je hraji na kytaru a zpívám,vaše písničky ve mně vyvolávají vzpomínky,děkuji vám a ještě tu s námi buďte dlouho dlouho...:-) *3* Jste můj vzor..:-) *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit