Přejít na výpis diskuzí

Jaroslav Čejka

OSOBNOST 31.12.2006 
15 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když jsem viděl poprvé jeho SLEPICI, tak mě málem odvezli rychlou. Skoro jsem se smíchy udusil. *1* *1* *1*
    Geniální. Dnes to jiný zatím nedokáže.
  • Vážení přátelé!
    Podpořme zapomenuté legendy české scény!
    Jaroslav Čejka potřebuje Vaši podporu dokud je živ!
    Obracím se k Vám s prosbou o podporu a pomoc pro našeho kamaráda!
    Náš starý známý, legendární tanečník, choreograf a mim Jaroslam Čejka, se nyní nachází v težké životní a zdravotní situaci. Potřebuje naši pomoc.
    Ten slavný člověk byl velkým přínosem do české kultury a teď, jak se to občas stává, je úplně zapomenut a nemocen. Jaroslav Čejka daroval celý svůj život scéně a naším divákům.Podpořme ho, aby pocítil naši pozornost a vděčnost. Nejvíce nyní potřebuje.Svoji podporu můžete vyjádřit či přivést osobně Jaroslavovi nebo předat mým prostřednictvím ....
    +420 / 603 258 146
    karelblahapraha@gmail.com
    www.karelblaha.cz
    Pomoc je důležitá ještě za jeho života.Jaroslav Čejka se objevil ve dvou desítkách českých filmů. Nejvíc ho ale proslavilo imitování slepice, které předvedl v jednom z televizních silvestrů. V roce 2007 obdržel Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet. Celý život žil se svou matkou, která zemřela ve věku 104 let.
  • Supr chlap,vyzařuje z něj optimismus,chuť k životu,plánuju ho navštívit v březnu v Praze,poznat ho a popřát k životnímu jubileu 80let...snad mi to tým z tamního Domova umožní :)
  • Krásné narozeniny..vače scénky jsou super!!! *14* *4*
  • scenky

    Pane Čejko,
    libí se mi vášé scenky,ale nemůžu najit tu kde hrajete na klavir a stale něco upravujete,(zavirani oči,noty atd,)prosi prozraďte mi kde je najdu.(i jiné). předem děkuji. Jan Uherek.
  • tommokros

    Prosím, neškemrejte !!!

    Lidičky, nevím, kde jste se všichni, kteří mi píšete nebo mne jinak kontaktujete, dozvěděli, že se znám s Jarouškem. To je sice pravda, známe se již dlouhou dobu, dost jsme toho zažili... Věřte ale, že adresu ani žádný kontakt na Jarouška Vám dát nemohu!!! *13* Pokud pro něj máte nějaké důležité sdělení či potřebu se s ním kontaktovat, musíte tak učinit oficiální cestou - nikoli mým prostřednictvím. Díky za pochopení...
  • vzkaz pro pana čejku

    Před 50lety jsme spolu pracovali.
    Bylo by možné se vidět?
    S pozdravem Jindřiška Kokešová
    (Bočková) *3*
  • blahopřání

    Milý Jaroušku , moc Ti blahopřeji k ceně Thálie.Měla jsem v sobotu velkou radost a díky za těch pár setkání, která jsem s Tebou, v době kdy jsem se jezdila za Jirkem Tibitanzlem prožila.On se z hereckého nebe na to taky určitě díval a byl rád, jako všichni, kteří tě máme rádi a moc Ti to přejeme.Tak se drž! Jana Lobpreisová, Znojmo
  • Thalie 2007

    Praha - Tanečník, choreograf, herec a mim Jaroslav Čejka převzal dnes večer v Národním divadle v Praze cenu Thálie 2007 za celoživotní mistrovství v baletu. Jedenasedmdesátiletý Čejka bývá nazýván mistrem pantomimických etud.

    Ti, které v uplynulých letech pobavil svými parodiemi, zejména slavnou slepicí, by se mohli domnívat, že cena za celoživotní mistrovství v baletu mu nepřísluší. Velký mim malé postavy má však za sebou téměř dvacetileté angažmá v baletu Národního divadla v Praze a úspěšná vystoupení v zahraničí.

    "Mám z této ceny pochopitelně velikou radost. Až z toho mám trému," přiznal ČTK umělec, který tančil 30 rolí ve čtyřech divadlech. Když odešel na "volnou nohu", účinkoval jako nestor české pantomimy i na lodích. Pětadvacet let spolupracoval s tanečním souborem Pavla Šmoka a se svou pantomimou sjezdil takřka celý svět.

    V Národním divadle v Praze působil až do roku 1979. Byl mimo jiné Šaškem v Labutím jezeře, Truffaldinem ve Sluhovi dvou pánů, Paňácou v Coppélii, Eunuchem v Šeherezádě i Králem v baletu Z pohádky do pohádky. Tančil také na pódiích v Opavě, Plzni a Ostravě. Jako tanečník vynikal precizní klasickou technikou, ale navíc měl i herecký talent a smysl pro humor a nadsázku.

    V hlavě má mim Čejka spoustu nových čísel a za své nesplnitelné přání považuje roli Quasimoda ve Zvoníkovi od Matky Boží. Jeho mamince bude už 105 let, ale stále se prý drží. "Mám bolavou nohu a péče o ni mi dělá stále větší starost," řekl Čejka.

    V minulých letech převzali cenu Thálie za celoživotní taneční mistrovství například Jiří Nermut, Vlasta Pavelcová, Marta Drottnerová, Zora Šemberová, Viktor Malcev a Miroslav Kůra.
  • pROSÍM, NEŠKEMREJTE...

    Lidičky, nevím, kde jste se všichni, kteří mi píšete nebo mne jinak kontaktujete, dozvěděli, že se znám s Jarouškem. To je sice pravda, známe se již dlouhou dobu... Věřte ale, že adresu ani žádný kontakt na Jarouška Vám dát nemohu!!! Pokud pro něj máte nějaké důležité sdělení či potřebu se s ním kontaktovat, musíte tak učinit oficiální cestou - nikoli mým prostřednictvím. Dík za pochopení...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit