Přejít na výpis diskuzí

Ježíš Kristus

OSOBNOST 2.3.2009 
192 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bezesporu největší osobnost na těchto stránkách i na celém světě!!! Milionkrát díků za to, že jsi přišel, abys nás spasil a očistil od našich hříchů Pane!!! Tobě patří díky za všechno, haleluja Tobě na věky věků.
  • velmi důležité přání VŠECH,je ať je KRISTUS VÍTĚZ.
  • Jen Díky víře v Ježíše Krista a jeho Božského přístupu k lidem, dokázal v Praze pan léčitel Bedřich Kočí vyléčit tisíce nemocných. Podívejte se na Duchovní léčba - Bedřich Kočí.
  • "Když mě budeš celým srdcem hledat, najdeš mě." 5 Mojžíšova 4,29
    "Ti kteří mě neznají,o mně říkají nepravdivé a nesprávné věci." Jan 8,41-44 :))
  • Ježíš byl boží syn a přišel od Boha, aby lidi spasil. V něm je naděje a opora pro všechny, ve víře v Boha je svět jiný než pozemský. Kdo neuvěří,nevejde,neboli nepochopí a je jako chytřejší zvíře. Kdo uvěřil má dokonalejší představivost a jiné propojení mozkových drah.
  • Ježíš Kristus byl seslán aby nás spasil..aby nám ukázal jak žit krasně a poctivě..Bohužel většina lidí si vybere tu špatnou cestu..:( dnesnimu svetu chybi moralka...vzdyt uz i mladi lidé mladí "náctiletí" se nektrei nekdy chovaji tak že rozum zustava stát...:(..lidem chybi chut zit poctive...chtíč pomoci bližnímu svému...chtíč žit v míru a pokoji... je to smutné :( ...............pro me osobne je vira neco krasneho....dáva mi sílu..Bůh je ma opora..... napadá mě : "je krásné být Božím dítětem" .. život bez víry si nedokazu predstavit byl by tak chladny..prazdy..bez cíle... :) toto je můj názor ..:) ....................................... Mějte se krásně :)
  • ne nic, ale prach jsi

    Bůh nás stvořil, protože chtěl, spovídat se nám nebude, ani nechce. Ale pak oddělí JEŽÍŠ zrno od plev. Kdo nepochopili, to znamená nepřijali víru, nebudou vhodní pro další, dokonalejší život. Tak je to v bibli naznačeno. Pokud by to bylo řečeno, nebylo by to zdokonalení, ale ovlivňování a nešlo by vybírat.
    • hmm...
  • smysl Ježíše

    Avšak ani církev nedokazovala Ježíšovo vzkříšení z faktu prázdného hrobu, nýbrž zjeveními Ježíše jeho učedníkům, kteří začínají hlásat, že Bůh Ježíše vzkřísil z mrtvých. Ač se objevily snahy vysvětlovat tato zjevení jako důsledek euforie či halucinace učedníků, případně jako podvod jejich či pisatelů evangelií a dalších novozákonních spisů, důvěryhodnost těchto teorií zpochybňuje vícero okolností, nejvíce pak fakt, že všichni apoštolové museli pro obhajobu svého tvrzení ustát za cenu vlastního života. V případě podvodu pak lze předpokládat, že by zprávy o Ježíšově vzkříšení byly přesvědčivější a harmoničtější: rozdíly a rozpory mezi jednotlivými prameny tak potvrzují společné historické jádro.[46] To je však okamžik, kde již začínají dějiny církve.(čerpáno z neutrální internetové encyklopedie)
  • ježíš

    Přeju krásný den. Dneska mám spoustu času a tak brouzdám po netu. narazil jsem na tuto diskuzi a po přečtení mnoha reakci připojím i tu svoji. Je sice možné, že nikoho nebude zajímat. Ale myslím, že většina příspěvků co tu jsou nikoho nezajímá a nebo možná právě naopak. Tak uvidíme :-)
    Předně, o existenci JK je mnoho nepřesných informací. V podstatě i evangelia (to jsou části nového zákona v Bibli) se v mnohém rozcházejí. Ať už se jedná o místo jeho narození, popř. to zda prvními svědky jeho narození byli prostí pastýři, kterým to zvěstovali andělé a nebo mudrci=tzv. 3 králové z východu, kteří jeho zrození předpověděli z hvězd.K datu narození bych uvedl pouze, že 25. prosinec byl vybrán s ohledem na totožnost s pohanskou oslavou slunovratu, aby k ní byl v kontrastu.O JK se dále zmiňuje i Korán, který ho řadí mezi nejvýznamnější proroky a rovněž několik údajů z římských letopisů,
  • ježíš

    které podrobně neznám. Těch zmínek v nich není mnoho a to pravděpodobně proto, že jej tehdejší římští kronikáři nepovažovali za důležitého. Dále zde byla řešena otázka neposkvrněného početí. Pro mnoho lidí je to jistě problém pochopit...proto bylo vyhlášeno dogma-tzn., že to nejde nijak vysvětlit a tím pádem se tím už nikdo nebude podrobněji zabývat. Ale přesto to zkusme. Klíč k tomu je třeba hledat v názvu Mariánského svátku, který tuto událost připomíná. Jedná se ne o svátek Neposkvrněného početí Panny Marie (8.12.), jak je často mylně označován, ale o svátek:

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší