Přejít na výpis diskuzí

Jiří Kimla

OSOBNOST8.11.2007 4:10
3 příspěvky

Mostecký rodák nyní žijící v Ústí nad Labem Jiří KIMLA o sobě říká, že se narodil do knih a knihy ho provázejí celý život. V Mostě navštěvoval základní školu, poté Gymnázium, po základní vojenské službě vystřídal několik zaměstnání. Pracoval ve Spořitelně, cestovní kanceláři, ve státní správě, Restauracích nebo učil na základní škole, když v průběhu zaměstnání studoval vysokou školu. První spisovatelské počiny končily zpravidla v šuplících nebo na stránkách regionálního tisku. Teprve v roce 2002 mu vyšla prvotina nazvaná Úder mimo hru, ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pane Kimlo, píšu Vám výbornou za rozhovor pro PL. Snad nejlepší rozhovor za poslední dobu v médiích.Děkuji. Borek z Ostravy *4*
 • Jiřího znám a jeho život se odráží v jeho tvorbě. Má o čem psát a umí to. Přeji mu hodně úspěchů a nechť se mu daří čím dál více, obohacuje náš život upřímným dílem.
  Jen tak dál Jirko !
 • jeho poézia

  Básne Jiřího Kimla, ktoré zverejňuje na literárnom serveri slavonica.eu, na mňa pôsobia osviežujúco a emocionálne.

  Ťažisko jeho básnickej tvorby vidím v sociálnej lyrike, ktorú prezentuje nenúteným a jednoduchým spôsobom bez obtiažnych štylistických figúr a s používaním jednoduchého slovníka, prístupného širokej verejnosti. Prejavuje sa v nich zmysel pre detaily, ktoré dotvárajú kolorit myšlienkovému obsahu básne.

  Z osobnej skúsenosti s jeho poéziou môžem povedať, že ako sa etabloval na poli autorov románovej tvorby, je na najlepšej ceste sa zaradiť aj medzi autorov poézie.

  Stojí zato sa s poéziou Jiřího Kimla oboznámiť.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit