Přejít na výpis diskuzí

Jiří Pehe

OSOBNOST 28.10.2010 
74 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážený p. Pehe,
    stejně asi jako většina obyvatel naší vlasti sleduji se zájmem dění kolem migrace. Proto jsem si přečetl Váš příspěvek Poučení z prohrané bitvy o kvóty.
    Opět mě ale nepřestáváte udivovat. Opravdu nevím, jestli jste stále ještě Čech nebo jste už příliš načichl americkým významem demokracie v době své emigrace. Místo toho,abyste se choval jako Čech a zajímal se o ochranu naší vlasti, pokud ji ještě berete jako svoji vlastní, tak cítím z Vašeho příspěvku skoro radost, že jsme v EU prohráli jako stát, který se snažil obhajovat své vlastní zájmy. Změnu stanoviska Polska já osobně beru jako zradu na členství ve V4 a ne jako chválihodný přístup Polska k této problematice.
    Celá slavná EU mi připadá jako panák na hliněných nohách, protože stačil jeden problém, kterým je migrace a už to EU nezvládá. A co se týče Bruselu, tak Vám asi nepřipadá, že nám něco vnucuje ? Já osobně to beru jako horší diktát než kdysi prováděli komunisté ze strany RVHP. Taky se chválili a všichni věděli o co jde a že je to jinak. Většina je asi ráda, že už tahle nadvláda skončila, proto asi má většina obyvatel názor zcela opačný, než mýte Vy. Asi proto, že dobu normalizace musela trávit tady.- Bohužel to nebyli ti hrdinové, co utekli a nyní se tváří, že v západní Evropě načerpali neskutečné moudro.
    Docela je mi smutno z toho patolízalství a doslova řiťolez..... a té předposr..
    před západní Evropou. Kdo má jiný názor nebo se dokonce vysloví na obranu své vlasti, což by mělo být normální, tak je téměř považován za vlastizrádce,..
    Ani líbivé řeči a tom, jak si Polsko vyjedná lepší podmínky .. atd. Nezdá se Vám, že je to přesně to podlézání ne aby měl stát vlastní názor ??
    Pokud jste uvnitř ještě trochu Čech a nestydíte se za to, tak se zamyslete.
    Nikdo normální neodmítá pomoc, ale ne za cenu potupy a ponížení vlastního národa a za cenu vlastního sebezničení ...
  • Dobrý den p. Pehe,
    nevím co Vás vede k tomu, že se vyjadřujete takovým tonem a občanech České republiky - viz Váš přípěvek "Bdělosti vůči uprchlíkům není nikdy dost", Tito občané se jen řídí zákonem a upozorňují na to, že se možná nějaká osoba zdržuje na našem území neoprávněně. I p. Chovanec, z pozice ministra vnitra, sdělil, že pokud by dodržovaly zákony i státy jako Řecko a Itálie, tak by náš stát nemusel mít k prověřování tolik migrantů a možná se těmto "čmoudům", tento výraz jste použil Vy, dostalo vytouženého Německa daleko dříve.
    Takže podle Vás máme dodržovat zákony anebo ne ? A to, že bude Policie kontrolovat občany? Vždyť nás sleduje stát na každém kroku - mobil, kamerový systém atd. Takže o 1 kontrolu navíc ? To bych neřešil, pokud nemám co skrývat. Bohužel nesdílám Vaše názory v tom směru, že v případě migrantů se jedná jen o "pracanty", kteří pozvednou německou ekonomiku. Pokud by tak stáli tito občané o práci, tak mohou pracovat v kterékoli zemi EU a netlačit se jen do Německa. Pokud nesledujete jen naši "nezávislou TV" , tak jste musel zaregistrovat názory, PROČ chtějí jen směr GERMANY.. Hlavně kvůli štědrému sociálnímu systému. Ale to už se u nás publikovat asi nesmí, že ?
    Nakonec si myslím, že je dost smutné, když se někdo posměšně vyjadřuje o aktivitách p. prezidenta jako o jeho "neúnavnému úsilí na poli ekonomické diplomacie" , pokud se snaží zajistit ekonomický růst země. Když už musíme plnit přání našeho velkého bratra z USA - kvůli zajištění jeho geopolitických zájmů a dodržovat jisté sankce, které stále omezují naši ekonomiku, tak je spíš chválihodné, když má někdo vlivný, zájem o občany země a snaží se zajistit růst. Na rozdíl od některých, s odpuštěním, politických "tlučhubů", kteří jen kecají, kritizují, ale čím přispěli pro naše občany? Kromě toho, že hradíme jejich, mírně řečeno, nemorální mzdy.??
    Nemusí snad mít prezident suveréní země svolení odjinud... To už tady přece bylo a tohle snad už nechceme ...
  • Vážený šmoku!! Budte tak moc laskav a přestante si brát prezidenta republiky do své nevymáchané huby. Děkuji
    • ano, pane Pehe, neberte si pana prezidenta do úst, raději se podívejte zde, co řeknete k tomuto svědectví? https://www.youtube.com/watch?v=ko-ic--FcnM
  • Vážený pane doktore,
    svou úvahou o možné opětné kandidaduře Miloše Zemana jste "kopl do konvalinek" - a ty zavoněly. Ta diskuze k článku,to je žumpička, co?
    Myslím, že jste uhodil hřebíček na hlavičku. Bude-li Zeman kandidovat, bude zvolen. Podle jednoho (možnám i více průzkumů) je 67% našich občanů diváky televize Nova a Troškových filmů. Zdaleka se nemusí vydat k volbám všichni a Zemana zvolí i podruhé. No a ta zbývající, navíc nejednotná menšina, si může jít stěžovat třeba na lampárnu.
    Já, podobně jako Jiří Kodet v Pelíšcích, každý rok říkám, že - ze zdravotních důvodů - už Miloš vánočku ne Hradě letos fasovat nebude - a také mi to nevychází.
    Srdečně zdravím

    J.J.
  • Pane Pehe, takových lidí jako je Miloš Zeman bychom si měli vážit a ne na něj plyvat!
    EU je naprosto nechopná organizace a pokud bychom se měli dnes rozhodovat o vstupu do této organizace, rozhodně bych řekl ne.Neumíme si chránit naše hranice Šengenu,tak ám nezbude nic jiného, abychom si začali chránit hranice své.
    Jsem strašně rád, že nevyhrál prezidenstké volby Šlafenberg, to je poklonka západu.
    Ať žije Zeman! A ty naše sdělovací prostředky by se měly stydět!!!!!!!
  • Vážený pane Pehe, dost často čtu Vaše příspěvky, či politické úvahy. Nemusím se všemi souhlasit, ale každý má právo na svůj názor. Jste jistě velmi vzdělaný člověk, proto se velmi divím, jak zlehčujete otázku imigrantů, kteří se k nám tlačí. Možná zatím jen dočasně, ale ?? Vaše vyjádření k tomuto tématu je přinejměnším neobjektivní, zavádějící. To, že se u nás nezdrží, jak píšete, nemusí být pravda. Až je vypráskají naši velcí "demokraté" z Německa, Švédska atd, tak kam půjdou ? Zpátky? Zcela jistě ne. Tomu přece nevěříte ani Vy. Viděl jste vůbec o koho jde? Na více servrech jsem neviděl moc zubožené uprchlíky, ale naopak většinou muže v produktivním věku, kteří mohli své vlasti více pomoci tím, že by tam zůstali a snažili se něco změnit, budovat. Když to nechtějí dělat tam, myslíte, že budou přínosem tady ? Promiňte, ale jste asi naivní. Co se stane, až se tady zabydlí? No dojede zbytek rodin a to už nebude jen pár běženců... Už taky vidíme problémy v Maďarsku, jak se tito "chudáci" chovají... Viděl jste jejich chování v Itálii ? Slyšel jste jejich požadavky ? A to je jen začátek. Co přijde dále ? Požadavky na uznání víry, stavění mešit, prosazování oblékání, omezování naší kultury atd. Nestačí Vám příklady z Francie a Anglie - viděl jste jejich transparenty? A tihle imigranti budou taky převážně muslimského vyznání. Uvědomme si, že tihle lidé se nebudou chovat jako na návštěvě, jako bychom se chovali u nich my. Jsme úplně jiné mentality a oni nebudou cítit vděčnost. Už z podstaty jejich náboženství a kultury.
    Proč si nebereme poučení z historie ? Víme jak dopadl Řím a celá jeho říše.. A na jaké byla úrovni a co ji zahubilo ? Její moc demokratický přístup, ohledy a velkorysost k těm, kteří ji hodlali zničit. A povedlo se to. Snad nechceme to samé !!!!
    Pomoci může každý z nás, jako se to dělo dříve, ale ne tím, že se tyto občany - imigranty budeme snažit změnit u nás v Evropě. To se nikdy nepovede, všichni to víme, tak proč si lžeme ? A lžeme i našim potomkům, kterým připravíme touto nesmyslnou vřelostí a rádoby pomocí špatnou budoucnost. A části imigrantům i medvědí službu. Jak by bylo Vám u nich?
    Příště se zaměřte více na pomoc a zájem většiny našich občanů a ne jen ve snaze se zalíbit EU ... to je průhledné a laciné "šplhání", Vás ne důstojné a nemyslím si, že tomu sám věříte..
    Bůh ochraňuj Evropu, občany, kulturu a nakonec naše životy..
    • Dobrý den,chtěl jsem tomu až hloupě naivnímu pánovi také něco napsat ale od Vás bylo vše řečeno.Snad jen,myslel jsem,že je chytrý a vzdělaný,opak je pravdou.
  • Vážený pane Pehe,na to že jste žil v americe,byste měl držet hubu.Proč se navážíte do politiku keří maj pravdu.Myslím třeba presidenta Zemana.Vám asi nevadí,že ODS rozkradla tuto zemi,nebo to nechcete vědět.Asi máte českej národ za blbce.Vemte si třeba,že Váš Váženej pan Klaus si vypůjčil z důchodovýho 330 miliard a vy o tom nepíšete ani slovo,jen se navážíte do lidí co maj pravdu.Hnusíte se mi.Já být Váma,tak držím hubu,nebo mluvím pravdu,ale vy jste lhář.
  • Hezký den, pane Pehe. Nehodlám se vyjadřovat ke škodlivosti pasívního kouření. Jen bych byl rád, kdybyste se alespoň se stejnou iniciativou a stejně plamenně vyjadřoval ke kvalitě potravin, dostupných na trhu a to pro všech 100% občanů ČR, které mají v globálním měřítku daleko větší vliv na zdraví obyvatel, potažmo na náklady státu. Možná že by to někteří chtěli taky řešit tím, že by se uzákonilo podstatně vyšší zdravotní pojištění těm, kteří nedbají a jedí, či vyslovit rovnou zákaz konzumace těchto potravin, čili povinnou hladovku. Nebo budete argumentovat tím, že v tomto případě je to daleko složitější nebo, že každý má přece možnost si čas od času nechat preventivně prošťourat střeva, moderně řečeno, podstoupit screening. Ano, takhle se to poslední dobou stalo pravidlem. Když politici nejsou schopni něco vyřešit selektivně, zavedou to, pro jednoduchost plošně a mají pokoj. Však za ty peníze, kdo by si lámal hlavu. Mají přece mandát, no né? Jako kupříkladu výkup kovového šrotu. Babička, které se shromáždí nějaké harampádí a má zájem si přilepšit, tak si přece může zavést účet nebo toto skromné přilepšení věnovat za složenku. A to je jen příklad z poslední doby. Mimochodem, znáte dnes nějakou potravinu, která je zdraví prospěšná nebo alespoň neškodí? Nebo si myslíte, že náklady na tuto léčbu, vesměs těžkých nemocí, jsou hrazeny z jiných prostředků? A pozor, jedná se zda o 100% většinu! Neměli by se tedy zákonodárci zamyslet hlavně zde a ne se tím, pro složitost, raději nezabývat! Na co se budete vymlouvat nyní? Asi zvýšíte zdravotní pojištění pro jistotu tedy plošně,že? Bude to rychlé a problém je "moderně" vyřešen?! Doufám, že Vám mohu alespoň poděkovat za pozornost.
  • Martine,
    souhlasím s Vámi. Pehe má navíc na vousech kolem své neholené a nevymáchané tlamy a na jazyku i trus značky "Blbý, blbší nej!!! "Made in Jůůů es éééj"
    Co k tomu dodat?? Ve stádu se vždy vyskytne největší v.úúúůl a ten také
    nejsilněji a nejvíce bučí..
    Jak dlouho ještě budeme poslouchat mekoty podobných blbečků, že za vše mohou "Komoušové a Putin"?? Snad jen do doby než rozpoutají se svými idoly Amerikány 3. světovou.
    Potom ale i když jsem ateista volám podobně jako jejich bůhví kým a proč dosazený nejvyšší Negr "Bože chraň Ameriku"
    Nás ne, protože my díky jejich aktivitám na Ukrajině a po celém světě zde již nebudem.

    Pehe!!! Ty ubožáku!!! Pokud toto přečteš, tak se podívej do zrcadla, ohol se ať nevypadáš jak bezdomák, nebo z Valdic uprchlý lotr, přesyp si vše v makovici, přestaň mektat hovadiny a jdi něco užitečného, tvořivého dělat.
    Třeba zasaď strom, nebo postav dům. To ti náramně srovná psyché a posílí svalovou hmotu. Mozek se přitom díky tvořivé činnosti očistí a tvé dosud zapšouklé mužské sebevědomí pozná co je to cítit se jako užitečný chlap.Potom se projdi pěšky všemi směry naší nádhernou zemí, podívej se co zde její na rozdíl od tebe normální chlapi a ženské spolu s přírodou vytvořili a přestaň jí svými "mekty" škodit!!! Jasný???
  • Bude mi 75 let a co jsem v této republice už zažil je na zvracení. Kdysi jak jsem byl mladý tak jsme zpívali tajně,protože komunisté za všechno zavírali co bylo proti ním, až k nám příjdou chlapci z USA tak bude nám hej... . Tak co vlastně chtějí tito lidé chtějí.Tady unás byl takový režim jako třěba v Číně v Korei a podobně. Po válce uchopili komunisti násilně moc a tuto republiku se zbrani přepadli v roce 1948. A kdyby nebylo USA tak bychom umřeli hlady. Je třeba něco znát a vědět co se tu dělo. Nepsal bych anonymně, ale neumím se přihlásit. A konkretně k cestě pana prezidenta do Moskvy, ale za koho padli ti co položili životy? Přece za Moskvu. *16*
    • Pane Haubere,

      říká se "Čím starší, tím ::::" No vždyť Vám to určitě tatínek za mlada taky říkal když jste bl.bnul. Tak si to v makovičce přesypte a "Chlapce Jůů es éééj" k nám nevolejte.
      Co umí ukázali v pětačtyřicátém při cvičném bombardování Prahy, Plzně, Budějovic a dalších míst, které pak zdůvodnili chybou navigace.
      Pokud zde rozpoutají 3. světovou, tak již nic zdůvodňovat nebudou.
      Nebude komu, ani Vám, který za 75 let svého života nic nepochopil.
      Tak si udělejte pořádek v hlavě a raději, abyste se neztrapňoval mlčte.
      Jasný ???
      • Prosím vás,držte hubu vy přiblblej komouši.Kam to vítězná mocnost od druhé války
        dotáhla.Leda tak do pr...
      • Proč se nepředstavíte? Co vlastně chcete? O co Vám jde? Vždyť před válkou a po válce bylo všechno amerícké, pak přišli v roce 1948 rudí ´dábli a přepadli naši republiku a rozkradli co se dalo. V roce 1953 byla tak zvaná politická měna aby se zjístilo kolik má narod peněz. A táto měna nás prohání dodnes,vy o tom zřemě nic nevíte? Nebo jak se zakládali JZD,lidé stříleli zvířata a pak sebe.Proč jsme nepřijali Mashaluv plán? Jestli o tom něco víte? Nevycházejte s této doby ale z doby před komunistama tam to začlo. Víte proč rusové nebombardovali jiné státy? Proto,že neměli letadla!Pokračujem příště. Jasný???

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit