Přejít na výpis diskuzí

Jiří Schelinger

OSOBNOST 31.12.2006 
103 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • memorial zlaty slavik

    cekame ,co bude s tim memorialnim slavickem? bobecek si to zaslouzi!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Re: memorial zlaty slavik

      Jirky je velhá škoda,

      je nenahraditelný,až nyní se moc obdivuji,co dokázal,kde se to naučil, v našem státě se to nevyučovalo,předešel
      dobu,pro někoho na tu dobu zbytečně nadanej,moc vyčníval,čest památce,škoda
      ho :-((((((((((((((((((((

      na konto klidně přidám,kdy koncert bude?
    • Re: memorial zlaty slavik

      A CO FANKLUB? NEPOMŮŽE?
  • Jujky, to jsem ráda, že semka přišel aspoň někdo... *1* *1*
  • komousi

    nebyt komunistu mohl tu byt stale s nami..a tech pisni co by do ted mel..stokrat skoda.
    • Re: komousi

      nemůžu jen s tebou souhlasit. byl víc a víc dokonalejší a myslím, že oživil naší hudební scénu.
    • Re: komousi

      No komunisti se podepsali na více lidech, ale Jirka do té Dunaje skočil dosud z nevyjasněných důvodů...ano písní by ZAZPÍVAL ještě dost, ale většina textů je od skladatelů: Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák, Stanislav Kalous, Karel Šíp, František Ringo Čech, Jiří Grossmann, Václav Zahradník, Karel Svoboda, Angelo Michajlov, Petr Markov, Jiří Stárek, Stanislav Kubeš, Jan Kavale, Milan Schelinger. Jirka se podílel na textech: Evženie, Já se mám, Holka bláhová, Tréma, Mám rád lidi, Lucrezia Borgia, Kartágo, Nám se líbí, Bral jsem to vážně, Zima, Stavros Niarchos.
      • Re: Re: komousi

        V knize o Jirkovy se doctes ze na jeho odstraneni mela velky zajem STB..protoze byl Jirka popularni u lidi..atd *5*
        • Re: Re: Re: komousi

          Pravdou ale je,že se stejně nikdy nedovíme,co se v té Bratislavě tenkrát stalo.Všechno jsou to jen dohady a důkazy,jak to tehdy skutečně bylo neexistují žádné,jen jedno svědectví nevěrohodné svědkyně.Takže ho klidně mohli odstranit komunisti a nebo to taky mohlo být úplně jinak,bohužel je to už příliš dlouho na to,aby se Jirkova smrt někdy mohla objasnit.
          • Re: Re: Re: Re: komousi

            http://www.pryncypall.cz/Pop/scheli nger/data/Jak%20zemrel%20Jirka%20Sc helinger%20Ring%201993.jpg
  • Autorka toho příspěvku před tímto jsem já :D *3* *3*
  • skotsko

    knížka

    Přečetla jsem si knížku 2.manželky Jirky Jitky Poledňákové "Jirka Schelinger a všichni mí krásní kluci s dlouhými vlasy. Je to moc pěkně napsaná knížka. Moc se mi líbila, mohu všem doporučit! *3*
    • Re: knížka

      Prosím,kde se dá kniha sehnat, děkuji

      míra
      • skotsko

        Re: Re: knížka

        Je k sehnání v "Levných knihách". *4*
        • Re: Re: Re: knížka

          nopoznáme to sehnat ve Skotsko neda se
          nebude česko? *9*
  • Ako malý chalan som bol na mnohých Jiřího vystúpeniach v amfiteátri na Agrokomplexe v Nitre. Jiří vystupoval 2 aj 3 krát denne. Cez víkendy tam bolo spústu divákov, občas cez týždeň keď pršalo sme tam boli traja - štyria. Aj vtedy to dokázal rozpáliť, dovolil si aj také šaškoviny, ktoré pri plnom amfiteátri nerobil. Poznal som všetky jeho piesne.

    Jeho smrť ma veľmi zasiahla. Dodnes opatrujem platne z jeho piesňami.

    Pozdravujem všetkých Jiřího fanúšikov, starých aj mladých !
    • Steve!
  • on

    on byl tak krásný chudáček bobeček náš malý *14* *9*
    • Re: on

      chodil se mnou do hudebky,já to nikam nedotáh,přeji mu to *1* ,měl to v těle
    • Re: on

      Pro naši generaci? Neměl konkurenci!!!!!!!! Ono v té době,na téma hrábě,schůze,lopata,celer,mrkev,mák,kopřiva,špenát a jiné...např.oblečení z Prioru,nákup v Kotvě či Máji udělat proslavený hit,který se bude zpívat za čtvrt století,když nejste zpěvák,který se má hrát,nebylo jednoduché. *3* *3* *3*
  • jirka

    Takový zpěvák jako byl Jirka už nikdy nebude škoda ho
    • Re: jirka

      ja se narodil pote,ale byl nzrejme fakt moc dobreeeeeeeeeeeeej !
    • Re: jirka

      Vaše diskusemě donutila,bych se dívnul
      do starejch desek tátoj,máte pravdu jáje nikdy neposlouchal.Jarek,Frýdek *15*
  • tricko

    Nema nekdo na prodej tricko J.S. *13*
  • tomi

    myslím že Jíří Schelingr byl legenda která byla mašina na hezke pisničky
    • Re: tomi

      ano,dělal z prdu kuličku(písničku)
      jo,mašina na ......prostě zpěvák!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit