Přejít na výpis diskuzí

Jiří Stránský

OSOBNOST 31.12.2006 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Jiří Stránský, i díky vám se vracíme před rok 1989, kdy se za svobodně vyřčený názor vyhazoval z práce ....
  • Dobrý den pane Stránský. (pokud to budete kdy vůbec číst)
    Obávám se, že jste, jako mnozí další, mimo realitu. Vaše umělecké kvality nesnižuji. Četl jsem Vaše knihy Zdivočela země a Aukce. Líbily se mi. Ale Vaše současné postoje, no hrůza. A Vaše další díla? Mně to připadá, že kdyby nebyla 50 letá, tak si je budete muset vymyslet abyste měl o čem psát. Podle mě stačila ta jmenovaná díla a pak psát o něčem jiném. Co třeba o současnosti. Když byla dle Vás v roce 1976-7 tato země zdivočelá, tak co je dle Vás dnes? A celé polistopadové období? Vraždy, mafie, v sudech zalití mafiáni v Orlické přehradě, Kájínek. Loutky, kterým se říká vláda a za které tahá organizovaný zločin. To by mělo být téma pro Vás. A nebo se mýlím?
  • Dobrý den pane Stránský

    Mám Vás za Váš život rád a tak mě mrzí Vaše poslední výroky o Martinu Dejdarovi. Postihovat pracovně člověka který má jiné politické názory zavání tím, proti čemu jste celý život houževnatě bojoval..
    Docela mne to mrzí, zvláště, když jsou si oba prezidentští kandidáti tolik podobní.

    S pozdravem Martin Prokop
  • Vážený pane Stránský.
    Vždy jsem si Vás poměrně vysoko vážil díky Vašemu životu a knihám.
    I přes ty Vaše sloupky v MFD, které mě překvapují a přijdou mi dosti naivní a jednostranné.
    Ale dnes jsem si přečetl Vaši podpoporu K. Schwarzenberga na prezidenta.
    To opravdu myslíte vážně, nebo si někdo dělá legraci? Vy přece musíte mít i informace ze zákulisí, copak Vám není jasné, že ten zdánlivě komický stařík patří k největším škůdcům české země a že jeho zvolení by byla další katastrofa pro ČR? Jemu přece jde jen o další zděděný majetek, který byl jeho rodině zabaven po válce. Pro to udělá cokoliv včetně politického turismu a manipulace veřejností pomocí prolhaných médií. Proto tak bojuje za nesmyslné církevní restituce, které jsou cestou, jak prolomit únor 48.
    Navíc ten jeho dopis občanům je přece vážně výsměch, jediná jeho hodnota je v komičnosti.
    Od Vás, jako od spisovatele, který bojuje proti zlu bych očekával jasný kritický postoj.
    Takto ničíte svoji dlouholetou práci a ztrácíte kredit.
    PS: Opravdu je většina "umělců z Prahy" tak mimo realitu, jak to často vypadá?
    • Vážený pane Stránský, všechny anonymy, které jsem měl možnost v životě číst byly hloupé.Tento taky.Přece jenom bych se ale rád zastal svých českých spoluobčanů. V jednom svém sloupku jste se obul do fenoménu české závisti. Už mě věčné omílání tohoto klišé nějak přestává bavit. Jestli to vidíte tak jak jste napsal,tak jediná pomoc je změnit okruh lidí, mezi kterými se pohybujete. Já se celý už dost dlouhý život pohybuji mezi lidmi nevalně ekonomicky situovanými, ale závist jako chorobu charakteru jsem nijak masově nezaznamenal. Mnohem více se s ní setkává můj bratr, žijící už skoro půlstoletí v Německu a zejména u lidí, kteří mají dobře vybavená konta.TW6
  • Dejdar si může říkat, co chce. Ale Stránský také...
  • Vážený pane Stránský, moc si Vás vážím a tak to zůstane i po té, kdy jste tak příkře odsoudil rozhodnutí M. Dejdara o volbě M. Zemana za prezidenta. Vždyť jde přeci o svobodnou volbu a očekával bych z Vaší strany (po všech těch Vašich zkušenostech s nesvobodou)více tolerance a pochopení. Odmítnutí další spolupráce jen kvůli projevení svobodné volby je hodně nekompromisní a člověka Vašeho formátu nehodné.
    S úctou M. Smékal
    niksmekal@seznam.cz
  • Neúspěšní lidé jsou neštěstím pro každou zemi. Kupříkladu vy: Podprůměrný spisovatel a ještě demokratické země zavádí totalitní manýry...
    Kde jste se je vlastně naučil? Od Malypetra určitě ne - to byl demokrat... Musí se za vás, dědeček, hodně stydět...
  • Pane Stránský, mohu si dát k obědu zemáky aniž by tím utrpěla vaše mravopočestnost nade vše?
  • Vazeny pane Stransky, mate nasi podporu za to, ze jste dokazal nahlas rici to, co jsme s detmi resili cely vikend. Vase prohlaseni nas potesilo. Ze se Martin Dejdar hlasi a ztotoznuje s postavou Antonina Madery, ale podporuje volbu Zemana, to si podle nas zasadne odporuje.Jeho nazor respektuji
    ,svedci vsak o tom, ze to pro neho byla pouze dobra role.Milos Zeman principy demokracie, slusnosti a odkaz Vaclava Havla rozhodne nenese.
    "Madera" by se nikdy ke komunistum ani levici nepriklonil, na to prisly u nas doma samy i deti v 5.tride, tedy 10-lete.
    Nenechte si od nekoho namluvit, ze nemate pravo obsazovat herce tak, jak chcete.Vy s panem Bocanem prece mate! O tom ta demokracie je.
    A zaverem, ja rozhodne nevolim prezidenta proto, aby byla pro lidi od "kumstu" legrace.

    Za Zdivocelou zemi Vam patri velky dik.

    Martina
  • Podle příspěvků Bubo,Jan,Alur atd., se kterými plně souhlasím, usuzuji že tahle společnost neni na tom až tak špatně. Docela mi to spravilo na dnešek náladu.Jak pravil klasik, fanatismus je nebezpečný ve všech podobách! Děkuji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit