Přejít na výpis diskuzí

Jiří Stránský

OSOBNOST 31.12.2006 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Stránský mluvíte o slušnosti a noblese a laskavosti a pravdomluvnosti a že ze všeho nejjednodušší je pravda, přitom nenávist z Vás přímo tryská a lžete až se práší, překrucujete fakta. Lituji Vás.
    • Vážená paní,
      je mi líto, že někdo něco takového může vůbec napsat. Mě osobně by hanba fackovala, kdybych byl tak povrchní v hodnocení lidí jako Vy. Bylo by asi lepší, kdyby jste radši nikam nepřispívala, protože jen štvete lidi proti sobě a možná to děláte schválně.
      Nejspíš jste to nikam nedotáhla (minimálně intelektuálně) a jen kopete kolem sebe z důvodu Vaší osobní neschopnosti.
      Je rozdíl získat respekt nad někým, než před někým.
      Ale máte možnost také napsat knihu, nebo scénář ze svého pohledu a sdělit nám Váš pohled. Otázka, jestli to někdo bude číst, nebo veledílo bude chtít někdo natočit :D
      Na druhou stranu máte možnost se zde vyjádřit, což by se Vám v době o které p.Stránský píše asi nepodařilo. A pokud ano, tak byste se záhy ocitla ve vedlejším baráku v lágru u Příbrami, Jáchymova atd.
      Co se týká ideologie komunismu - chápu jí a chápu i to, že VŘSR bylo jen vyústěním bezvýchodné situace obyvatelstva v té době - byla importována z Ruska na základě lživých zpráv, jak se tam mají všichni dobře, ale dnes už víme jak to bylo.
      Osobně jsem byl v 80-tých letech v Gruzii (viděl rodný dům Stalina :D ) a řeknu Vám - bordel, bordel, bordel. (pro turisty samozřejmě jen to nejlepší, ale já měl možnost vidět celou Gruzii z jiného pohledu a nepřál bych Vám vidět jak to tam vypadalo. Na vesnicích chudoba, státní aparát - hrůza)
      No, co víc napsat. Asi nechte si svá moudra pro sebe. Bude to tak lepší :(
      Všem ostatní přeji pozitivní přístup k životu - s ním je vše hned lepší :)
    • Slepici zvané Jiřina bych rád sdělil, že v kurníku bude rozhodně méně na škodu než ve společnosti takového statečného muže jakým je Pan Jiří Stránský. Běž kdákat své bolševické zvratky na ÚV.
      • Pan Stránský není žádný hrdina, a vy jste blázen bez vědomostí, který teď hodnotí pomocí pocitů a soudobého bekotu stáda. Malovědomost milosrdná, s nesoudností v ruce ruku.
    • Velmi by mne zajímalo v čem pan Stránský překrucuje fakta... Můžete to objasnit ?
  • Pan Stránský, je určitě člověk s velkými životními skušenostmi, kterému museli komunisté velmi ublížit.V padesátých létech se dělo mnoho nepravosti, které ublížily spoustě lidi. Já jsem se narodil až o 30 let později, než pan Stránský. Proto je má historická paměť menší.Mně okradli až demokraté, po revoluci prudkou inflací. Při předávání majetku do soukromích rukou. Při bankovní krizi 1999-2000. Při krizi 2008-2015. Také jsem poznal mnoho komunistů, kteří lidem pomáhali a taky pár co byli škůdci.
    Ale co nechápu, je nenávist k prezidentu Zemanovi. Navíc téměř všechny co řekne mu vždycky blízká budoucnost potvrdí. (Až na článek Škvoreckého. ) Naposledy to byl článek pana Jiřího Stránského v Parlamentních Listech z 12. Nebo 13. listopadu, kde mu pan prezident připadal příliš xenofobní, až rasistický, když žádal spříznění kontroly vstupu imigrantů do Schengenského prostoru. Nad tímto článkem by se snad dalo polemizovat až do pátečního večera 13.11.2015. Od této chvíle, dle mého názoru, ztratil pan Jiří Stránský právo vyjadřovat se k současným a budoucím společenským dějům.
  • Dobrý den, chtěla bych vás podpořit a vyjádřit vám pochopení ve věci Martina Dejdara. Není sice možno dnes nikoho za politický názor pranýřovat, ale chápu, jak je pro vás událost zraňující. Jsme sice demokracie, ale nese to s sebou to zlo, že Ti, co trpěli za bývalého režimu, se dnes musí dívat na to, jak lidé klidně volí komunisty nebo ty, kterým se nepříčí s nimi spolupracovat. A musí se na to dívat mlčky, neboť kdykoli se ozvou, jsou těžce obviněni za to, že nerespektují demokracii.

    Mnozí jsou teď vašim jednáním pohoršení, ale já si vážím toho, že jste se ozval, ač nešikovně, i toho, že jste se omluvil. Tím jste dokázal velikost svého ducha. Děkuji!
  • Dobrý den, velice si Vás vážím a vůbec se nedivím , že jste cokoliv prohlásil o p. Dejdarovi. Člověk má právo na určitou chvíli "pravdy", kdy cítí, to, co cítí. A v té chvíli řekne, to co danému člověku pratří, ale zároveň tím řekne i to, co sám pak zpětně lituje. Ale to je jen ta slušnost, kdy člověk nemá co odvolat, prostě to tak cíti, ale
    pak je mu líto, že nahrává různým jiným výkladům. Vůbec se netrapte, je spráné, že v dané chvíli jste tak reagoval, i když je to proti Vašim zásadám. Proto jsme lidi. Jinak chci ještě na závěr připomenout, že i díky Vám jsem věrný odběratel MF Dnes a na vaše články se vždy velice těším. Jak by řekla moje maminka, úplně si na nich "pochutnám". Hodně zdraví a sil přeje Vaše věrná čtenářka V. Chybová
  • Vážený pane Stránský,
    srdečně Vám blahopřeji k dnešním narozeninám !
    Svými knihami, ale zejména svým životním optimismem a nezdolností obohacenou stálým vtipem mně dodáváte mnoho let radost a sílu. Mnoho zdraví přeje
    Václav Vlček, Na Doubkové 5, 150 00 Praha 5
    vaclav.vlcek@ccentrum.cz
  • Pane Stránský, velmi si Vás vážím za Vaše postoje a za seriál Zdivočelá země,který odpovídal realitě doby, kterou prožil můj otec příslušník 311. perutě. Bohužel s vámi nesouhlasím s tím, že máme svobodu a hlavně nemáme právní stát.Opravdu je mezi lidmi spousta lidí, kteří jsou v chudobě, kterou nezapříčinili a pracovali celý život a dnes přežívají s 8 tis. důchodem a nemají na léky a bojí exekutorů a je zde hodně lidí, kteří práci neseženou. I můj otec, který byl vyhozen v roce 1948 z armády, vyslýchán, sehnal alespoň práci skladníka a nebyl ponížen stát na úřadu práce na dávky. To není svoboda se dívat, jak nepotrestaní divocí privatizátoři si mnou ruce a konta. Jsem ráda, že se můj otec tohoto nedožil a za toto nebojoval.
  • Pan Jiří Stránský je symbolem statečnosti,skromnosti a lidskosti.I já se řadím k těm mnoha,kteří vědí,co znamenal a stále znamená tento "Statečný vlk" pro tuto zemi a pro tento tolik zkoušený lid.Všechno nejlepší a hlavně zdraví do dalších let pane Stránský.
  • Nevážený pane Stránský,
    je mi skoro padesát a s úžasem sleduji,co se děje okolo volby prezidenta.A velmi nemile jste mne překvapil Vy.
    Mám zkušenost z rodiny.Můj děda byl za války zavřen a jeho cesta vedla Bory,Terezín,Buchenwald.Tam naštěstí,na pochodu smrti,ho zachránili Američané.
    Nikdy o tom moc nemluvil a až po jeho smrti jsem se dostal k jeho pozůstalosti.Musel zažít strašlivé věci.Já neznám hodnějšího člověka.Asi si představoval možná jiný život ve svobodné zemi,ale na rozdíl od Vás nikdy nešel do podpásovek.Jste stejný kádrovák jako byli vaši trýznitelé.
    Rád jsem četl vaše články v MS Dnes.Vaše knihy.Ale zařadil jste se mezi lidi,kteří zde zavinili takzvanou blbou náladu.Ve Vašem věku a Vašemu nelehkému životu jsem od Vás asi čekal moc.No je dobré,že fakt asi tady nikdo nevybočí z řady a falešný mesiáš nepřijde.Vaše názory už číst nebudu.Zklamal jste mne.Mohl jste dát najevo Vaši přízeň p Zemanovi.Ale kádrovat a zakazovat?
    Čest Vaší práci.
    Ivan Bárta
  • Vážený pane, vážila jsem si Vás velmi a obdivolala, ale po tom, jak jste se zachoval vůči panu Dejdarovi - zcela stejně jako komunisté, bez vyjímky a to jste byl údajně odsouzen za názory a postoje a Vaši práci, tak Vaše chování a činy po vyjádření pana Dejdara pro jeho volbu je děs, nemůže Vás omluvit, ani Vaše dnešní omluva a vyjádření. Jste stejný jako kandidát K.S. také pořád mluví nesmysly a pak to dementuje,ale on ještě to hází na druhé, že to překroutily, Vy alespoň jste chybu přiznal, ale už se nedivím, že jste jeho příznivec, to s demokracií nemá nic společného. Je to ubohost a nevím, jak člověk, který se staví za demokracii může takto jednat i jen ve vzteku. Kde to jsme - bohužel tam, kde dřív, ve fanatismu a absolutní ne-demokracii. Ještě dokážete také vnímat názory druhých,na názory pana K.S. nebo už jen se zavřenými očkami hledíte do budoucnosti ? Přestala jsem si Vás vážil nejen jako scénáristy, ale hlavně jako charakterního člověka.
  • Pane Stránský, bohužel musím volit tento způsob komunikace, protože jako řada předchozích komentátorů jsem nenalezl přímou možnost kontaktu (proč asi?!).
    Také jsem si shodou okolností přečetl Váš výplod v uveřejněný před krajskými volbami v MF-Dnes a nikdy neopomenu přečíst sloupky u nichž je zpravidla uveřejněna fotka zarostlého, zapšklého starce, kterého je mi upřímně líto.
    Mohl bych být Vaším, o hodně mladším synem (ač to bych rozhodně nechtěl), který prožil část života v minulém a další v současném v pseudoporevolučním období. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl díky svým rodičům a poznat a udělat si vlatní názor.
    Můj otec pocházel z chudých poměrů a prožil si své za války a tak není divu, že se po válce stal stoupencem a zastáncem Vámi nenáviděných tzv. levicových a komunistických názorů. Matka naopak pocházela z poměrů, které byly tehdy zvány "reakcionářskými" a byla až fanatickou obdivovatelkou demokracie dle TGM a minulosti. V letech normalizace pak díky své angažovanosti a názorům byla profesně postižena, že z významnější pracovní pozice, kterou zastávala skončila v šedé uniformě vrátné.
    Přesto tito dva tak odlišně orientovaní lidé dokázali ve všech dobách a situacích žít šťastně a jeden druhého si vážili až do smrti. A pro mě tak vytvářeli nádherné dětství, ale zároveň vštěpovali i hodnoty pro které si jich nepřestanu nikdy vážit. Díky jim jsem se také nestal fanatickým zastáncem toho či onoho názoru, který si myslí, že jen ten jeho je nejsprávnější a svatý a ti, kdož mají jiný, jsou nepřátelé a nemají právo existence.
    Asi bych Vám ani nepsal, ale pod dojmem shluku Vašich slůvek a jedovatých slin, které tak rád používáte ve své tvorbě, bych Vás rád upozornil, že žijeme v době kdy lidé již používají naštěstí svých vlastních zkušeností s více variantami společenského vývoje. A o tom svědčí i výsledky celostátních voleb, před nimiž jste tak aktivně agitoval. Ač máte již svá léta, upřímně bych Vám chtěl popřát co nejvíce let dalších, aby se Vám otevřely oči a sám viděl, kam a jakou cestou si většina společnosti přeje jít.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit