Přejít na výpis diskuzí

Jiří z Poděbrad

OSOBNOST 31.12.2006 
91 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jiří z Poděbrad

    Jiří z Poděbrad část(2):Po smrti Ladislava Pohrobka(r.1457-zemřel na leukémii) byl Jiří z Poděbrad zvolen králem r.1458. Dostal se do sporu s Papežem, který zrušil kompaktáta. Jiří hledal spojence proti Papeži-POSELSTVO. *14* *7* *1* *1* *1* *16*
  • narození JzP

    Tak mi není jasné odkud autor čerpal místo nerození Jiřízo z Poděbrad. Když jsem byl naposledy v místě jeho rodiště v Kunštátě na Moravě, tak tam pamětní deska pořád byla. Že by ji někdo odvezl do Poděbrad.
    • Re: narození JzP

      To by mne zajímalo,kde bereš tu jistotu,že se narodil na Kunštátě?Kde se Jiří narodil,nikdo neví,ale pravděpodobně to bylo na Bouzově nebo na východočeských Liticích,hlavních sídlech jeho otce.Kunštát patříl Heraltovi z Líšnice a není moc pravděpodobné,že by se Jiří narodil právě tam... *3*
      • Re: Re: narození JzP

        Když se Jiří z Kunštátu a na Poděbradech (tak zní jeho celé původní jméno) narodil, bylo jeho tatíkovi 17 let a mamka byla pravděpodobně všechno jiné jen ne urozená paní. Takže s tím sídlem bych to moc nepřeháněl. Dnes se má většinou za to, že se narodil v Kunštátu.
      • Re: Re: narození JzP

        *8* *8* *8* *8* *8* to není možný *5* *5* *5* *5* *5* *5* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8*
  • fffffffffffuuuuuuuuuuuujjjjjjjjj

    ffffffffffffffuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjj máte to tu hhhhhhhnnnnnnuuuuuuuuussssssnnnnnýýýýýýýý no bbbbbbbbbbbbllllllllleeeeeeeeee!!!!!!! *9* *5* *10* *8* *16* *9*
    • Re: fffffffffffuuuuuuuuuuuujjjjjjjjj

      ty vole ten jiří z podebrad musel vosukat kazdou zenskou na svete a hlavne ty co sem pisou volove
  • Můj názor

    Statečný a dobrý král který se nebál katolíků, když se zastal kališníků.Zachoval si zdravý rozum při kritice od papeže a přitom ještě dokázal ochránit a povznést českou zem.
    • Re: Můj názor

      Kamil P. s tebou jedinym souhlasim *3* *3* *15*
      • Re: Re: Můj názor

        No pomohlo mi to do školi jinak bych dstala za 5 *1* *1* a uča mne pochvalila
  • Jiří z poděbrad a východočeský spolek Lanfrýdu

    mám takowou prozbičku na vás přihlásly jsme se do dějepisné soutěžeu dělai jsme takowý tým a budeme soutěžit téma husctví chtěla jsem se vás zeptat jedna z tázek je tam vyjmenujte kraje které na východě Čech utvořily spolek spolupracujících Lanfrýdu.Uvedte kterého roku tyto Lanfrýdy vznikaly a dohodly se na spojenství byla bysem vám mooc vděčná kdybyste mi to napsaly na mail prosím moc vám děkuju *9* sem fakt bezradná *4*
  • reh

    hgarngasbn *14* *7* *7* *3*
  • tgtg

    dekuju moc ze si to muzu opsat *4* *4* *4* *4* *4* *4*
  • neznámí

    je to fakt dobře udělaný
  • charakteristika

    Ahoj,neví někdo jaké vlastnosti měl Jiří z Poděbrad? *7* *9* *8* *15* *8* *4* *3*
  • kral

    jiri z podebrad byl andilek *4* *4*
    • Re: kral

      hoj NIKICKO si fakt kocka :D *14* *14* *4* *8* *15* *8* *5* *7* *3* *1* *14* *3* *3* *5* *4* *15* *3* *3* *3* *3* *3* *3*
    • Re: kral

      mno jo NIKICO si fakt dobre ftipna *1* *14* *3* *3* *5* *15* *15* *7* *3* *5* *3* *3* *3* *3* *15* *15* *3* *3*
    • Re: kral

      mno jo NIKICO si fakt dobre ftipna
    • Re: kral

      ne tak *3*
      • Re: Re: kral

        zajiiiimave :D *1* *3* *15* *5* *7* *13* *3* *9* *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit