Přejít na výpis diskuzí

Karel IV.

OSOBNOST 31.12.2006 
347 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • uuuuu

    Chyba systému *3*
  • ......

    tohleto byl panovnik jak se patri *1*
  • Karel IV

  • Je božíí

    Karel IV (Václav) byl fakt božskéj *14*
    co udělal pro ČR a jakej měl život a to že byl zbožnej a myslel na kultůru země no super vladař *8* teda myslim když se podíváte na jeho život jako osobní byl 4krát ženatej a umřel mu syn jaký to asi musí být pro otce a on se k tomu hrdě postavil !! *14* nwm co dodat prostě božskej *4* muck *1*
    • Re: Je božíí

      Ale jemu přece neumřel jen jeden syn ale víc dětí ne? Já jsem četla o Karlu knížku od Křižíka doporučuju.
    • Re: Je božíí

      Jen malou poznámku. Pro ČR toho moc
      neudělal.Tehdy jsme byli královstvím
      a ne republikou.To by pak těžko mohl být
      králem,nanejvýš tak prezidentem,což by
      jako vznešený feudál asi těžce nesl.
      • Re: Re: Je božíí

        Karel IV. jako prezident *1* *1* *1* *1*
    • Re: Je božíí

      Myslíš??? *3* *3* *13*
  • Jsou tam překlepy Blanka Alois-Valois.....atd...
    • Re:

      ahojík snad to dobře dopadne. *5* *16* *7* *7*
  • Kaaaarl

    Chciiipam xD...Karel je sice dobrej,ale mohlo by tady toho bejt vic,pac nwm co dam zitra za referat:-D *15* *16*
  • !!!CHYBA!!!

    mate tam CHYBU,to nebyla Blanka z Alois,ale Blanka z Valois *13* *16*
    • Re: !!!CHYBA!!!

      Mno víš ono se to jinak čte a jinak píše! *15* To ti trošku nevyšlo no *1*
      • Re: Re: !!!CHYBA!!!

        dete do heje D:D:D:D:D:D:D:D: *13* *13* *5* *5* *5* *5*
    • Re: !!!CHYBA!!!

      dete do prdele
    • Re: !!!CHYBA!!!

      Dyt je to jedno *1* *1* *1*
    • Re: !!!CHYBA!!!

      a misto statu tam ma tatu *16*
  • nuda

    nuda *8* *8*
  • Karel IV

    Ono i stou otcovskou láskou to bylo tak nějak trochu jinak. Ve středověku bylo dítě v 7 letech považováno v podstatě za dospělého a také se s ním tak jednalo. Jan moc dobře věděl proč pobývá mimo Čechy - moci by se nechopil syn, ale Eliška se šlechtou a Karel by byl jen záštitou. To, že zem měla dědice královské koruny, bylo pro Lucemburka velice nebezpečné v kontextu doby a situace, která v Čechách byla v podstatě od smrti Václava II. Ale byl to právě Jan, kdo ještě před osudnou bitvou, o které vlastně předem věděl jak dopadne - ale jeho čest mu k účasti velela (mimochodem po jeho boku se jí účastnil i Karel) kdo zajistil synovi římský trůn.
  • ty stranky jsou supr

    *5* *5* *5* *5* fakt smi pomoh jsem zase o neco chytrejsi budu jsem chodit casto *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit