Přejít na výpis diskuzí

Karel Kryl

OSOBNOST 31.12.2006 
51 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • karel

    byl to opravdový velikán, škoda jen, že umřel tak brzy a že se pořádně neprosadil v politice, myslím, že kdyby žil tak by v ní ještě lecos dokázal, a k tomu landovi, nemyslím si, že by to dělal kvůli financím, vážil si ho, samozřejmě že na to vidělal, ale jako hlavní záměr to nebyl, landa je totiž taky borec na správným místě a to mi nikdo nevymluví
    • Re: karel

      Landa to dělá jinak,ale také dobře.Vtom marazmu,ve kterém je tento stát potřebujem tisíce Krylů a Landů.
      • Když tady tak čtu tu diskuzi, nestačím se divit... Jak někdo můzpe srovnávat Kryla s Landou?!! Dobře, Landa zpívá Krylovi písničky a proto vás tohle srovnání napadlo. Ale já říkám:Vzbuďte se! Vždyť Kryl a Landa jsou úplně odlišné osobnosti! Kryl byl génius se srdcem na pravém místě, k němu mám nevýslovnou úctu, je Pan skladatel! A Landa? Je to nácek, který zpívá písně Kryla, aby měl vůbec z čeho žít a aby se taky trochu zviditelnil. Mě osobně opravdu nepřijde dobré, aby takový blb fašistickej zpíval texty kterým ani nerozumí...
        Toť vše
      • Krylů možná Landů ne ! Není vše Zlato co se třpytí !!
  • Měl trnovou korunu.

    Uměl říc co si myslí, bez ohledu na politycké vlivy dané doby jak minulé, tak v i současné jeho přítomností jeho doby. To se nehodilo komunistům a ani postkomunistům, kteří si hrají v současnosti na kapitalisty. Pravda je zdravá, ale bolestivá. Lež je sladká, ale nemocná. A hodně mocipánů by ho v dnešní době nemělo rádo. Zdraví rebel, nepřidá na klidu hrabání peněz a moci. Zdraví Kamil
  • Pan někdo

    Je to ten nejlepší člověk který pro mě mnoho znamená i v dnešní době kdy už bohužel téměř 15 let nežije.Moc schází celé naší republice kterou tak moc miloval.Karle díky za to že si byl a v mém srdci zůstaneš navždy. *4* *14*
  • tahleta

    Pan

    Karel Kryl byl obrovský člověk,který ovlivnil svým bytím mnoho generací a stále se přesvědčuji,že ještě mimořádně dlouho bude.Je mi smutno,že už nikdy nic nového nenapíše a takový druhý se asi nenarodí. *4*
    • Re: Pan

      máš pravdu úplnou pravdu,byl,je,a bude nejlepší zpěvák *1*
    • Re: Pan

      Máš naprostou pravdu Karel byl je a bude jedinečnej člověk.
  • K. Kryl

    Kryl byl dokonalý, nadčasový; zkuste si pustit Demokracii a představte si, že by někdo měl odvahu udělat z ní v dnešní době titulní píseň pro vhodně koncipované CD... Jsem i rád, že Daniel Landa zpívá jeho písničky, protože jinak by na něj mnozí mohli zapomenout. Lidi nezapomínejte na minulost, protože jenom tak můžete předvídat budoucnost.
    • Kryl by neměl moc radost že landa zpívá jeho písničky !!
    • ministr

      Re: K. Kryl

      Prosím, uvědom si, že Landa vše dělal jen z populistických a finančních důvodů... :-/
      • Bohužel je to pravda! Doslova mi Landa pije krev! 1)je to nácek a zpívá písničky Karla Kryla 2)že je zpívá pro peníze a popularitu, jak už jsem tu četla... Je to smutné! :(
      • Re: Re: K. Kryl

        a to si vycet kde?...Landa zpiva jeho pisnicky kvuli tomu,ze ho obdivuje jak se dokazal postavit proti takovemu tlaku a take proto, ze nechce aby se na nej zapomnelo-jen diky minulosti se muzeme poucit a premylset tak o budoucnosti
  • lajonelka

    Karel Kryl

    je to můj nejmilejší zpěvák a mám všechny CD jsou k sehnání....A mrzí mě, že lidem v mém věku nic neříká (je mi 15)... Má úžasné texty a hlasový rozsah. A ať si o mě myslí kdo chce, co chce poslouchat ho nepřestanu... Je nejlepší!
    • Re: Karel Kryl

      Je mi 13 a Karel Kryl je pro mě osobnost. Nechápu jak ho nějaký děcka v mým věku ani neznají nebo říkají že to je dement.*16* Vůbec nevědí o kom mluví, nevědí kolik to ho Pan Kryl pro čechy udělal....Je mi to líto.. A je pravda že měl jenom 160 cm?
      • taylorrka

        Re: Re: Karel Kryl

        Ano opravdu měl jen 160 cm a je mi 9 a také jsem ho neznala bylo mi 8 moje kamarádka mi až o něm něco řekla pak udělala referát do hudebky a já si řekla to byl teda velikán ale byl hnusní Němci nechci je urážet ale s Karlem Krylem to už přehnali moje babička se s ním znala osobně byla i na pohřbu .Dnes slaví 67 narozeniny a ještě by určitě žil měli bysme autogramy atd. fotky s ním protože do Brna by určitě přijel nebo někde blízko kde bydlíš ty také si myslím že Karel Kryl byl výjmečná osoba prostě pro česko toho udělal hodně já si myslím že no je mi ho líto *9* *9* *9* *9* *9*
    • Re: Karel Kryl

      ahoj mluvíš mi naprosto z duse *4*
    • Re: Karel Kryl

      Souhlasím s tebou,i s Vami osatními *3*
      taky jsem náctiletá,a posluchám ho ,aj..a nejsem sama taková *13* *3*
  • nesmrtelny

    Karel Kryl byl a je velikán naší doby. Zažila jsem rok 1968,1989,1993 a taky demokracii, kterou jsme si představovali trochu jinak i Karel byl zklamaný. Děkuji za všechny Tvé písničky a pouštím si je doma stále.
  • Maestro Karel KRYL

    Pod stromeček jsem dostal nové CD Karla Kryla: Miláčku, je to radost poslouchat jeho češtinu, texty,zpěv. Nádherná poetika v jeho básních proložených v této kompilaci. Doporučuji!
  • Karel Kryl

    Karel Kryl-Nejlepší autor nejlepších básní a písní.Poštím si ho stále dokola.Když přijdu z práce utahaný stačí mi pustit začátek nějaké jeho písničky a jsem naprosto odreagovaný.DÍKY KARLE *3*
  • Tak a tohle je pýcha nás Čechů :)

    Velká osobnost českého národa,máme být alespoň na koho hrdí:)*14*
    Myslím,že to nebylo jednoduché se veřejně postavit proti takovému kolosu manipulátorů,jakým komunismus byl.To,že to někdo dokázal,dodávalo odvahu ostatním.
    Kytara podkresluje jeho texty,nad kterými je třeba se zamyslet.Když k tomu navíc zpívá,tak získáte skvělou hudební báseň s hlubokou myšlenkou.Lze chtít víc?Zkráceně-Karla Kryla si velmi vážím a jen lituji,že už nežije *9*
    • cítím to stejně

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit