Přejít na výpis diskuzí

Lev Nikolajevič Tolstoj

OSOBNOST31.12.2006 1:59
10 příspěvků

Nejslavnější ruský spisovatel Lev Nikolajevič Tolstoj se narodil v roce 1828.Pocházel ze starého šlechtického rodu. Jeho rodiče brzy zemřeli. Tolstoj se snažil vystudovat filologii a později i práva na kazaňské univerzitě. Studium ale nedokončil. Snažil se vzdělávat sám. Věnoval se hospodářství na svém statku v Jasné Polaně, to se mu ale nedařilo, a tak vstoupil do armády /1851-1856/, kde bojoval v krymské válce. Po jejím skončení odcestoval do Evropy a zanedlouho se znovu vrátil do rodného kraje. Zde se snažil zlepšit sociální situaci ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Evangelium ve stručnosti - Kniha je v češtině těžko k sehnání (jeden výtisk pouze k nahlédnutí jsem objevila v knihovně) a protože mi to přijde škoda, začala jsem jí z ofocených stran přepisovat. Text porovnávám s anglickým překladem a dále konzultuji s rodilou mluvčí Ninou. Protože je to práce zdlouhavá a ke zveřejnění na internetu mám ještě daleko, hledám hodné dobré lidi, kteří by se na přepisu a zveřejnění knihy zdarma na internetu chtěli podílet. Poslala bych ofocené strany. Kdybyste do toho měli chuť, ozvěte se na anetaschreinerova@gmail.com
  • Tak to je tedy zásadní neznalost, Vojna a mír - Bolkonskij, ne Bolkovskij, tak nevím, kdo to píše
  • Tygr
  • Jen bych chtěl upozornit na chybu:
    Nutil ženu číst svoje (né jeho) deníky *10*
  • Tohle ma byt zivotopis? Pekna slabota a nepresnosti,
  • Tolstoj, bez Tolstého =P
  • "Já dobře vím, že se tak jmenuje jeden rumunskej zpěvák!" "No to byl Lev. Lev Nikolajevič Tolstoj, ruský spisovatel." *1* Znáte tento film, že jo?
  • O životě

Tato knížka byla u nás naposledy vydána v roce 1925 (předtím 1905). Je to kva-litní filosofie života. Velmi vysoko ji hodnotí na př. Rudolf Steiner (zaklada-tel anthroposofie). Potřebovala by ale pro nové vydání nový překlad.
  • malá oprava

Kreutzerova , vypadlo mi e *8* *4*
  • Kreutzrova sonáta. Toto néé moc známé Tolstého dílo je naprostá lahůdka...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit