Přejít na výpis diskuzí

Lev Nikolajevič Tolstoj

OSOBNOST 31.12.2006 
13 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Vladimír Putin nám tu všem v Evropě opět asi po svém píše "Vojnu a Mír" jinak než jsme všichni Slované a Evropané bohužel zvyklí jak ji ještě čtenářsky asi Vladimír Putin nepochopil. Asi ji četl v hebrejštině a ted tu někde sedí spolu se mnou na oddělení ve Šwarcwaldzské psychiatrické klinice a nerozumím mu už ani slovo. Prý ho špatně přikurtovali nebo či co, chce asi pravoslavně přikurtovat ke zdi na kříž, jenže to tu není povolené, tak prý raději tu stávkuje, drží tu hladovku za příslušníky německé Frakce německé Rudé Armády. A Campino tu na oddělení Šwarcwaldzské kliniky je jako doma. Tož mí vysoce hrdí věční ruští Slované Tolstoj a Dostojevskij se upsali svým srdcem a svou celou duší hluboce křestansky snili o lepším Rusku. Za tu naši velkou křestanskou demokracii pro Ukrajinu a její svobodu a státní suverenitu. MARTIN DYNTAR, Slovanský jeptiškář.

  • MartinDyntar

    Toto je skutečně ta pravá tvář Ruska, i to co Vladimír Putin Rusum pošlapává, mohl by stejně jako Adolf Hitler začít i pálit jeho knihy, jeho literární díla a nejen Tolstého, ale i Puškina, Čechova a Dostojevského atd... na obranu Ruska, ve kterém jsou kořeny našeho hrdého Slovanství píšu jediné a to že "Člověk by měl umírat jako pokácený strom, dustojně, hrdě, čestně a krásně, nikoliv již násilně!!!" Ne Vladimír Putin si jeho myšlenky a ruské tradice v nejmenším vubec osobně neuvědomuje!!!! Zneuctít svou zem a pošlapávat ji je to nejsnazší, to nejjednodušší co muže být!!! Adolf Hitler dělal v Německu uplně totéž co Vladimír Putin se svým totalitarismem!!! MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    ...Ale věřil jsem v cosi. V co jsem věřil, nikterak nebyl bych mohl říci. Věřil jsem v Boha, čili správněji nezapíral jsem Boha, ale jakého Boha, nebyl bych mohl říci. Nezapíral jsem Krista ani jeho učení, ale v čem záleželo jeho učení, rovněž nebyl bych mohl říci. (citace Tolstého) A já se ted L.N. Tolstého v duchu ve svých myšlenkách, který mě z toho vyplývají ptám, není snad vlastně lepší zbožnost bez Boha. Zbožnost bez Krista... Tolstý také ve své vášni zaznamenává příčiny svých neuspěchu, připisuje ji za... 1) Nerozhodnosti, za 2) Podvádění sebe sama a neupřímnosti k sobě samému, za 3) Zmatenosti a nerozvážnosti...(...) atd.... uplně mu v tom rozumím. Mám to také na srdci, mluví mě z duše. I když jeho literární díla osobně dost dobře už neznám.

  • Evangelium ve stručnosti - Kniha je v češtině těžko k sehnání (jeden výtisk pouze k nahlédnutí jsem objevila v knihovně) a protože mi to přijde škoda, začala jsem jí z ofocených stran přepisovat. Text porovnávám s anglickým překladem a dále konzultuji s rodilou mluvčí Ninou. Protože je to práce zdlouhavá a ke zveřejnění na internetu mám ještě daleko, hledám hodné dobré lidi, kteří by se na přepisu a zveřejnění knihy zdarma na internetu chtěli podílet. Poslala bych ofocené strany. Kdybyste do toho měli chuť, ozvěte se na anetaschreinerova@gmail.com
  • Tak to je tedy zásadní neznalost, Vojna a mír - Bolkonskij, ne Bolkovskij, tak nevím, kdo to píše
  • Tygr
  • Jen bych chtěl upozornit na chybu:
    Nutil ženu číst svoje (né jeho) deníky *10*
  • Tohle ma byt zivotopis? Pekna slabota a nepresnosti,
  • Tolstoj, bez Tolstého =P
  • "Já dobře vím, že se tak jmenuje jeden rumunskej zpěvák!" "No to byl Lev. Lev Nikolajevič Tolstoj, ruský spisovatel." *1* Znáte tento film, že jo?
  • O životě

    Tato knížka byla u nás naposledy vydána v roce 1925 (předtím 1905). Je to kva-litní filosofie života. Velmi vysoko ji hodnotí na př. Rudolf Steiner (zaklada-tel anthroposofie). Potřebovala by ale pro nové vydání nový překlad.
  • malá oprava

    Kreutzerova , vypadlo mi e *8* *4*
  • Kreutzrova sonáta. Toto néé moc známé Tolstého dílo je naprostá lahůdka...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit