Přejít na výpis diskuzí

Lída Baarová

OSOBNOST 31.12.2006 
87 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ...Lída..

    ahojky všichni příznivci Lídy Baarové... *3* ..před pár dny jsem dočetla knihu od S.Motla - Prokletí Lídy Baarové...velice mě její život zaujal...jsem příznivcem filmů z 30. - 40. let...a toho celého válečného období...tak jsem ráda, že se i najdou tací, které to stále zajímá...
    • Re: ...Lída..

      před 10 minuty jsem tuto knihu dočetla taky a brečela jako dítě... *9*
  • Dokument

    Prosim Vas nemate nekdo na dvd dokument o Lide jakykoli ,Dekuji *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3*
    • Re: Dokument

      Pokud by nevadil nahraný pořad z televize, tak mám.
      • Re: Re: Dokument

        Moc bych o ten nahraný dokument z TV s Lídou Baarovou stála, můžeš mi ho na dobírku poslat? Děkuji a jsem potěšena, že ještě v dnešní době jsou tací, kteří mají slabost pro staré české filmy.
  • Lída Baarová

    Všem přeji krásný den.
    Jsem velkou milovnicí herectví 30. a 40. let. Mnoho našich tehdejších herců si zaslouží náš obrovský potlesk a uznání,ale Lidunka byla noblesní žena na kterou se nikdy nezapomíná. Jako herečka byla úžasná a nezaměnitelná a jako S. osoba byla obdivuhodná. Prožila si mnoho pěkných a mnoho těžkých chvil, ale pořád měla své kouzlo a šarm. Kdyby tu byla mezi námi,určitě bych měla chuť za ní přijít a říct Paní Lidunko DĚKUJI. *4*
  • Sraz

    Sraz na Vinohradech 27.10.2007 ve 13,30 hodin výročí Lídy
  • Pro Kristynu

    Kniha útěky momentálně není v prodeji a dokument na netu také asi není.Můžeš se ale zeptat na oficiálních stránkách Lídy Baarové kde je email kontakt adresa stránek je
    lidabaarova.wbs.cz
  • Dokumenty o Lídě

    Ještě by mě zajímalo, jestli se nějaký dokument o Lídě nedá sehnat na netu??? *7*
    • milan95

      Re: Dokumenty o Lídě

      ano třeba na tomto odkaze: http://www.arara.cz/t/search.php?re f_id=fdb&q=L%EDda+Baarov%E1
    • Re: Dokumenty o Lídě

      Kniha Útěky, žádné nové vydání od svého prvního nemá, sama Lída Baarová se od této knihy distancovala, a tím vznikla kniha Života sladké hořkosti. Ta tuším měla druhé vydání před 7 lety a snad ještě k dostání je, ale připravuje se vydání nové a dokonce dopsané Leninkou Burianovou, tou mladou spisovatelkou a herečkou, která se starala o nevl. maminku Lídy Baarové. Jinak se ještě připravuje celková biografie Zorky, ale rozhodně ne ve stylu toho Georgieva který si tím namastil kapsu a naštval tím jak paní babkovou, tak i dceru Františka Kožíka. Já osobně četla knižní zpracování deníků té mladé slečny co to píše, a myslím, že je na co se těšit. Bavila jsem se s ní jednou, je to fajn holčina, sama říkala, že chce všechny filmy, i barkaloru hodit ze starých disků na dvd a popřípadě zájemcům rozeslat. Myslím, že tenhle ochotný nezištný způsob podpory Lídy je mi velmi sympatičtější, než jakékoliv vichřice zájmu v době výročí kohokoliv.
      Možná by ti mohla něco dle možností půjčit nebo dát. *3*
      • 7 let vzpomínání

        Liduško, odešla jsi a přesto jsi s námi ve svých filmech ,v našich srdcích i vzpomínkách.
  • Kniha Lídy Baarové Útěky

    Sháním knihu o Lídě Útěky vydanou nakladatelstvím Josefa Škvoreckého Sixty Eight Publishers v Kanadě roku 1983.
    Moc ráda bych si ji přečetla, ale není k sehnání...:(
    • milan95

      Re: Kniha Lídy Baarové Útěky

      tuto knihu si můžete vypůjčit na odkaze:
      http://aleph.vkol.cz/F?fun c=find-c&ccl_term=sys=000007023&loc al_base=svk01
  • Nejkrásnější, nejtalentovanější

    Nejkrásnější a nejtalentovanější herečka v historii československého filmu... Kdož jste si ještě nekoupili knihu "Prokletí Lídy Baarové", učiňte tak, opravdu stojí za to. Nemám jinak zaměstnance jisté TV stanice v lásce, ale Stanislav Motl je dosti světlá výjimka.
    • Re: Nejkrásnější, nejtalentovanější

      Stanislav Motl pro Lídu Baarovou udělal hodně dobrého.Napsal knihu Prokletí Lídy Baarové kde připoměl těžký osud krásné herečky a natočil dojemný dokument ale také byl s osamělou herečkou stále v kontaktu. Věřím tomu, že pan Motl měl paní Lídu rád a za to mu děkuji *4*
  • LIDA BAAROVA

    MAM JI STRASNE MOC RADA DNES SEM VSTOUPILA FAN KLUBU *3*
    • Re: LIDA BAAROVA

      Vítej, mezi nás ! Lída si zaslouží ,aby se na ni vzpomínalo . *3*
      • Nezaslouží. Navždy ji zapomenout. Proč? Kolaborace a vlastizrada.
  • návštěva

    dneska jsem tady poprvé a mám radost, že se o Lídu Baarovou taky ještě někdo zajímá. Před jejím koncem života jsem ji v jejím bytě měl možnost několikrát opakovaně navštívit, bylo to v roce 1998 a 1999. Byla na tom už opravdu špatně, ale pokaždé mne přijala a i přes její stav v sobě nezapřela noblesní dámu. Naposled jsem u ní byl v únoru 1999 a to ještě většinu dne byla v bytě sama, pečovatelky jí jen nosily oběd. Bylo to ale moc smutné. Věřím, že se najde nněkdo, kdo zrealizuje ten film.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit