Přejít na výpis diskuzí

Ludwig van Beethoven

OSOBNOST 4.3.2008 
68 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • NEJ

    Skladba Fur Elise je úžasná *14*
    • Re: NEJ

      Souhlas je to uplne nejuza skladba od nej.
      • alexandra.fiedlerova
        Neřekla bych,že nejúžasnější,ale je nejznámější. A přesto je to tak jednoduchá bagatela pro - domácí hraní - pro čež vlastně splnila své poslání. Byla sepsána pro Terezu Malffatiovou ,které neovládala zas tak bravurně hru na klavír a proto je dílo sestavené dle jejich dovedností. Kdybyste se zeptali průměrného člověka, kterou skladbu zná od Beethovena, zcela jistě by vám na prvním místě odpověděl "Pro Elišku" ( v uvozovkách proto,protože není pro Elišku) a nebo Ódu na radost . A tím by to asi tak končilo . *3* Ale zkrátka není to nejúžasnější dílo , ani technicky, ani melodicky - když slyšíte skladbu několikrát za sebou ,začíná vás to poněkud iritovat. Ale nemyslete si,že tu chci nijak jeho dílo hanět - naopak. Chci ho jít studovat. Žádný jiný skladatel neuchvátil mou duši,mysl a srdce tak , jako NÁŠ nesmrtelný Luis . *4*
    • Re: NEJ

      To jo,je supr *14* *14* *14* *14* *14* *14* *4* *1* *1* *1* *1*
  • můj Bůh

    Tohle je ten nejdokonalejší muž na celem světě *14*
    • Re: můj Bůh

      Hele moc to tu nepřehánějte!
      Wolfgang Amadeus Mozart je taky dobrý!!!
      *5* *16*
      W.A.Mozart byl *4* !
      • beethoven byl a je nejlepší *14* *4* *4* *4* *4*
      • alexandra.fiedlerova
        Nemůžete tyhle dva přeci srovnávat. Každý měl jiné podmínky ke komponování .Berte v potaz ,že Mozart , na rozdíl od Beethovena, měl sluch ! A též se řídil zcela jinými hudebními zákonitostmi a formami od kterých se Beethoven později distancoval . Také měli každý zcela jiné finanční a hmotné prostředky. To prostě nelze .
        • Ps: Samozřejmě souhlasim s Alexandrou. Jen bych rád dodal, že Lidi nerozuměj estetiky v hudbě a považujou jen to co je hezké, co se jim líbí a krytyzuji co sami nesvedly - inak jsem myslel humorem představou, co by řek O minervě a oslovi prostořecky .) Však četla doufám jeho citace :) zdravim
          • alexandra.fiedlerova
            Jistě, rozumím Vám. *3* Četla,četla. Právě proto. Pak člověka bijí do očí ty všechny ostatní nesmysly a nesrovnalosti, co lajkové píší. A já rozhodně nechci lidi tady extra poučovat a kárat, ale chci uvést věci na pravou míru a polopatě jim to osvětlit. Třeba to jejich myšlení neovlivní, ale nebudou dál hlásat bludy, které zde někteří napsali.
            • Text Vašeho příspěvku *5* tak to jsem rád a těm písalkům Alex ,dejte hezky za vuši aby lépe poslouchaly a četly, než si vymejšlet. Nebo snad by písalkové řekli raději že, to viděli na vlastni oči co třeba ani nebylo - asik se propadly do minulosti ne? Ať zanechaji své exponáty svých myšlenek a představ.. *2* Jj djte věci namiru pač, TO je to , jsou lidi co rádi hážou realitu s fantazii do jednoho pytle. A když nestudujou celkově hudbu, jako názorem čítanku, tak aby se člověk naučil lépe poslouchat zvuky než čist, a pak uvádět omeletu :) Zachviličku budou nezmaři krytizovat milá Alexandro Bacha, že četli - plácnu: zašlápl muchu :-D )))))
        • To souhlasi - ženská ,Vám to teda páli :) a chladnej ktery nerozumi ničemu ... Víte co řek Beethoven ? Když byl rozhořčen? Na člověka,který ho chtěl poučovat? - přeložim po našimu: držte tlamu nebo to zní jako by chtěl chytrej nakopat cvokovi do zadku :) ,,, respektive ,, osel poučovat minervu :) což neni pravidlo které by se nemohlo porušit pro něco ještě krásnějšího ---- a já si myslím každej je nějaky a blbce milá Alexandro nezměnite ani na pírko sovy :) Máte rechrt :)
      • Re: Re: můj Bůh

        Jenomže Mozart je jenom dobrý, ale Ludwig van Beethoven je ten nejlepší!!!!!!
        • alexandra.fiedlerova
          Dovolte mi citovat V.J.Tomáška : ,, Představuji si Mozartova génia jako slunce,které svítí a hřeje,aniž by opouštělo svoji uzákoněnou dráhu. Kdežto Beethovena nazývám kometou,která naznačuje odvážné cesty,aniž se podřizuje nějakým pravidlům a jejíž objevení zavzdává podnět k všelijakým pověrám. Mozart vysílá své svěží paprsky ranního slunce přímo k Zemi , Beethoven soustřeďuje v ohnisku žhavé polední paprsky a přebírá i stíny noci ,aby osvěžil a zchlazoval ty,jímž je žár nesnesitelný. "
    • Re: můj Bůh

      No fujjjjjjjjjjj :o!
  • Ludwig

    Ludwig je nejkouzelnější bytost,co znám a taky ten nejlepší skladatel na světě. Nikdo jiný se s ním nemůže srovnávat. Jeho hudba je úžasná. Já ho vždycky milovala a vždycky budu.
  • Jakub.fid
    Miluji vážnou hudbu *14*. Nemám slov *13* Jinak Beethovena obdivuji odmalička a jistě že i další skladatele .
  • Souhlasím se slečnou Fiedlerovou *3* Musíme uznat že všichni skladatelé byli a budou géniové *4* Všichni zemřeli tak mladí a doufám že lidé z celého světa ty to skladatele obdivují *4*
  • Jak to tu přečítám ty diskuze a nesmysly, tak zůstává nad tím rozum stát! :) Proč ty nesmysly nesmažete? A hlavně, co se netýka Beethovena? Je to o osobnosti ta stránka nebo o nesmyslu a uchylství? Prosím vás - mějte úctu k osobnostem - díky!!!
  • Kam se hrabe nějakej Dj na Beethovena *5*
  • MILUJU BEETHOVENA a JEHO HUDBU,ZAJÍMÁM SE O NĚHO UŽ OD MALIČKA a vím o něm snad všechno ale vždy se ráda něco přiučím *3* byla to velmi silná osobnost která se už nikdy nenarodí *13* *13* *13* byl to velký skladatel a zaslouží si úctu i po smrti ať žije beethoven *13* *13* *13*
    • Já jsem Beethoven! Poesie a Filosofie! Zbásnil jsem jeho Hudbu! Gregor KOIDL gregorkoidl@centrum.cz
  • Beethoven byl skvělí skladatel.Měl tolik energie ( to poznáte v jeho hudbě ) ale v této době dávám nejvíce přednost Klasické hudbě a hudbě z 50. a 60. let
    *3* Nějací rapeři můžou jít do háje *10*
    • beethoven je neeeeej
      *1* *2* *15* *14* *3* *4* *5*
  • Joj - zajimalo by mě - kolik lidí ho miluje a nenávidi :) Ale byl jen jednou, a nic ho nenávratí !! A to jako každej jinej člověk a KOPIE ? to určitě :D)))) leda vynálézt časostroj a každému by Beethoven snad zatahal každému za oslovské uši - :D bo svět je tak tupý až blbý že to svět neviděl! Kolik je zázraku a každej se upné k údivu.....Hudba byla vždy utěšitelkou i v nenávisti ale že beethoven a jiní hudebníci musej vše schytat za ostatni .. a my se můžem jen tiše obdivovat to co naši milovani tytani svedli - a zkuste být samy sebou

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit