Přejít na výpis diskuzí

Marie Terezie

OSOBNOST 31.12.2006 
166 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Úžasná žena

    pro mě je opravdu jednou z největších žen historie.Dokázala,že nejen muži jsou v životě důležití a velcí!Udržet si vládu takovou dobu,školní docházka - jen důkaz nesobeckosti a inteligence, tolik dětí...je prostě úžasná žena! *4* *4* *4*
    • Re: Úžasná žena

      seš prostě piča *8*
      • Re: Re: Úžasná žena

        jo je pica *5*
    • Re: Úžasná žena

      naprosto s tebou souhlasím
    • Re: Úžasná žena

      nuda *4* *4*
  • jejee

    lidi je to halda *3*
  • co???

    No tak tenhle článek je historicky hodně nepřesný. Podle něj se neřiďte!!!!!!...kravina *9*
  • Mařenka Terezka

    Já myslím že udělala dobře že zavedla povinnou školní docházku.Nebýt toho tak jsme negramotní. *1* Škoda že už nežije.Ale nesnáším Marii Antoinettu její dceru co si vzala Ludvíka XVI A ta M.A. je pěkná napudrovaná nafoukaná rozmazlená panena. *16* Je pitomá nato že měla tak moudrou matku. *9*
    • Re: Mařenka Terezka

      Co?Šprtko!!!§ *16* *16* *16* *13* *13* *13* *13*
    • Re: Mařenka Terezka

      Ta rozmazlená panena na rozmazlení doplatila životem za francouzké revoluce na gilotině
  • Já jse jmenuji Terezie a mám kámošku Marii *15*
  • Pravda

    Tak by mě zajímalo: někdo říká že to byla kur....a někdo zase zbožná manželka. Také jsem slyšel že se nechávala spouštět s křeslem do hrobky a zde se vždy celý den modlila. Přinejmenšín to byla rozporuplná žena nebo ne? Odpovězte kdo ví a nepřehání. Dík Jenda.
    • Re: Pravda

      S tou hrobkou je to pravda. Ke stáří už byla hodně nemocná, a nemohla chodit po strmých schodech, které vedly do hrobky, ale pořád se chtěla modlit u manželovy rakve. A myslím si, že kur... to určitě nebyla...byla veli zbožnáa na náboženství velmi lpěla i u svých dětí.
  • ona

    bezva osvícenec
    • Re: ona

      Marie Terezie je úplně blbá víte proč?protože založila školní docházku!!!!! *16* *16* *16* *16*
  • ......

    nenavidim ji..... *1* *1* *1*
    • Re: ......

      Jo,kdyby nevymyslela povinou školní docházku tak ujde,ale v tomhle případě se divim že takovýto stereotip z osmnáctého století vydržel přes 400 let!!! *9* *5* *16*
      • Re: Re: ......

        U Vás je vidět že vám asi školní docházka nic neřekla.Když nastoupila na trůn v roce 1740 a dnes máme rok2009 tak ta povinná docházka netrvá přes 400 let. Moulo.
      • Re: Re: ......

        nebejt jí tak jsme tak blbý že to ani neni možný tak co děláte
  • skolni dochazka

    Zavedla skolni dochazku od roku 1774
  • Dotaz na cestu

    Dorý den, kdosi mi říkal že za Marie Terezie byla určena šířka cesty podle toho že po nich projížděli koně s kočáry. Zajímalo by mě jak má být cesta široká jestli je to vůbec pravda a kde bych se o tomto dozvěděl více. Děkuji všem za odpověď Patrik

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit