Přejít na výpis diskuzí

Michal Viewegh

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • deník

    Michale , jsem skoro stejně stary tak ti snad můžu tykat . U deníku jsem se skvěle pobavil . Začal jsem včera v deset a skončil ted . Nešel jsem ani do práce. Celkem me to pohltilo. Někdy se celkem lituješ , ale to já taky. Prostě takový obyčejný život , u tebe komplikovaný bulvárem u mě partnerkama. Vždycky když si myslim , že mám složitý život , tak se najde někdo - třeba ty proti komu jsem břídil . Takže ti přeju hodně síly a zdraví všechno zvládat . P.S.Mimochodem kdysi jsme spolu propili noc u Bolka v Brně a bylo to super .
  • psaníčko

    Michale, /trochu osobne/, po Vašem deníku mám pocit, že jsem s Vámi nejen spala a vstávala s ranními novinami a tak, ale že jste byl se mnou na každém kroku...bylo to báječný....Vaše knížky jsou pohoda, slzy, smích a hlavne je to všechno psane tak, že i já to chápu *1* ,což je naprosto báječný, pište, pište, protože nemám co číst *3*. Váš deník jsem četla na dovolené u moře, smála jsem se a brečela, soucítila s každým Vaším dnem. Deník bych nikdy nenapsala, protože bych nezvládla tu obrovskou "nahotu", která je pro deník samozřejmá. Jsem schopná mluvit o Vašich knížkách hodiny a ten, kdo Vás nemá rád , má u mě velmi tlustou čáru u srdce. Hodně zdraví, hodně štěstí, málo depresí a hodné děti....Hezký den Renata a neposlouchat kritiku, vyjimečný lidé jako vy stejně zůstanou nepochopeni/ to soudím podle sebe, jsem kritizována denně / ...... *1*
  • děkuji,moc mi to pomohlo *1*
  • Tak ti musím sdělit, že jsi mě zase pěkně dožral!!! Píšu - ti - protože jsem strávil víkend nad Deníkem a mám dojem ,že tě po jeho přečtení téměř důvěrně znám. Tvoje chyba. Přítelkyni jsem vysvětlil, že makám na baráku. Tak že až dnes uvidí, že není překoženo stéblo křížem, budu zase neprávem obviněn ze vztahu se sousedkou. Samozřejmě tentokrát neprávem. Místo abych já vlezl do soukromí tobě, tak jsi tam vlezl ty mě. Moje chyba. Tvé knihy mám rád. Ivo.
  • díky

    Klobouk dolů...Michale... Čtení není zrovna má záliba,jsem dislektyčka a od děctví nerada čtu.Na letošní dovolenou mi manžel koupil Váš deník 2005 a přelouskala jem ho jedna radost.Po večerech jsem mu ho pak předčítala...Snažíme se o miminko a tak jsem nad kažkou zmínkou o vašich děvčatech ronila slzy jako krokodýl:.)Hned po dovolené jsem vtrhla do knihkupectví a nakoupila všechny Vaše hnížky co měli.Čtu jednu za druhou a strašně mě bavíte!!!Já vám moc děkuji za vaší tvorbu a příjemně odpočaté chvíle,které s Vámi trávím...
  • autorské čtení

    Dá se prosím vás někde zjistit, kdy a kde bude mít Michal Viewegh nějaké autorské čtení? *7*
  • Vážený pane Vieweghu,pamatuji si(bylo to ještě na základní škole),že první knihou, kterou jsem od Vás kdy přečetla byly Báječná léta pod psa. Dodnes se k ní ráda vracím a moc si vážím Vaší práce, Vaše knihy jsou pro mě velmi inspirativní, chybí mi od vás už jen tři "kousky".Poslední - Báječný rok se mi také moc líbil, předčítala jsem ho i po večerech manželovi.Chci Vám poděkovat za to co děláte pro českou literaturu a doufám, že budete i nadále takhle báječně tvořit. Přeju Vám hodně moc úspěchů v literatuře i v soukromém životě.Michaela *4*
  • Báječný rok

    Milý pane Viewegu, patříte k mým nejoblíbenějším autorům /ještě mám ráda Vaculíka/ a vaši knihu Báječný rok jsem si koupila ke čtení na pláži v domění, že to bude taková lehká literatura / asi mám v podvědomí výroky nějakých recenzentů z Lidových novin/. Četla se sice dobře, byla výborná, ale nakonec na mě působila úplně depresivně ta přibližující se smrt vašeho otce, protože něco ppodobného jsem zažila s mými rodiči. Trošku depreivní byla i Vybíjená, kterou jsou četla před 2 lety, jsem ročník 58 a v té době jsem si ještě nepřipadala tak stará jako vy ve 40. Ale nejzajímavější informace o vás byla pro mě jedna zmínka v novinách, že k vám přiletěla andulka - je to chytré zvíře a je potřeba ji nechat prolítnout a hlaně na ni mluvit, aby se rozvíjela intelektuálně. My našeho Pepíčka pouštíme po domě, i když máme taky prosklenou stěnu, musí se začít třeba večer a v jedné místnosti. Náš Pepíček s námi mluví lidským hlasem /mým/,účelně jedná a stal se naším třetím dítětem - je mu 11 let. /nejsem blázen, je to nadsázka/. Hlavně si nevšímejte kritiků, ocenění se vám určitě ještě dostane, vzpomeňte se třeba na Janáčka, jak neustále bojoval s Nejedlým a trápil se. Můj otec často o někakém jednání řikal, že je to komenzace komplexů méněcennosti. Vy už se nemusítě přesvědčovat o tom, že jste dobrý, protože dobrý jste. Těším se na vaše další knížky . Jana V.
  • autor versus čtenář

    Milý Michale, mám mezi předky taky hodně Vieweghů (kolem Blanska), taky jsem si dělala rodokmen, bylo to dost zajímavé. Ale to jsem nechtěla napsat. Vy nemůžete být bez psaní, já bez čtení. Je to príma kombinace. Párkrát jsem si psala deník, ale musela jsem nenapsat tolik věcí, že se mi to zdálo pokrytecké. Měla jsem panickou hrůzu, že by je mohl někdo číst. Teď po 20 letech jsem si jich pár přečetla. Myslím, že by si to měl každý zkusit. Po letech je to velmi poučné. Fandím Vašim knihám i filmům podle nich, doufám, že jich ještě hodně napíšete a já si jich hodně přečtu. Hodně štěstí!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit