Přejít na výpis diskuzí

Mike Oldfield

OSOBNOST 31.12.2006 
85 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mam celou Mikovu diskografii, vsechny koncerty, mp3ky z zivaku, klipy co hrali v TV i nezverejnovany klipy... Proste mam snad vsechno co de a muzu s klidnym svedomim rici, ze to je ta nejlepsi hudba pod sluncem! :) Mimochodem kdo rika, ze to je oldschool hudba pro oldschool lidi, tak se plete, jsem teprve v druhe dekade sveho zivota, ale tuhle hudbu vnimam zcela :) Jinak pro Tvurce tohohle zivotopisu, diskografie a ostatnich veci, ktery se tu pisou, doporucuju navstivit Taurus2 (http://oldfield.musichall.cz/) - to ja jen tak pro doplneni, upresneni ci opraveni... :) Jinak souhlas se Zdenkem, Ligh and Shade (btw byl jsem prvni z CR, ktery se dostal k tomuto albu - zni to sice asi dost nadnesene, ale Mikova Ibiza je mi toho svedkem) je tak trochu neco jinyho... Prvni poslech byl v rezii "jezis co to je?", ale nastesti casem sem si to oblibil (i kdyz na jeho starou tvorbu nedam dopustit) - hlavne pisen Tears Of An Angel nebo Resolution je skvela. Je to holt velkej zvrat v jeho tvorbe, ale po tak dlouhym pobyte na Ibize se neni cemu divit. Ale preci jenom Amarok byla taky obrovska zmena v jeho tvorbe...
  • Moonlight Shadow je proste neco dokonalyho. To solo je uchvatny.
    • Re:

      nej sólo podle mě:
      Album: The Songs of The Distant Earth
      Track: 14 - Crystal Clear
    • Re:

      MIKE OLDFIELD - MOONLIGHT SHADOW je samozřejmě pecka a všeobecně uznávaná písnička, ale řekněte mi vy znalci, kdo ji vlastně zpívá.Nikde ta zpěvačka není uvedena (originál desky nemám)
      • Re: Re:

        Zpiva to Maggie Reilly.
  • Ahoj lidičky.Je mnoho dobrých skladatelů,hudebníků,komponistů,ale ten kdo neporuzumí hudbě, kterou dělá Mike Oldfield, tak nerozumí ničemu.I pan Bobek nebo Lucie Bílá pěkně zpívají, ale na tohoto pana nemá snad nikdo. Kdyby jste byli na Silvestra v Berlíně, kde měl koncert,tak věřím tomu, že by jste hned změnili svůj názor. Mám doma pomalum celou jeho discografii, ale Vondráčková a spol. by mohli jít tak pouze uklízat WC na Václavském náměstí.Ahoj
    • Re:

      Tak s tímhle souhlasim.On je ten nejlepší skladatel na světě. *14*
  • To už tu bylo

    Hele Zdenku tohle jsem již někde četl. Buďto máš několik E-mailů nebo to není originální nápad. Přesto všechno Mike je opravdu dobrej. Jeho hudba je pro hladový uši to nejlepší. Krmte uši Majkem a nebudou mít hlad po hudbě!
  • nejlepší kytarista

    Mike na prvním místě jako nej kytarista? Zapomeňte. Kam potom umístíte lidi jako Jimmy Page, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Steve Vai, Kurt Cobain, Mark Knopfler, Edie Van Halen, Agnus Young a další, co?
  • hm

    mike oldfield je nejlepsi kytarista na svete verte mi !
  • Mike je nejlepší!!!
  • Mike

    Nejlepší hudba na uklidnění. A ta kytara!! Prostě neuvěřitelné. Mike je borec! Ať žijou Tubular Bells!
  • Je to ten nejhezčí chlap,jakýho jsem kdy viděla =o)
  • Božský Majk

    Mike Oldfield - to je převtělený bůh. Bůh hudby, který bude jednou legendou stejně jako Mozart, Bach, Smetana nebo Beethoven. Často je tento člověk nazýván géniem tónů. Každá jeho deska je něčím originální nebo alespoň nadmíru zajímavá a líbí se teprve při delším poslouchání. Právě jsem si koupil Light + Shade a při prvním poslechu jsem se ušklíbl a smutně povzdychl "proboha Miku", ale poslechněte si to vícekrát a zjistíte, že na rozdíl od Roberta Milese nebo Vangelise, jemuž se tato hudba velice podobá se vám to bude líbit stále víc a víc, protože v něm nechybí nádherné melodie, nástroje a nové nápady i když třeba skladba č.4 na cd Light je vlastně motiv z alba Tres Lunas, skladba č.9. Je tam ještě několik podobností ale já tuto malou krádež Mikovi odpouštím, protože to ukradl sám sobě. Líbí se mi jeho stará dobrá hudba ale Mikovi sklony k taneční muzice se v poslední době již daly vytušit a tak moje zklamání nebylo veliké a netrvalo dlouho. Moje osmnáctiletá dcera řekla, že se to dá přežít a to je jasný důkaz, že toto album není komerční jak by se zdálo. Deska se vám nakonec bude líbit stejně jako ty předchozí, mám je všechny. Na Mika nedám dopustit. Vždy, když jsem prodělával nějakou krizi, pomohla mi jeho hudba. Je to anděl, který vždy pohladí na duši. Zdeněk (41)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit