Přejít na výpis diskuzí

Naďa Urbánková

OSOBNOST 15.5.2007 
18 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paní Urbánková(Vážená paní Urbánková raději ne,to byste musela stát na osobní či jiné váze),

    v letech mého dospívání jsem Vás jako zpěvačku populárních písní obdivovala především pro Vaši extravagantnost a téměř studentský smysl pro recesi.Proto jsem si velmi považovala setkání s Vámi, naprosto civilního. kdy jsem jako studentka-brigádnice poštovní doručovatelka doručovala doporučený dopis na OPBH.Požádala jsem Vás o autogram na malou kartičku velikosti navštívenky, která mi jakožto doručovatelce byla k dispozici ve služební brašně,a Vy jste s nesmírnou ochotou se slovy:"Já mám pro Vás něco lepšího" ze své kabelky vytáhla svoji fotografii a podepsala jste mi ji. Až ve školním roce, kdy jsem náhle zcela nepochopitelně byla zahlcena spoustou vztahových problémů,jsem si uvědomila, že celá Praha Vás obdivuje  za Vaši odvahu přemisťovat se ze Strahova do divadla Semafor na skládacím jízdním kole, a že na Strahově obýváte luxusní vilu, tudíž že Vaše přítomnost na  OPBH Praha 5 je opravdu výjimečnou záležitostí.To jsem měla VELIKÉ štěstí!!!!Kromě toho,že se mi ve školním roce nakupily problémy s kontakty především s mými blízkými, i má snaha o zvládnutí alespoň v minimální míře hry na raději nejmenovaný hudební nástroj, která v předchozím období měla sice velmi zvolna, ale přesto stoupající tendenci co se týče libozvučnosti přehrávaných melodií,náhle byla méně a méně úspěšná. Zatímco Vy jste dosahovala stále větší a větší vybranosti svého uměleckého projevu.

    Vlastní muzicírování v té nejjednodušší podobě pro mě bylo skoro vždy duševní oporou,měla jsem vždy v oblibě jednoduché zpěvné melodie,a to jak z oblasti populárních písní, tak lidové tvořivosti. Velmi mě mrzí, že v současné době populární písně jsou stále méně zvládnutelné k zabroukání třeba na zahradě nebo v koupelně.Můj objev posledních několika let je, že i skladatelé z historicky dřívějších období skládali melodie líbivé a jednoduché(nejenom W. A. Mozart a B. Smetana), a to i vícehlasé, a že podobně jako Vy, se hudbou uměli bavit.(Jako příklad uvedu Kánon o kávě autora z Německa Karla Gottlieba Heringa, který začíná melodií: c-a-f-f e-e.....)

    Na závěr mého textu-snad jsem Vás jím neurazila, paní Naďo Urbánková-si troufám Vás upozornit na velmi odvážnou interpretaci seskupení s názvem TWOO VOICES, jejichž umělecká tvorba, ale tím si nejsem jistá,není ........dále si jistě domyslíte sama,neboť Vás znám jako velmi talentovanou,a to po mnoha stránkách.

    S milou vzpomínkou na Vás a s přáním hezkého prožívání podzimu Vašeho VELMI odvážného života Ing. Alena Štočková, rozená Rambousková.


  • K---A mezi lidmi na celé planetě!!!

  • Nastrčený zaječí pysk nemám rád nefandim

  • Vytříbená žena!
  • narozky

    Milá paní Naďo
    Gratulace k vaším dnešním narozeninám
    přání štěstí,zdraví.
  • Poděkování.

    Moc děkuji za vyfotografování s Nadˇou Urbánkovou dne 23.7 2010 v Ústí nad Labem v rámci koncertů Porty. Přeji Vám hlavně zdraví. Zdraví Kamil *4*
  • Milá Naďo

    Naděnko velice vám fandím. Jsem rád, že jste v pořádku, protože něco podobného jsem si prožil také vloni. Kvůli rakovině plic jsem si rovněž prožil své a doufám, že jsem také zubatou odehnal někdy na příště. I když jsem o deset let mladší. Pevné zdraví.
  • PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

    NADIČKO!
    VŠECHNO NEJLEPŠÍ K VAŠÍM NAROZENINÁM !!! *3* *1* *15* *4* *4* *4* *15* *3* *5*
  • přání

    Milá paní Naďo
    Přání k Vaším dnešním narozeninám
    hodně štěstí,ale hlavně přání
    dobrému zdraví.
    *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4*
  • vy a ja

    myslim si ze jste presne to co vas rikal vas manzel "satan"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit