Přejít na výpis diskuzí

Paul Newman

OSOBNOST31.12.2006 1:58
34 příspěvků

Je druhým synem židovského obchodníka, spolumajitele obchodního domu se sportovními potřebami, a maďarské Židovky. Od dětství vynikal v různých sportech, zejména ve fotbalu, košíkové a plavání. Poté, co 1943 ukončil střední školu Shaker Heights High School, nastoupil vojenskou službu. Chtěl se stát válečným pilotem, ale při vstupní prohlídce se zjistilo, že je barvoslepý. Sloužil tedy tři roky jako telegrafista u vojenského námořnictva na ostrově Guamu. Po demobilizaci studoval 1946-49 ekonomii na Kenyon College, kde se začal věnovat ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážení, matka Paula Newmana, Terézia Fecková, bola Slovenka, rodáčka z dedinky Ptičie neďaleko Humenného - a nie maďarská Židovka!
  • Ani já Newmana nemusím a nikdy jsem ho neuznával,rozhodne NE
  • Je to velký herec, který bohužel už nežije. *9*
    • Mně se ani jeden film s ním nelíbí!
  • Zdravím vás.
    Chtěl bych se optat zda někdo nezná ten film jak tam hrál pilota a hasil požáry,zemřel a našeptávál novému klukovi jak a o dělat. Neznáte někdo ten název prosím??? Děkuji.
  • Jeho dilo je vsechno mozne, jen ne nadcasove, Tuhle osobu jsem nikdy nemusel a nikdy neuznaval, kdyz uz, tak Radeji tuhle 8 - ku
    1 James Stewart
    2 Richard Burton
    3 Gary Cooper
    4 John Wayne
    5 Cary Grant
    6 Marlon Brando
    7 Gregory Peck
    8 Sean Connery. Newman? Radeji NE.
    • Navíc já osobně mám za to, že filmy v kterých hrál byly cokoliv, jen ne ty, co by s časem ztratily kouzlo. Naopak, ty problémy, co tam řeší, se stejně furt opakujou a on si scénář vybrat uměl.
    • Věc názoru a vkusu pochopitelně, nejlepší herec pod sluncem to, především zamlada, fakt nebyl. Občas děsně přehrával, ale myslím, že to byl schopnej dohnat pílí a charismatem. Krom toho - závodění ve formulích na starý kolena, spousta peněz na charitu z jeho nadace pro děti s rakovinou, život s jednou ženou bez skandálů, omáčky Newman's Own a hlavně nehvězdný manýry a podle rozhovorů s ním i zdravej nadhled - jako herce ho jeden může klidně zatracovat, ale jako osobu fakt nikoli.
  • vactap

Dnes...

...by slavil narozeniny. Jdu si dát skleničku na jeho památku !
  • Biliárový král

Nikde jsem nenaše ve filmografii film The Hustler-Biliárový král...
  • Hledám film.

Nevíte lidičky,jestli Paul hrál v nějakém filmu o dřevorubcích?Někdo mi o něm říkal,ale nevím pod jakým názvem hledat...Díky za každou informaci
    • Už je to asi passé, ale bylo to Tak mě někdy napadá, i to režíroval...
  • hazardni hrac

myslim ze ve filmografii tohohle velikana chybi jeden podstatny film z roku 1961 hazarni hrac .....volne pokracovani pak film ...barva penez
  • skvělý

Velmi krásný chlap a skvělý herec k tomu. Co víc si přát?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit