Přejít na výpis diskuzí

Paul Newman

OSOBNOST 31.12.2006 
34 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážení, matka Paula Newmana, Terézia Fecková, bola Slovenka, rodáčka z dedinky Ptičie neďaleko Humenného - a nie maďarská Židovka!
  • Mně se ani jeden film s ním nelíbí!
  • Ani já Newmana nemusím a nikdy jsem ho neuznával,rozhodne NE
  • Je to velký herec, který bohužel už nežije. *9*
  • Zdravím vás.
    Chtěl bych se optat zda někdo nezná ten film jak tam hrál pilota a hasil požáry,zemřel a našeptávál novému klukovi jak a o dělat. Neznáte někdo ten název prosím??? Děkuji.
  • Už je to asi passé, ale bylo to Tak mě někdy napadá, i to režíroval...
  • Navíc já osobně mám za to, že filmy v kterých hrál byly cokoliv, jen ne ty, co by s časem ztratily kouzlo. Naopak, ty problémy, co tam řeší, se stejně furt opakujou a on si scénář vybrat uměl.
  • Věc názoru a vkusu pochopitelně, nejlepší herec pod sluncem to, především zamlada, fakt nebyl. Občas děsně přehrával, ale myslím, že to byl schopnej dohnat pílí a charismatem. Krom toho - závodění ve formulích na starý kolena, spousta peněz na charitu z jeho nadace pro děti s rakovinou, život s jednou ženou bez skandálů, omáčky Newman's Own a hlavně nehvězdný manýry a podle rozhovorů s ním i zdravej nadhled - jako herce ho jeden může klidně zatracovat, ale jako osobu fakt nikoli.
  • Jeho dilo je vsechno mozne, jen ne nadcasove, Tuhle osobu jsem nikdy nemusel a nikdy neuznaval, kdyz uz, tak Radeji tuhle 8 - ku
    1 James Stewart
    2 Richard Burton
    3 Gary Cooper
    4 John Wayne
    5 Cary Grant
    6 Marlon Brando
    7 Gregory Peck
    8 Sean Connery. Newman? Radeji NE.
  • vactap

    Dnes...

    ...by slavil narozeniny. Jdu si dát skleničku na jeho památku !
  • Biliárový král

    Nikde jsem nenaše ve filmografii film The Hustler-Biliárový král...
  • Hledám film.

    Nevíte lidičky,jestli Paul hrál v nějakém filmu o dřevorubcích?Někdo mi o něm říkal,ale nevím pod jakým názvem hledat...Díky za každou informaci
  • hazardni hrac

    myslim ze ve filmografii tohohle velikana chybi jeden podstatny film z roku 1961 hazarni hrac .....volne pokracovani pak film ...barva penez
  • skvělý

    Velmi krásný chlap a skvělý herec k tomu. Co víc si přát?
  • maybeline

    !!

    Takový chlap jako byl on už dnes NEŽIJE!!!
  • Re: Kořeny k naší vlasti

    ...madˇarské židovky?? jeho matka byla slovenka s trochou madˇarské krve , ale židovka??
  • Re: Kořeny k naší vlasti

    No, ja by som povedal, že P. Newman má korene v česku, po matke pochádza z dedinky blízko Prahy. Jeho matka, rodená maďarka žijúca v česku emigrovala do USA po tom, čo ju neprístojne obťažoval Jára Cimrmann. Takže v tom že na svet prišiel tento veľký herec má nakoniec zásluhu J. Cimrmann ako velikán českého národa. To je historická realita a skutočnosť..... A pravda je takáto: Babička Paula Newmana sa volala Mária Hocmanová. Tá sa vydala za Michala Fecka a z manželstva sa narodila Terézia (matka Paula Newmana)zdroj.- sesternica Terézie Anna Sedlárová, ktorá doteraz žije v Humennom. Terézia po smrti svojej matky a neskôr aj babičky v ôsmich rokoch odišla do amerického Clevelandu za svojím otcom, ktorý už pred rokmi vycestoval za prácou.
    Ono v podstate o nič nejde, ale pokiaľ slováčik nemá obuté krpce a oblečené montérky, tak vám nejako nezapadá do vášho svetonázoru. Alebo že by nie? Že by som sa mýlil? *13*
  • Smrt legendy

    Pana Newmana je mi líto,byl to jedinečný herec i člověk.Jeho dílo je však nadčasové a to je pro nás útěchou.
  • frajer luke končí

    vyjímečný herec který dokázal hodně škoda že odešel čest jeho památce
  • evelina

    UPŘIMNOU SOUSTRAST

    odešla jedena z největších legend světové kinematografie, opravdový FRAJER

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit