Přejít na výpis diskuzí

Stephen King

OSOBNOST 31.12.2006 
109 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • BEST

    Kingovy knížky jsou uchvacující! Co se týče mne obdivuji ho, jeho styl psaní (stačí si v příběhu přečíst 2 věty a už se začtete) a hlavně jeho příběhy (horory), kdysi jsem nečetla absolutně žádné knížky než jsem se doslechla o kingovy, právě dočítám zelenou míli 6. díl a přesto že jsem neviděla film příběh mne opravdu dostal. A to nepočítám temnou věž, puls (viděla jsem zfilmovaný) a Carrie (nedávno bylo v TV na čt2), noční směnu a spousu dalšího! Je to vážně KING!!!!!!!!!!!!
  • To

    Právě čtu "TO", je to první KNIHA co od něj čtu (KNIHA protože má přes 1000 str.).. Podle této knihy soudím, že jeho knihy jsou celkem dost sofistikované a vyžadují poměrně velkou slovní zásobu. I když se mi líbí psané horory od Kinga, stejně nikdy žádná kniha nepřekoná film, např. Halloween z r. 1978 nebo Věc *13*
    • Re: To

      Tak to bych se hádala: myslím, že je to naopak, protože žádný film nemůže překonat knihu, natož knihu od Kinga. King - myslím, že to příjmení ho vystihuje *3*
      • Re: Re: To

        Sám King napsal v předmluvě nového vydání své knihy Svědectví: ,,filmy jsou koneckonců jen iluzí pohybu, složeného ze stovek nebo tisíců fotografií. Zato představivost se pohybuje ve vlastních přílivových vlnách. Filmy literaturu znehybňují..." Vidět pak při čtení postavu jako určitého herce je prý omezující. A má pravdu pravdoucí. *14*
  • King

    Dnes jsem tu úplně poprvé, ale Stephen King je fakt King ve svém oboru. Žádný autor mě nedostal tak jako on. Nejlepší jeho knihou jsou asi Nezbytné Věci. Je to fakt masakr. Zatim čus. *16*
  • boure stoleti

    ahojky koukala sem na bouri stoleti na motivy stehena kinga a chtela sem se zeptat jestli to vyslo i v knizni podobe=o))mam jeho knizky moc rada ale todle si nevybavuju tak kdybyste nekdo mel tuseni tak dejte vedet prosim *3*
    • Re: boure stoleti

      bohužel, ale pokud vím, tak tahle knížka v ČR zatím vůbec nevyšla *9* *7*
      • Re: Re: boure stoleti

        Pokud vím i v USA vyšla Bouře století jen ve formě nějakého scénáře.
  • Fanclub

    Nenašel jsem nikde na stránkách u spisovatele Kinga odkaz na fanclub. Proč nemají spisovatelé také své fancluby, jako třeba hudební skupiny nebo filmy? Nebo mají a já to jen někde přehlédl?
    • Re: Fanclub

      Taky o žádněm nevím, ale rozhodně je to dobrý nápad *1*
  • Temná věž a film ???

    Nevíte někdo, jak to vypadá s natáčením Temné věže? Už se něco připravuje? Bude to minisérie nebo něco většího?
    • Re: Temná věž a film ???

      Slyším to prvně, ale pokud se na to opravdu chystají, tak ať to proboha nezkazí. Temná věž je jediná svého druhu, prakticky se všechny jeho příběhy odvíjí od ní a jejich postav. Nemá konkurenci. Jestli to zkazí nepovedeným filmem...
  • Stephen King -To

    Ahojky lidičky, já bych hrozně moc potřeovala, aby mi někdo napsal...co byla nejděsivější scéna v knize TO a trochu ji popsat.zlaticka moje pomozte mi *4*
  • Beznaděj

    Jo,není tam napsaná kniza (právě ji čtu *1* ) ,,Beznaděj'' rok vydání 1996 :-)
    Jěště toho moc přečteného z této knihy nemám,ale zatím je to dokonalé *14*
    I když je to hodně na přemýšlení,ale to jsou všechny knihy :-)
    • Re: Beznaděj

      Já tma zas nenašla Dlouhý pochod *7*
      • Re: Re: Beznaděj

        Stačí se přece registrovat a připsat to tam *3*
  • king!!!!

    Můj táta má od Kinga asi 45 knížek. Vždycky si je kupoval, a já jsem si jednou řekla, že bych si taky mohla něco přečíst. Od té doby je to můj nejoblíbenější autor. teď zrovna čtu ,,Temnou Věž: Vlci z Cally,, a nenašla jsem žádnou špatnou knihu. Ze všech jsem naprosto nadšená. King je prostě nejlepší...... *1*
    • Re: king!!!!

      a co všchno si četla???????mě se líbí zalená míle,noční směna, holčička která měla..., to, atd... je jich tuna a maš pravdu v tom že sou super!!!!!! *1*
    • Re: king!!!!

      Čus Káťo, a nevíš kde by se dala stáhnout jeho knížka, kterou vydal jenom na internetu - ani nevím, jak se jmenuje a jestli ji už někdo přeložil. dyžtak dík za info. Honza
      • Re: Re: king!!!!

        Ta knížka, nebo spíš novela se jmenuje Rostlina a pokud je mi známo, vyšla pouze anglicky. Ale zkus prohledat všeobsažný internet...
  • Nevim jestli jste si vsimli,ale v jeho knihach je casto za hlavniho hrdinu takovej ten clovek na hrane-ma problemy s alkoholem...myslim,ze do par roli vlastne obsadil sam sebe a chtel se ti vypsat ze svych problemu...Jinak skoro kazda kniha me na konci tak nejak uplne dostala-ma hodne brilantni zavery...kazda jeho kniha je urcite lepsi nez film...U me vede asi Zelena mile,mamj i jak v paperbackovem,tak kniznim vydani...z dalsich se mi hodne libi Prokleti salemu,Osviceni,To,Rbitov zviratek...
    • Re:

      Četla si O psaní,memoáry o řemesle?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit