Přejít na výpis diskuzí

Stephen King

OSOBNOST 31.12.2006 
109 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spisovatel vynikající,ale pravdou je,že člověk musí být nějak zvrácený aby psal o tom o čem píše on (vraždy dětí atd.).Jeho knihy mi připomínají druh filmů,které se vám moc nelíbí,ale dokoukáte je protože chcete vědět jak to dopadne.No a pak jste z konce zklamání a řeknete si,že to byla ztráta času. Doslova si užívá popis hlavních hrdinů a to jak je nechává přehnaně trpět, což je asi taky známka toho jak mu dělá dobře,že ten děj mám pod kontrolou (stejně jako psychopatovi když někoho vraždí).Na rozdíl od kriminálek je to jen bezduché šílené vraždění. Jeho knihy mě zajímaly jen v době,kdy jsem měla deprese. Raději si teď přečtu dobrou kriminálku než horor,kterému jsem nikdy nerozuměla. Nevím co komu dá horor? Psychopatům snad inspiraci jak někoho co nekrvavěji zamordovat.Pocit strachu nesnáším není to nic co by člověku dělalo dobře,snad pokud jste sám nějak duševně nemocný. Lidi v mém okolí co na horory koukali nebyli zrovna vyššího intelektu. Někteří měli i radost z toho jak z někoho sršely střeva a to podle mě není známka zdravého rozumu.
  • Tohle je Pan Spisovatel.Ctu jeho kazdou knihu. A mam toho hodne precteneho.Knihy jsou napinave od zacatku do konce
  • pravda! *4*
  • *3* *3* *3* nejlepší spisovatel světa
  • Píšu na FB skupinu o Kingovi, klidně se přidejte :) https://www.facebook.com/pages/Stephen-King-CZ/215744521782693
  • Re: King je prostě King

    v knize pytel kostí poisuje KING zatuchký sklep a husí kůži ze strachu vše jsem citila při čtení pach a husinu tohle dokaže opravdu je KING
  • King je prostě King

    King je pro mně nejlepší spisovatel, doporučuji každému komu se líbí filmy které jsou natočeny dle jeho knížek aby si určitě přečetl nějakou jeho knihu protože ta kniha je vždy lepší než film. Z jeho povídek je nejlepší Všechno je definitivní na té jsem fakt závislá :-)a z knížek Osvícení, Holčička co měla ráda Toma Gordona, Řbitov zvířátek a spoustu dalších
  • PAN spisovatel

    Já osobně čtu knihy Stephena Kinga už téměř sedmnáct let.Miluju styl jeho psaní,dokonalost sama. Je to prostě PAN spisovatel... . *14*
  • Re: Stephen King

    Ahoj, já teď právě čtu PULS - sice mi bylo od prodavače řečeno, že po přečtení zahodím svůj mobil *4* ale neodolala jsem si ji koupit. Jsem teprve v půlce, ale čte se velmi dobře (asi jako ostatní) a pořád netrpělivě čekám, co z toho vyjde *15* .
    Dál bych doporučila i PROKLETÍ SALEMU.
  • Re: Stephen King

    ahoj, já četla Lisy a její příběh a můžu fakt vřele doporučit, je to skvělý příběh a propracovanost postav taky super. Mimoto mi u téhle knížky letěly představy uplně neskutečně, bylo mi líto, když jsem to dočetla. Takže jen do toho :o))
  • ahoj

    King je važně supr
    nejvic se mi libila asi
    Nezbytn věci *3*
  • Happy Birhday

    Všechno nejlepší a spoustu novejch nápadů *3* *1*
  • Richard Bachman

    Omlouvám se, zda to v této diskusi již bylo řečeno, ale... Máte nějaké zkušenosti s knihami, které SK napsal pod pseudonymem Richard Bachman?
  • Re: Re: To

    Sám King napsal v předmluvě nového vydání své knihy Svědectví: ,,filmy jsou koneckonců jen iluzí pohybu, složeného ze stovek nebo tisíců fotografií. Zato představivost se pohybuje ve vlastních přílivových vlnách. Filmy literaturu znehybňují..." Vidět pak při čtení postavu jako určitého herce je prý omezující. A má pravdu pravdoucí. *14*
  • :)

    Super borec , ráda ctu jeho knizky :) *3* *4*
  • Stephen King

    Ahoj, mám doma už asi sedmnáct knih od Kinga a naprosto souhlasím s většinou lidí tady, že je to skutečný král spisovatelů. Knihy od něj jsou pro mne něco jako droga a i kdybych neměl doma co jíst, knihu od něj si prostě koupit musím:-) Nejvíc se mi líbí Řbitov zviřátek, Misery, Žhářka, Zelená míle a Pytel kostí. Co jsem nepochopil a tudíž ani nedočetl, je Pavučina snů. Víte o tom něco? A nakonec bych potřeboval poradit, až dočtu Cuja, kterou knihu si od něj dál pořídit? U nás mají Lisey a její příběh a Svědectví. Nemáte odkazy na nějaké recenze? Díky Rudolf
  • Nejlepší

    Knížky od Kinga nemají chybu *14* Sice obcas nechapu, ale to nevadi, stejne jsou naprosto supr ..:) *3* MILUJU, MILUJU!!! *14* *14*
  • Prostě perfektní autor

    Stephen je naprosto skvělý spisovatel... První knihou, kterou jsem od něj četla bylo Všechno je definitivní. Bylo mi teprve 14 a už tenkrát mě to nadchlo... Jeho povídky jsou nepřekonatelné. Četli jste Dokonalého žáka nebo Tělo (podle této povídky je napsaný již zmiňovaný film Stůj při mě)? Jeho knihy vás prostě hned od začátku vtáhnou a nepustí. Jsem ráda, že takový autor existuje, protože bez jeho tvorby by byla literatura neúplná... *3*
  • Silná trojka

    Vřele doporučuji: Prokletí Salemu, Nezbytné věci a Dračí oči. Dále je taky skvělá Rose Madder, Running Man, Beznaděj, Cujo, Geraldova hra, Řbitov zviřátek, Pavučina snů, Srdce v Atlantidě... *8*
  • K's K

    Moje úplně první knížka byly Dračí oči a to se mi líbilo moc. Pak jsem četla Svědectví, ale ne celý, protože u nás se o jeho knížky perem, přestože (troufám si říct) máme všechny *1* A pak jsem četla něco dalšího, ale pro mě je špička všeho CHRISTINA.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit