Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Soudruhu Pánku, vy jste opravdu k smíchu. Myslíte si, že Havel může za to, že český národ pije? Prosím vás, máte vy vůbec v hlavě tu věc, které se říká mozek? Zřejmě nemáte. Pokud někdo klesne k alkoholu, tak svoji vlastní vinou. Pane soudruhu, vy si říkáte dospělý člověk? Jak je vidět, tak ne každý dospělý jedinec oplývá inteligencí a rozumem. Běžte se vyšetřit. Samozřejmě, že Husák s Gottwaldem sami nejspíš nikoho nezabili, oni na to měli svoje lidi, kterým dali befel a oni konali, jestli to ta vaše hlavička dokáže vstřebat.
  • Mimochodem, vážený soudruhu Pánku, otázka pijan nebo vrah je položená velice dobře. Že se to vám nelíbí, je čistě váš problém. Asi si budete muset zvyknout, že v životě ještě hodněkrát uslyšíte věci, které se vám nebudou líbit. Přeju hodně síly, abyste to zvládnul.:-))
    • Někteří lidé jsou tak tupí, že ani nevědí, že nevědí. S madam Iks je zbytečné komunikovat. Alkoholikům, schizofrenikům, psychopatům a pychicky narušeným lidem (madam Iks, to není o Vás, to říkám obeně o některých lidech) můžete vysvětlovat co chcete, můžete předkládat důkazy, podávat logická zdůvodnění a nic. Pořád nechápou. A o ostatních tvrdí, že oni nechápou. A když už dokážete, že Havel byl alkoholik, tak vyrukují s nesmrtelnou logikou, že je lepší být alkoholikem než vrahem. Ano madam Iks, Havel byl jenom alkoholik, jak o něm tvrdí ti, co ho znali osobně.
      • Pane Villibaude, taky bych ocenila, kdybyste ze mě přestal dělat pitomce a nezařazoval mě do skupinky těch lidí, které jste vypsal, byť říkáte, že mě tam nezařazujete. Blbce dělejte z někoho jiného, třeba z chudáka vaší manželky, pokud tedy vůbec nějakou máte.:-)) Tak bych řekla, že tupý jste vy a jste i alkoholik, schizofrenik a psychopat a narušený člověk, jak jste to sám napsal. Krásně jste definoval vaši zdevastovanou, nešťastnou a zakomplexovanou osobnost.
      • Ano, pane Villibaude, je lepší být alkoholik než vrah. To pochopí i malé děcko. Jak je vidět, i malé děcko má víc inteligence než vy. Prosím vás, vy jděte spolu s panem soudruhem Pánkem do cukrárny a trochu si oslaďte ty vaše trpké životy. Jak tak koukám, tak to vehementně potřebujete. Se zabedněncema, jako jste vy, nemá cenu se bavit. Inteligence některých našich spoluobčanů je vážně na bodě mrazu.
  • Ano, pan Havel byl mistrovský dramatik a spisovatel, protože jeho díla jsou známá i v zahraničí. Ne každý jeho tvorbu dokáže pochopit. Navíc to byl slušný člověk, když mu někdo spílal, tak údery nikdy nevracel zpět. To je pravý projev inteligence a moudrosti. Kdo z lidí se může pochlubit takovou vlastností? Současní politici asi těžko, ti na sebe házejí špínu veřejně a je jim jedno, že je natáčí kamera. Že kouřil a pil? Kouřil a pil průměrně. To dělá spousta lidí. Ve výčtu jeho dobrých vlastností je tohle jenom kapka v moři. ČEST JEHO JMÉNU I PAMÁTCE.
    • Milá soudružko! Nevím jakou máte představu o průměrném pití. Z toho co tady píšete to vypadá, že alkoholik Havel byl jenom průměrný alkoholik. Budiž. Píši Vám tady příklad Havlova alkoholismu, jak chlastal, když byl v nemocnici se zápalem plic a kdy bral antibiotika:
      "....Jen pod matrací bylo na dvacet lahviček tvrdého alkoholu, pod polštářem jich bylo napěchováno pět a noční stolek byl nacpán chlastem, že mi ta igelitka od Olgy nestačila. Nakonec jsem ty "vitamínové" dárečky od jeho přátel musel cpát do služebního kabátu. Už jsem se chtěl vydat z pokoje nazpět na chodbu ku přátelům, když tu znenadání stál u mne Václav, který asi vytušil, co jsem s jeho ženou upekl za lumpárnu! Řekl jsem mu: "Vašku, Václave, to Tvoje dušinka Olga nařídila, já za nic nemohu, s ní si to vyřiď. Uznej, ten chlast Tě zničí, a potom, vždyť jsi vážně nemocen a potřebuješ se především uzdravit. Havel na mne vrhl prosebné oči: "Jirko nech mi tu alespoň jednu malou lahvinku, porosím, chceš, abych Tě poprosil na kolenou, nech mi tu jen jednu jedinou". Těm jeho smutným kukadlům alkoholika se prostě nadalo odolat a jednu láhev rumíčku jsem mu strčil pod polštář......" Ano, takto o něm píše jeho přítel. Smutná kukadla alkoholika. A pokud tomute chcete říkat průměrné pití, je to Váš názor. Odborníci i laici tomuto říkají ALKOHOLISMUS. Ano, za prezidenta jsme měli alkoholika.
      • To, co tu píšete, je neověřený zdroj informací, vytažený třeba z ...... No já myslím, že je lepší mít za prezidenta někoho, kdo si dá panáka, než vraha typu Husák, Gottwald apod. Co je horší - někdo,kdo se napije nebo vrah? Pokud máte všech 5 pohromadě, tak na to určitě přijdete, soudruhu.
        • Ano, co se nám nelíbí tak je neověřeno, nepravdivé, vytržené z kontexu... A ta otázka zda pijan nebo vrah, tak ta je špatně postavená. Správně má být: "Kdo je lepší prezident - alkoholik či abstinent? Nikomu nevyčítám, že má raději alkoholiky. Vy jste musela být na MDŽ vždy pěkně střískaná soudružko. Dejte si pulčana rumu a vzpomínejte, jak Venóškovi bylo dobře když byl v lihu. A jak může takový prezident jít národu příkladem? Teda Vy si z něho asi příklad berete, protože to co píšete nemůže člověk ve střízlivém stavu napsat.
          • Vážený pane Nevychovanče, melte si, co chcete. Neříkám, že Havel byl abstinent. Husák s Gottwaldem byli především vrazi, možná potom až abstinenti. To pochopí ale jen prozíravý člověk, který vy asi nejste. Vy jste asi táhnul se soudruhama vrahounama za jeden provaz že? Nebo jste byl jejich oddaný komplic. Ani bych se nedivila, potrefená husa se vždy ozve. Ono je lepší mít za prezidenta člověka, který nechal popravit stovky nevinných lidí, viďte, pane inteligente?. Vážený pane, jste to nejspíš vy, kdo je nametenej jak dělo. Nevyšlo vám to.
            • Nevím, proč zde píšete o Husákovi, když tady se mluví o Havlovi. Ale rád se poučím. Můžete mně uvést jméno člověka kterého Husák zavraždil? A dobu, kdy se to stalo? A mimochodem, hloupé řeči o alkoholismu mě nezajímají. Já jsem abstinent. A mluví se zde o tom, že Havel byl alkoholik a že to je špatný příklad pro národ. Momentálně jsme první na světě ve spotřebě alkoholu na hlavu. Asi to má být tak, že když byl president Havel alkoholik, tak mají chlastat i ostatní. A národ si z Havla vzal příklad. Jsme největší pijani na světě. Venóšku, ty jsi za 20 let sprznil národ.
  • Budiž, pokusím se povznést ducha citátem z Váckava Havla:

    Ať si bylo jak si bylo, přece nějak bylo. Ještě nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

    Tento citát vyjadřuje osobní optimismus v době, kdy byl Havel komunisty zavřený. Věřil, že nikdy není situace tak špatná jak se zdá a každé zamračené nebe se jednou rozjasní. Tento životní optimismus a silná vůle nakonec zvítězily a Havel se stal naším prvním prezidentem. Budiš jeho jméno pochváleno.
    • Ano, Václav Havel měl i přes nepřízeň osudu mladécho ducha, smysl pro humor i smysl pro hodnoty. Tento citát se musí libit i zabedňěncům typu Villibaud.
  • Já si myslím, že je zbytečné tady citovat díla pana Havla. Lidi, kteří ho chtějí špinit, ho budou špinit, i kdybyste tady vypsali všechna jeho díla. Pak kdo je neinteligentní a na nulové životní úrovni, že pane Villibaude? Špinit dokáže každej blb. Je vidět, že dramatickému umění nerozumíte ani za mák.
    • Není to zbytečné. Jde právě o to, otevčít oči těm zabedněncům typu Villibaud. Aby ti lidé dokázali rozlišit mezi špínou a úrovní. Nic, co se udělá ve prospěch dobrého jména pana Havla není zbytečné.
      • zvol si jiný nick, aby se to nepletlo *4* otevřít oči máš hlavně ty ..co dělají jiní , nech na nich
  • Sice tady někdo používá můj nick, ale souhlasím s tím, že Havel byl velice dobrý dramatik a kdo tvrdí, že není, tak je podle mě úplně blbej a téhle oblasti vůbec nerozumí.
    • Po přečtení příspěvků musím kontatovat, že pisatelka xxxxxxxx je duševně na nejvyšší úrovni. Já vím že navenek to není vidět, ale to člověk musí cítit tu hloubku. Václav Havel je spisovatel a dramatik světové úrovně, možno říci nadpozemské úrovně a každý nemá dáno, aby to pochopil. Jak jinak by se přátelil třeba s dalajlámou? Sám dalajláma naznačuje, že jeho přítel Havel ty nadpozemské schopnosti má. A nedivím se, že mnoho lidí, možná většina nechápe. A proto si cením pisatelku xxxxxxxx, protože jako jedna z mála pochopila a dosáhla vrcholu lidského poznání. Možná dosáhla při četbě havlových děl vyvrcholení.
  • Václav Havel je jistě nejvýznamější osobnost čekých dějin. V jeho stínu bledne Jan Hus, Karel IV i Masaryk. I jako dramatik a spisovatel snadno převyšuje ostatní. A kdo má prostudováno Havlovo dílo, tak může směle říci, že Havel je nejlepší dramatik na světě. Třeba tady ten úryvek o jsoucnu jak cituje XXXXXXX, to je kvalita na úrovni kosmické inteligence. A v tomto smyslu můžeme i říci, že Havel je vlastně nejdokonalejší lidský mozek všech dob.
    • Havel se tu už narodil , jako Karel IV , je to stejná osobnost, jenže to většina z vás ještě nedokáže pochopit , když zemřel Karel IV , odváželi ho přes nedodělaný Kamenný most, když zemřel Havel osdváželi ho přes ten samý, už dokončený... *3*
      • Ty jsi jeden z mála, který chápe co je to reinkernace. Podle informací, které má málokdo k dispozici se Karel IV narodil původně jako Lucius Annaeus Seneca, poté jako Tomáš Akvinský. A po dalších staletích, které jsou v říši duševna pouhý okamžik přišel na svět jako Václav Havel. To je jediné vsvětlení faktu proč je Havel mimořádnou osobností jak filosofickou, tak morální. Ano bratři a sestry, Havel v sobě zkoncentroval ČLOVĚČENSTVÍ. Bohužel není všem dáno, (třeba tomu Villibaudovi) aby tuto duševní hloubku pochopili.
    • a proč používáš můj podpis ? *7*
  • Ukázka z díla Václava Havla. I když pro Villibauda je to jako házet perly sviním.


    "My všichni jsme tak trochu to, co jsme byli včera a trochu to, co jsme dnes. Někdo víc jsme a někdo víc nejsme. Někdo jenom jsme, někdo jsme jenom a někdo jenom nejsme. Takže žádný z nás úplně není a každý zároveň není úplně. Jde jen o to, kdy je lépe víc být a míň nebýt a kdy je naopak lépe míň být a víc nebýt. Ostatně ten, kdo příliš je, může brzy vůbec nebýt, a ten, kdo za určité situace umí do jisté míry nebýt, může zas o to lépe za jiné situace být. Nevím, jestli vy chcete víc být nebo víc nebýt, a kdy chcete být a kdy nebýt, ale já chci být pořád, a proto musím pořád tak trochu nebýt."
    • Tak tomu se říká kravina na entou. To je jak v té pohádce s královými šaty. Až jednou řekne někdo že Havlova dramata a vůbec tvorba jsou nesmyslný blývajzy, tak celý dav řekne anoo, to jsou teda kraviny. A pravda bude venku. Ať si to čtu jednou, dvakrát, pětkrát, tak v tom úryvku vidím jenom nesmyslný blábol na úrovni Havla.
  • Villibaudíku, nešťastný to mužíku, hoď si nohy na kanape, zapal doutník a trochu zrelaxuj. Potřebuješ to jak *12* drbání. Přitom můžeš s nostalgií třeba vzpomínat na doby totalitní - dávno minulé a navěky pohřbené. *5*
    • Madam, co si myslíte o mně, to je úplně fuk. Už Vám píši počtvrté, že tady se píše o osobnosti Václava Havla. Stále vypisujete jak jsou jiní hloupí a nevzdělaní a o Havlovi jste nenapsala ani slovo. A pan Havel by si zasloužil aby se o něm mluvilo, aby lidé věděli, jaký to byl dobytek.
      • Pane Villibaude, lžete. Já jsem napsala, co si o Havlovi myslím. Naučte se pořádně číst a pak mě kritizujte.
      • stačí že si ukázal ty jaký si ... *7*
  • Pane Villibaude, vy už radši nic nepište. Podle vás člověk, který má jiný názor než vy, je podprůměrný, nevzdělaný a neinteligentní. Během naší konverzace jste mi to řekl snad 3x. Tím odkrýváte svoji nejistou osobnost, která asi mnoho utrpěla. Obrázek o vás jsem si už udělala. Pro mě jste nezajímavý a nudný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit