Přejít na výpis diskuzí

Václav Moravec

OSOBNOST 17.10.2010 
159 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • co je to stát

    Vážený pane redaktore, jsem asi starší a blbej člověk a proto bych Vás chtěl požádat o vysvětlení několika výrazů.
    Já znám rodina - musí hospodařit s tím co domu přinesou
    s čím hospodaří město,kraj,stát ?s ďaněmi a příjmy nebo ne
    Já jako jeden z nejvyšších v rodině mám odpovědnost za hospoaření s příjmy(mluví mi do toho občas žena a dokáže okamžitě ovlivnit)
    Poradte staršímu občanovi tohoto státu jak co nejrychleji ovlivňovat rozhodování zastupitelů měst,krajů,sněmovny a senátu. Ten je na h....,dobře čerpá peníze daňových poplatníků.
    Trochu jsem se rozkeca: otázka zní co je Stát. Na ten se vše hází. Jsem starej ale ne blbej
  • Když šetřit, tak všude

    Vážený pane redaktore, jsem pravidelným poslechačem vašich "Otázek". Já jsem plně spokojem.
    Mám však námět do vašeho pořadu.
    Všichni mají plnou pusu úspor, zeptejte se politiků, kolik chtějí ze státního rozpočtu ušetřit za dotace za výsledky voleby do poslavecké sněmovny a nejsou to malé poníze. Pak by se možná nemusely tolik zvyšovat daně a vymýšlet další nesmyslené daně viz. daň silniční. Proč má daňový poplatník platit něco stranám. Není to trochu proti zdravému rozumu? Občanská sdružení, která vykonají více užitečné práce žijí pouze ze svých příspěvků?
  • Demokracie a naše volby

    Vážený pane Moravče !
    Nic ve zlém, ale chci se Vás zeptat na následující: 1. Proč ve Vašich "Otázkách" neustále "mlátíte" stejnou již prázdou slámu v podobě ČSSD, ODS,lidovců, KSČM a TOP ? Všichni ty pány znají až příliš dobře i s jejich programy a svůjh postoj k nim již nezmění. Ať je jakýkoliv.
    2. Proč tedy bráníte demokracii promluvit i o jiných lidech v jiných, neparlamentních stranách ? Proč nemohou nabídnout svůj program, své postoje k věcem veřejným a svůj mozkový potenciál ? Je to krajně nedemokratické
    počínání ! Argument, že dostanou několik minut až před volbami neobstojí. To víte sám dobře a přesto nedbáte !
    3. Jste snad někým v této politické manipulaci úkolován ?
  • Námnět do pořadu.

    Vážený pane redaktore. Až do svého pořadu pozvete ministra práce a sociálních věcí,tak se ho za mne zeptejte proč se nechce podílet na úpravě zákona který umožňuje dřívější odchod žen do důchodu za výchovu dětí.Bohužel tento zákon platí jen pro ženy.Já jsem jako samoživitel vychoval tři děti od věku 5,8,a10 let a mám smůlu jsem muž. Jan
  • Pane redaktore

    většinou vaše programy poslouchám, ale poslední rozhovor s p. Tlustým nahradilo sledování golfu ( a to mě moc nebaví). Ale dát takový prostor jednomu politikovi aby jste mi vykreslili jaká hnusná politika v Česku je to byla síla i na mne.
  • mediální manipulace

    Vážený pane redaktore,

    již jednou jsem Vás kritizoval za mediální manipulaci. To když o problematice izraelského útoku na Gazu diskutovali A. Vondra a zástupce izraelské vlády. Názor palestinské strany v pořadu nezazněl. Podobný přístup se ukázal i ve včerejších "Otázkách". K diskuzi o vztahu mezi Ruskem a USA jste pozval jen Zbigniewa Brzezynského, známého svou až chorobnou nenávistí k Rusku. Sám jste mu sekundoval svými rusofóbními poznámkami. Např. jste tvrdil, že "Rusko odmítlo dodávat plyn do Evropy přes Ukrajinu".
    V diskuzi o rusko-amerických vztazích názor ruské strany vůbec nezazněl. Šlo o čítankový případ mediální manipulace. Z ČT se bohužel stala propagandistická televizní stanice. Mediální manipulace není o nic menší, než byla za komunismu. Pouze se otočily znaménka. ČT by se měla učit objektivitě u televizí jako je Al Jazeera a Russia Today.
  • neni dobrej

    obdivuji sice jeho vyslovnost a vystiznost.Ovsem jeho politicke zamereni,je hodne napadne.A to si myslim,ze je z jeho strany,vuci divakovi nedustojne.Divaka nezajima to,ze po ukoncenem poradu jeho otazek si s Topolankem potika,a vyslechne instrukce ODS.Divak chce videt regulerni diskuzi,byt s vetsim casovim rozsahem,coz CT jaksi neumoznuje.Ale kdyz to vedeni CT nevadi,tak co ja jako chlebodarce ,tedy poplatnik CT zmuzu.Nic.Bohuzel.Porad tedy v jeho otazkach bude vladnout monopol ODS.Bohuzel.
  • Mediální manipulace

    Vážený pane redaktore,

    dovolte, abych se vyjádřil k Vašim včerejším Otázkám. Výhrady ale platí obecněj ke stavu našich médií. Pořad byl jednoznačně manipulativní. Vrcholem byla čst pořadu věnovaná Gáze. Pozval jste Vondru a mluvčího Palestinské vlády. To měly být strany, které spolu diskutují? Názor Palestinské strany nezazněl vůbec. Člověk, který si nedá tu práci, aby sledoval i média druhé strany, v tomto případě např. Al Jazeeru, musí být nutně zmanipulován izraelskou propagandou, která zaznívala i z úst signatáře PNAC Alexandra Vondry. A Vy jste jim jen přizvukoval. Na TV Al Jazeera v diskuzích ZÁSADNĚ vystupují obě strany konfliktu. Toto kdysi bývalo dobrým zvykem i v televizích Západu. Nebylo to lepší ani v části pořadu o ruském plynu, kde Topolánek rovněž neměl oponenta a vy jste servilně přizvukoval nepravdivými (např. že EU odebírá 80% plynu z Ruska), nebo manipulativními (že Rusové zavřeli kohoutky i když to bylo až poté co je zavřeli Ukrajinci). Je smutné, že západní televize dospěli do stavu, kdy by se objektivnosti měli učit od televizí jako Russia Today,nebo Al Jazeera.
    Zdraví
    doc. Ivan Němec
  • Poznámka k výsledku voleb

    Dobrý večer
    sledoval jsem samozřejmě průběh voleb a následné projevy poltiků.Výsledk bych nepřeceňoval.Dá se souhlasit s názorem, že volby byly referendem o vládě.Jejich výsledk bych hledal již při vzniku této vlády.Patové volby a následné sestavování vlády,samotný vznik vlády a její ustavení prezidentem , navzdory silným výrokům, že vládu založenou na přeběhlících nepodpoří, prosazení důvěry vládě na základě dvou zkorumpovaných poslenců , výroky o noci dlouhých nožů, Est komm der Tag a další, výroky jako kduýbychom řekli voličům pravdu co chceme dělat tak by nás nikdo nevolil , to všechno se sčítalo.Přes křehkou stabilitu vlády, vzniklou podvodem a bez mandátu voličů , vystupování předsedy Topolánka,ministrů Langera , NEčase , Julínka a dalších ,muselo nutně nejen zklamat, ale i otrávit. Slyšel jsem vyjádření poradce ČSOB , který ač ekonom , řekl větu , která je více než pravda a kterou se ODS měla řídit od počátku, když bylo jasné,že vyhrát volby ( 2006 ) neznamenalo drtivé vítězství ale nerozhodný výsledek , když bylo jasné,že polovina národa je jiného názoru ,tenkrát si vedení ODS mělo uvědomit , že jediná správná politika je věcí dohody , rozumné dohody, protože tento stát není majetkem jedné strany.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit