Přejít na výpis diskuzí

Václav Moravec

OSOBNOST 17.10.2010 
159 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Václav Moravec – lhář a demagog ?
    V rozhovoru s MZ v So 26.1. 2013 (viz záznam ČT1) VM použil větu:
    “ČSSD považuje vítězství MZ také za své vítězství.“
    V následujícím příspěvku však Bohuslav Sobotka říká: “Vítězství MZ je porážkou koalice ODS a TOP09.“
    Chápu, že ve fotbale vítězství Slavie znamená porážku Sparty, ale do voleb to není úplně přenositelné.
    Prosím o vysvětlení, pokud by nebylo, navrhuji změnu prostředí, např. redakce Hospodářských novin ( Bakala )by mohla být ideální ( viz páteční vydání novin )
  • Dobrý den,
    musím též ocenit večerní rozhovor s presidentem Milošem Zemanem, velice mne potěšilo,že jste mu byl opravdu výborným soupeřem(řečnicky). Byl jsem volič K.S., ale Miloše Zemana si vážím, i přesto že mám jiné názory. Jen by mne zajímalo,jak je možné že nově zvolený president přijde na rozhovor do veřejnoprávní televize viditelně opilý, zakopne na schodech, znevažuje ochrannou službu placenou poplatníky i když měl u sebe ochranku svou? Nejde mi o to že byl viditelně opilý ze všech záběrů a rozhovorů, které poskytl, to je jeho věc, pokud chce takhle vystupovat. Co mne zaráží že veřejnoprávní televize a ni rádia, která jeho uklouznutí donekonečna rozebírají nemají tolik slušnosti k ochranné službě ani zaměstnancům televize,aby toto zdůraznili! A hlavně VY jste se na to v rozhovoru nezeptal! Jen by mne zajímalo jestli stále podléháme cenzuře i ve Vašem pořadu, nebo v celé televizi? Myslel jsem že máme být informováni o všem, né jen o tom co Vy uznáte za vhodné!!! Jinak osobně Vám fandím přeji mnoho úspěchů, určitě jste rád že po 10 letech budete mít v diskuzích také presidenta Č.R. A Zemanovi přeji též mnoho štěstí. Václav H.
  • Redaktor, který je podjatý, není nestranný, nadržuje jednomu kandidátovi, není objektivní by neměl ve veřejnoprávní televizi placené z daní daňových poplatníků co dělat!!!! Váše včerejší moderování v televizi bylo opravdu ubohé, obdivuji v tomto nově zvoleného prezidenta, že se dokázal tak ovládat a ty Vaše neustálé výpady a narážky na jeho osobu ustál.
    • Ve večerní debatě vůbec nešlo o objektivitu - pan Zeman byl již zvolen. Pan Moravec, jako správný novinář, šel politikovi (panu Zemanovi) po krku a to bych chtěl od každého novináře a vůči všem politikům. Všichni politici (i pan Zeman) mají tendenci mlžit, podvádět a lhát. Úkolem novináře je aligátora (omlouvám se pana Zemana) hlídat.
  • Dobrý den pane Moravče,
    byl jsem voličem KS, ale akceptuji vůli svých spoluobčanů. Co mě však udivila změna chování pana Zemane po vyhlášení voleb, kdy odhodil (pochopitelnou) politickou masku. Všichni politici světa (mimo diktatur) počítají s tím, že pokud budou v aktivní politice, budou muset komunikovat s medii. Netvrdím, že se si o novinářích většinou nemyslí totéž co pan Zeman, ale oni ví, že je nutná alespoň částečně spolupracovat. Proto mě naprosto šokuje postoj pana Zemana k mediím - klasické uplatnění kolektivní viny (Mladá Fronta,----). Je mi jasné, že pana Zemana (toho velmi zkušeného lišáka - homo politicus) velmi dobře znáte, a proto je mi jasné, že pokud v rámci kampaně tvrdí, to co tvrdí, že je naprosto nemyslitelné, že to splní. Ve včerejší debatě, kdy nešlo o debatu s kandidátem (ovlivnění voleb...apod), ale nově zvoleným úředníkem - prezidentem, kdy jste už nesměl být nestranný. Konečně jste byl tak tvrdý jak to byl možno a dostal našeho "aligátora" (omlouvám se, ale mě to úplně odbouralo) do kouta a on přestal být tak přezíravě jízlivý. Protože prezident je "venkoncem" jen úředník, i když nejvyšší, který za peníze i s mých daní by mě měl reprezentovat. Každý politik (i prezident) by měl být pod veřejnou kontrolou a zatím nikdo nevymyslel jiného hlídacího psa než media. Pokud někdo vymyslí něco lepšího určit to rád příjmu. Zatím chci, když si ho platím, aby mi skrz media dával pravidelné "reporty" o svých krocích (bez zavádějící omáčky řečí o úrovní naších medií). Je mi jasné, že pan Zeman je velmi inteligentní politik, který mistr ve strategii nejlepší obrannou je útok, popř. mistr úniků ze nepříjemných otázek. Ale prosím pane Moravče vytrvejte, jste jeden z mála, který je rovnocenným soupeřem panu Zemanovi. Jinak se rozhovory s novináři budou točit okolo fyzických a mentální dovedností novinářů (klasická zástěrka, kamufláž) a ne okolo výsledků politického působení pana Zemana.
    Přeju Vám mnoho štěstí.
    • Souhlasím s Ondřejem *1* Mnoho štěstí Václave Moravče
  • Dobrý den pane Moravče
    Včera jsem večer sledoval Vaši diskusi s vítězem prezidentských voleb,Milošem Zemanem.
    Pane Moravče,bylo až příliš vidět,že to nebyl Váš kandidát,měl byste být nestranným moderátorem.ČT1 je nakonec veřejnoprávní medium,které je placeno z našich daní a tak Vás prosím abyste se napříště choval korektně.Vy jste si včera pošramotil svou tvář,ale já jsem rád ,že pan Miloš Zeman,náš nový prezident byl tak uvolněný a nenechal se vašimi invektivami vyprovokovat. *3*
  • Souhlasím !!!!
  • Pane Moravče, celou dobu kampaně před 2. kolem volby jsem čekala, jak se způsob, kterým je vedena kampaň pro pana Schwarzenberga, projeví na výsledku. Např. moje emailová schránka byla denně zahlcena maily od neznámých lidí tj. spamy, abych proboha volila pana KS, téměř na každém kandelábru visel plakát pana KS, nebylo možno uniknout, o internetových médiích nemluvě. Měla jsem dojem, že jde o hysterii, fanatismus. Pan Zeman nebyl můj kandidát, nebyl jím ani pan Schwarzenberg, mám však za to, že pan Zeman měl pravdu v tom, když v interview s Vámi uvedl, že způsob kampaně pro pana KS panu KS opravdu velmi uškodila. Mám prosbu: prosím, cvičte se v objektivitě. I Vy jste dával celou tu dobu přímo i nepřímo najevo, jak pana MZ nesnášíte. Jako občan máte samozřejmě právo projevit svůj názor, jako moderátor veřejnoprávní televize MUSÍTE být objektivní a skřípění zubů na Vás NESMÍ být znát. Srdečně Kateřina Trojanová
  • Jste zaujatej a politicky zmanipulovatelnej!
  • Pane Moravče,z jakého důvodu jste ve včerejší debatě nepustili přímo to co kníže řekl o Dekretech a prezidentu Benešovi aby si lidi udělali obrázek jak poté lhal a překroutil to co vidělo přes milion lidí.
    Podpásovky proti Zemanovi tím střihem z roku 1994 to jo ale tamten záznam ne. *10*
    Nebo se to někomu nehodilo a vy jste to měl zakázaný pustit,pak to bylo neobjektivní. *10*
  • Pane Moravče sleduji duel. Poměrně hodně mě naštvalo, že jste nechal hodně času paní Čáslavské. Vážená paní byla poměrně dlouho velmi blízkou spolupracovnicí pana Havla v době, kdy bylo možné komunistickou stranu postavit mimo zákon a nestalo se tak i za jejího přispění ! Jsem velmi pohoršena, že káže vodu a pije víno.
    *10*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší