Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Bakala

OSOBNOST 14.11.2010 
165 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nebýt Bakalů,Babišů,Koláčků,Kellnerů,Romanů,ale ani Klausů,Kočárníků,Dybů,atd.nemuseli byste dnes plebejsky žebrat o to,jak se až do roztrhání těla chcete podílet na zvyšování majetku svých chlebodárců.Protože je takových snaživců mnoho, nazývají se nezaměstnaní, a o tyto nadbytečné se má postarat stát,který je posluhy těch výše uvedených systematicky rozkládán zevnitř.Doufám,že to není tak složité souvětí.Nashledanou v horších časech. *4*
  • Panu Bakalovi fandím už jenom proto, jak se dokázal vypracovat od nuly.
    V Moravskoslezském kraji je na něj často poukazováno jako na největší "záporáka" kvůli bytům, souhlasím, že to co provedl je neodpustitelné.

    Ale lidé neberou v potaz, kolik zde vytvořil pracovních míst. O kolik by v MS kraji vzrostla nezaměstnanost, kdyby zde nepůsobil, nikoho nezajímá. Právě na tuto otázku si chci odpovědět alespoň já, takže shromažďuju údaje o počtech jeho zaměstnanců.
    Osobně znám několik lidí, kteří pracují v určitých jeho společnostech (samozřejmě ne ve všech někoho znám, takže to nevztahuju do celkového globálu) a takovou personální politiku s různými výhodami pro své zaměstnance mají málo kde. Mimo jiné pokud žijí v RPG bytech, mají nižší nájem.

    Netvrdím, že jde o vzorného a poctivého podnikatele. Ale rozhodně není takový zlo, jak je nám ze všech stran záměrně prezentováno např. některými politiky, kteří kdyby tady nebyli, tak rozdíl vůbec nepoznáme, ale nemít tady pana Bakalu, tak je zde mnohem více lidí bez zaměstnání.
  • Já osobně bydlím v jednom z jeho RPG bitů, který patří právě k těm hornickým a námitky na nájmy apod. vnímám z části jako zveličené a zkreslené.

    Nájem je sice vyšší, ale přijde mi adekvátní, protože tyto byty jsou velice prostorné, navíc většina je po rekonstrukci, nájem byl navýšen, jelikož byly vyměněny okna, nedávno proběhla v celém domě rekonstrukce koupelen a toalet. Byla zde již plovoucí podlaha apod.
    Byla jsem na prohlídce RPG bytu, který měl sice stejný počet pokojů, výměrou byl ale menší, nebyl zrekonstruován a nacházel se v méně atraktivní lokalitě a nájemné bylo o polovinu menší.

    Nepatřím k původním obyvatelům hornických bytů, takže mě ublíženo nebylo a chápu, vztek lidí, kterým bylo. Ale RPG nevlastní pouze tyto hornické, ty tvoří pouze část z nabídky bytů a většina nájemníků nepatří k těm, co byli poškozeni. Často slyším si stěžovat lidi, po kterých ve finále zůstane byt s dluhem a je katastrofálním nepoužitelném stavu.
    Nechápu, proč když si někdo na nájem stěžuje, si nenajme byt u některých bytových družstev, které jsou levnější (v současnosti už to není až takový problém). Moje známá má byt v osobním vlastnictví, který pronajímá. Sama říká, že je spíše problém sehnat spolehlivého nájemníka. RPG pronajme byt komukoliv i těm, kterým by obyč. vlastník bytu nikdy byt nepronajal, takže někteří (ne všichni) co si stěžují, by se prve měli zamyslet nad sebou.

    Např. já jako nájemník RPG platící celkem vysokou částku měsíčně spíše uvažuji, zda by nebylo výhodnější si pořídit na hypotéku byt vlastní, ceny bytů jdou dnes dolů a když jsem se zajímala o výši splátek, tak by byly na obdobné úrovni jako nájemné. Otázkou zde je, ale jistota zaměstnání.
  • To, že je někdo v životě úspěšný a má peníze, je hned hajzl, darebák a podvodník? O nic jiného nejde, než o lidskou závist. Netvrdím, ža pan Bakala je svatý, ale určitě svůj úspěch nenašel na ulici. Místo těch urážlivých slov se zamyslete sami nad sebou a zkuste svůj život usměrnit na správnou kolej. Sebelítost a očekávaní pomoci druhých nikam nevede. Dělám technika ve fabrice, mám rodinu a splácím úvěr na dům. V životě jsem se musel vždy spolehnout sám na sebe a jde to.
    Přeji hezký den.
    • Pan Bakal určitě není svatý, nevím, zda se jedná o bílého koně, každopádně je jednatelem firmy OKD, tím pádem je zodpovědný za tuto společnost. Snažím se zamyslet už několik let nad sebou, před svým prahem mám určitě zameteno. Neodpustím panu Bakalovi, který okradl nás drobné akcionáře o dividendy a teď se dozvím, že si vypláceli mnohamiliardové dividendy.
    • Milý Jirko,
      zřejmě se Vás chování pana Bakaly osobně netýká. Chlapi dnes běžně v dolech vydělávají 20 000,- Je hezké, že ještě občas dostanou 13 a 14 plat, který ale chtějí zrušit, protože by pan Bakala nemohl postavit další dům. Víte, rodina, která zaplatí byt a další věci, má vyžít z nějakých osmi tisíc. Chtěla bych pana Bakalu vidět. Běžná domácnost má auto, které něco stojí - pojistky, benzín a neustálé opravy (na nové zřejmě tito lidé nemají), kde je jídlo, domácnost a to by ještě ti lidé rádi nějak žili - jednou za čas alespoň restaurace, kino nebo divadlo. A kde na to asi mají vzít. Pokud tento muž navíc živí i své děti, pak určitě nemůže považovat pana Bakalu za úspěšného podnikatele.
      Bára
    • Váýžený pane,nenapadlo vás,že může mít lecjaká rodina i ne vlastní vinou problémy???Usměrnit život???Co třeba tzohle:mít doma alkoholika,chtít mu poomoci jen třeba proto,že ju mu člověku líto a zadlužit se a jelikož je to alkoholický hajzl,který zásadní neplatí nic anikomu,musí to rodina za něj platit,přesto,že je to bývalý manžel,ale jelikož má jen spoustu dluhů,nezbývá níc jiného než platit a splácet...pokud nechceme mít doma exekutory ne vlastní vinou,ale vinou tzv.podnikání???a co třeba tohle:syn hraje automaty,rodiče nic nevědí,až najednou přijde exekuční příkaz k zabavení domu,jelikož bydliště je u rodičů a ti chudáci nic netuší,dům je jim zabaven a oni dva jdou bydlet do podnájmu,přesto,že domek mělo jejich několik generací....Vážený pane,není jen černá a bílá,nezávidím úspěch,možná se dá i prací a pílí(dnes???...)vydělat,ale jsou i jiné případy a člověk se může stavět na hlavu a nezmůže nic...a co takhle dávat peníze do drahé léčby na nemocné členy rodiny???Věřte,že těch poctivých je dnes jen hrstka,ostatní jsou typu Rath,Kožený,Krejčíř...chcete říct,že ne??tak otevřete oči...Krásný den:-)
    • Úspěch, ale za jakou cenu? Určitě není fér koupit 40 000 bytů za cca 40 000 Kč/ks a po lidech pak vybírat měsíční nájem kolem třetiny, čtvrtiny pořizovací ceny bytu. Kde to jsme???
  • Dobrý den Pane Bakalo. Pracoval jsem na dolech OKD 42 let ve vyšších technických funkcích. V těchto dnech vyřízují pozůstalost v hotových penězích, které leží v Londýnské pojišťovně. Všechny právní dokumenty mám vyřízené. Schází mi zaplatit pojištění a převoz peněz do České republiky. Cena je 7350 Liber. Tyto peníze bohužel ne mám. Obracím se proto na vás, zda není možno poskytnout půjčku, kterou po převozu peněz a aktivaci v bance ihned vrátím. Moje mailová adresa je suchanek.mietek@gmail.com
    Děkuji za pochopení
    Zdravím Mietek
  • Dobry den pane Bakala.Jsem momentalne bez prace a rad bych pracoval jako nejaky delnik na Vasem pozemku kde bydlite a staral se o udrzbu.Pochazim z vesnice a mam skusenosti a manualni prace se nebojim.V soucasne dobe bydlim v pronajmu na Vsetine a je mi 52 let ale fizicky jsem na tom dobre. surylubos@seznam.cz. Dekuji a pekny vecer.Sury.
  • Dobrý den pane Bakalo,moje maminka se dostala do velkých nesnází a potřebovala by finanční pomoc.Pokud by jste mohla co nejdříve pomoct a chtěl byste o té celé situaci vědět více tak mě kontaktujte na moje.smutna.maminka@seznam.cz.Děkuji moc. Z.P.
    • Smutná maminko,víš kolik takových smutných maminek je???My máme s manželem příjem měsíčně 30 tisíc,naše výdaje díky hajzlovi bývalému,jelikož platím za něj dluhy ,který nadělal díky podnikání jsou 27 tisíc!!!jsme dva s 15ti letou dcerou...hm,co ty na to??je to hodně nebo málo 3 tisíce na měsíc?!?!?pozdrav mamince:-)
  • Lezte všichni zlodějovi Bakalovi do pr.. jen proto že má prachy.. Ubozí Češi..
    • souhlasím s Vámi je to jenom bezcitny prachač
  • Dobrý den pane Bakalo,vím,že nejsem ani první,ani poslední kdo má na Vás takovou prosbu,ale přesto to zkusím.Přítelkyně byla na mateřské a jakožto kadeřnice přemýšlela,co bude až jí mateřská skončí.Přesvědčila mě,že bude nejlepší,když si postavíme na pozemku vlastní malé kadeřnictví.Vzali jsme si půjčku a těšili se,jak to hezky půjde.Byli jsme ale pořádně naivní,protože jsme chtěli vše udělat řádně a podle zákona,ale úřady nám jenom házely klacky pod nohy...samé obstrukce atd.Dnes už bych to udělal jinak,ale bohužel je situace taková,že se začaly dluhy nabalovat a na zahradě je rozestavěné kadeřnictví.Chtěl jsem Vás proto požádat o půjčku ve výši 700 000 kč na zaplacení dluhů.Mám hodně menších půjček a dohromady platím měsíčně částku,kterou už nezvládám splácet.Potřeboval bych půjčit na delší dobu,aby se mi splátka snížila.Nechci po Vás žádný dar,sepsala by se smlouva Vaším právníkem,byly by tam sankce za případné prodlení a měl by jste na konci zisk....takže žádná charita.Napsal jsem Vám,protože už nevím jak z toho ven.Za lichvářem nepůjdu a banky mi nepůjčí.Kdyby jste mi chtěl pomoci tak mě prosím kontaktujte na můj mail bob79@seznam.cz a domluvíme se co a jak.S přáním pěkného dne Martin Š.
    • Jste blázen???víte kolik takových potřebných a chtivých peněz je kolem nás??? :-)))srandisto :-)))
  • Dobrý den pane Bakalo,
    podlehl jsem naléhání přátel a nepřátel a souhlasím s tím, že po dobu příštích čtyř let (pět je na mne moc) budu v Česku dělat prezidenta.
    Máte-li zájem o setkání s takovým idiotem, navrhněte místo a čas schůzky.
    V téměř dokonalé úctě (No Body is Perfect) Váš
    Jan Procházka

    +420 602 732 523
    jkprochazka@gmail.com

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit