Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ptámse!

    Pane Svěráku, ptám se Vás jako byvšího protagonisty hnutí "nase.televize". Jak to, že po posledních zásazích státní moci do nezávislosti "veřejnoprávní" televize ještě nemanifestujete na Václavském náměstí? Mám tím na mysli pořad "Bez obalu", který byl zcela komunistickým způsobem zakázán pro "nevyváženost". Za vyváženost by patrně bylo považováno, kdyby (za perníze daňových poplatníků) provolávala Česká televize na adresu předsedy vlády "Ó-jak je-krásně-štíhlý-ó-jakje-krásně-štíhlý-....atd" . Kde jste všichni vy ostatní bojovníci shora uvedeného hnutí? Jde je pan Chaun, Kraus, Kommers a další v situaci, kdy se objevují zcela bolševické cenzurní móresy? Demonstrace za nezávislost televize veškeré žádné! Už jtste se napakovali a usadily na teplých místečcích? Můžete si vymýšlet sebevtipnější cimermanoviny točit sebeúspěšnější filmové trháky a exhibovat se sebedojemnějšími lidumilnými akcemi typu Paraple (které ostatně taky nějak zmizelo) vážit si Vás nemůžu.
  • Milý pane Svěráku, děkuji Vám i Vašemu synovi za pěkný dokument Tatínek, který vysílala ČT o vánocích (žádný jiný program mě tak nenadchnul zřejmě i proto, že Vaše životní postoje jsou mi velice blízké,z dokumentu dýchala příjemná pohoda a Vy jste moje tzv. "zpřízněná duše"). Dovolte, abych Vám i Váši blízkým popřála do nového roku pevné zdraví,mnoho rodinné pohody i pracovních úspěchů (samozřejmě i k Vašemu životnímu jubileu přeji totéž). Alena Vodičková
  • Milý pane Svěráku, děkuji moc za pohlazení po duši, kterého se mi dostalo o Štědrý večer. Nejlepší vánoční program za posledních X let. Moc milé, díky. M.K.
  • Šťastný nový rok

    Šťastný nový rok přeje bývalá kolegyně Jarmila Němečková učitelka z Měcholup u Žatce.
  • Milý pane Svěráku,

    na Štědrý den jsme všichni dostali krásný dárek v podobě filmu Můj tatínek. Dík za něj Vám i synovi. Chtěl bych jen připomenout, že Vᚠvůbec nejlepší film - JAKO JED - byl v životopise nezaslouženě odbyt. Na doby Vinárny u Pavouka se však také nedá zapomenout. Zdraví a vše dobré přeje MUDr.Ludvík Kychler.
  • ČT

    Vážený pane Svěráku, nepociťujete potřebu společně s dalšími kolegy, mnohem více než v minulosti, vyjít na Václavák a zasadit se o ČT jako o svobodné veřejnoprávní médium? Děkuji za odpověď.
  • Jste Žatečák?

    Vážený pane Svěráku, moje dcera chodí do šesté třídy a dostali za úkol napsat něco o známých osobnostech Žatce. Bylo pěkné jak jste letos rozkrajoval obří dort se chmelničkou před radnicí na našem náměstí.V té době jste říkal, že rád vzpomínáte na časy prožité v Žatci. Můžete prosím uvést období a aktivity Vašeho působení v Žatci? Odpovíte-li, alespoň kratičce, pak Vám děkuji. Se žateckým pozdravem:"Pivu a chmelu zdar" Vladimír Barborka
  • Téměř obyčejný život.

    Vážený pane Svěrák. Napsala jsem knihu. A myslím, že by to byl dobrý scénář pro některý z Vašich dalších nových filmů. Já to nedovedu posoudit. Chtěla bych Vám ji poslat k zamyšlení (a zdarma). Ale nevím kam. Z nějakých důvodů svou adresu tajíte. To mně vadí. Těším se na sdělení adresy. Mgr.Martišková - Tomanová, 602 00 Brno, Čápkova 36.
  • dotaz

    Zajímalo by mě jestli se někde dají koupit plakáty s tématikou Járy Cimrmana jako např. ten co doprovází výstavu na brněnském veletrhu s rozestavěným pavilonem. Děkuji.
  • NABÍTKA SCENÁŘE

    Ahoj! Ahoj! Aho! Ahoj! chtěl bych jako prvnímu nabídnout režisérovi: Zdenku Svěrákovi který je pro něho tento námět tak ušítí na míru neboť je natolik zázrační a unikatní scenář. A co se týče filmového finačního rozpočtu k natočení je za skutečnou hubičku, ta událost těch příběhu pochází z roku 1989 až 1990. Je to podle skutečné události je to tak legrační a napínaví že si myslím že není možné ten to příbech v budoucnu překonat! Mám jenom jednu podmínku že hlavní roli musím hrát já mě peníze nezajímají!!!! Protože nikdo jiný to nezahraje lépe než Perský, není-li to možné přistoupit na mojí podmínku tak neréagujte na mojí nabídku. Já se na sto procent nezaství i kdybych to měl sám natočt tak ten film bude existovat! Protože tento film skutečně rozesměje miliony lidí v české republice a nevymaže se z jejích paměti jako popelka. A smích je přece nejlepší lék pro neštastnou a smutnou společnost. Autor tohoto příběhu je skutečný opravdový léčitel veliký šaman z podsvětí!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit