Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    A ČT Art nevysílůá, že si mezi nás ošklivé nácky a rasisty zavítal?

  • Jevo83

    Ked chces klamat okolie a tvarit sa ako nadneseny intelektual, skus sa vyvarovat vyjadreni typu "tvoje mama je rakovina" a mozno nebudes vyzerat ako pokrytec a imitacia ;)

  • RAMIUS89

    Takže som rasista keď sa povyšujem nad rasou ktorá neexistuje? 😀

  • RAMIUS89

    Tvoj argument nedáva zmysel.

  • To píšeš ty, který má každý druhý příspěvek plný urážek ostatních diskutujících a nadáváš jejich mamkám  do rakovin? Zajímavé jak cenzori tady mazou a skrývají obyčejné příspěvky bez invektiv,  ale takové sprostoty se tady tolerují, protože jsou od tech "se správnými názory ".

  • dds72czech

    Nevim kde beres tu jistotu ze si vymyslim :( Skoda ze jsem si ten papir nezkopiroval, ale stejne by mi byl k nicemu, protoze je ve spanelstine a tu nevim jestli zvladas, ja ne moc dobre. Bohuzel si nevymyslim, ver mi ze bych moc rad. BTW, tramvaje tu nemame, ani vlaky (krome maleho co jezdi v San Jose) a to je moc skoda, rad bych jezdil na plaz vlakem a kochal se krajinou.

  • Normálně etalon morálky. Dobře, tak od teď už se chovám normálně. Díky moc, otevřel si mi oči.

  • michaelfoucault

    Že je spousta lidí kolem videoher rekrutovaná z ošklivých zamindrákovaných rasistických nerdů, je už poněkud vyčpělé klišé, drazí spolukomentující. Píše se rok 2022, klidně můžete vytáhnout své hlavy z pozadí a začít se chovat normálně a ne jako totální vocasové. Vaše okolí vás pak bude mít mnohem raději. 

  • skaven

    mne to nevadi, ak DnD prebera hoci aj rasismus z realneho zivota, popisuje v sebe nieco, co sa v realite stalo, a deje (vseobecny rasismus Japoncov a Cinanov, rasismus afroamericanov voci aziatamericanom...) ked nieco vymazes z knih a pravidiel, automaticky to nezanikne. neviem ake su vekove obmedzenia DnD ale ak su 14+ tak s tym nemam problem, nech je tam popisana drogova zavislost, rasismus,deviacie vsetkeho druhu...nech tam je nadradenost niektorych ras.

  • michaelfoucault

    Lol a pak celá tramvaj vstala a zatleskala. Aneb z příběhů, které se nikdy nestaly, se ten tvůj stal úplně nejméně. Mě by fakt zajímalo, jestli se ti v noci spí dobře, potom co si vymyslíš takové nestydaté lži?

  • Zkusme to ještě jednou... "dělení ras na lepší a horší je inspirováno realitou a některé rasy jsou vysloveně nadřazené" - to je výňatek z těch pravidel, to si Kakabundala nevymyslel. Takhle je to v těch pravidlech vyloženě napsaný (včetně dalších pochybnejch věcí). Bez srovnávání fantasy ras s "lidskejma rasama" a zneužívání fantasy ras jako nacistický alegorie se DnDčko podle mě v pohodě obejde :)

    Doporučuju rozklikat a projít ty odkazy, který autor článku referencuje, možná pak bude jasnější, o čem je řeč.

  • skaven

    ked zrusis vsetok ten rasismus z D&D, co ti vlastne zostane? orkovia nebudu nenavidiet trpaslikov a trposi orkov, elfovia, draci a ladovi obri si nebudu mysliet ze su nadradena rasa, halflingovia nebudu polovicni, gnomovia nebudu rozpravat rychlo a nebudu mat vynimocnu inteligenciu a fokus na magiu + technicke vymozenosti.

    vsetci ti half(pol)- nebudu trpiet, ale budu prijati do kazdej komunity. Drowovia budu super kamosi z podsvetia.  Uz sa tesim na take questy - quest za znicenim bieleho muzskeho carodejnika ktory utlaca queer goblinov.


  • KIMCID

    Proč by to mělo být sakra špatně.  Jděte už s korektností do tergum!

  • Kakabundala

    Pokud sami autoři hry tvrdí, že je dělení ras na lepší a horší inspirováno realitou a že některé rasy jsou vysloveně nadřazené... Tak to jste nehledal moc poctivě, jestli v tomhle nevidíte neonacismus.

  • Kakabundala

    Nebo psaním článků.

  • Ty nejsi moc bystré, čoveče. A to si autor článku dal takovou práci a rozepsal to i pro blbce, jako jsi ty.

  • Joshua

    Za me vyborne ctivo. V dnesnim hyper korektnim svete aby se clovek pomalu bal i vyslovit svuj nazor. I v Might & Magicu mate rasy s ruznymi hranicemi vlastnosti. Zrusime zpetne vsechny hry, ktere jsou podle dnesnich meritek rasisticke? Anebo se budeme zpetne omlouvat, ze to tehda autori tak nemysleli?

  • Jevo83

    Ten clanok je strasne rozbity. Ma neprehladnu strukturu, miliardu zbytocnych informacii a prirovnal by som jeho citanie k bludeniu v lese. A najhorsie je, ze ked sa clovek prebojuje az na koniec, tak vlastne nevie, ze co bola pointa..

  • Derp_1337

    Díky.

    Ty by ses mohl živit psaním TL;DR zhrnutí 😉

  • palcov

    No, pro férovost, platí to i naopak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit