Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já tam poctivě hledal ten neonacismus a pochopil jsem to tak, že neonacistické je to proto, že ve fiktivním světě nějaké hry mají některé rasy omezené bonusy k určitým vlastnostem... hustý, co? Čekal jsem nějaké děsivé odhalení, že třeba nějaký autor je členem kuklux klanu a tak, ale ne. Je neonacista proto, že si dovolil vymyslet svět, kde fiktivní rasy mají různé predispozice a omezení. Pecka, ne?

  • risa2000

    Že někoho napadne, že napíše deset stránek o ničem (dozvěděl jsem se víc z postu dole, kde causu někdo trefně shrnul), budiž. Že to ale někdo schválí k publikaci na herním webu, místo aby s tím dotyčného vyhodil, nebo ho poslal na jiný server s odpovídající tématikou, je absurdní.

  • TheGGG

    někteří lidé mají neonacisty hlavně ve své hlavě, kde žijí rent free 365 dní v roce....

  • dds72czech

    Ono je tezke davat najevo odpor kdyz je i tvuj zamestnavatel woke pozitivni :( Jeste ted si vzpominam jak jsem v Prazske kancelari potkal jednu krasnou kolegyni oblecenou v  habitu ze ji byly videt jen oci protoze se zucastnila nejakeho inkluzivniho skoleni. Minuly rok jsem musel v ramci Metoo boje podepsat papir podle ktereho me muze nechat vyhodit skoro kazda kolegyne, staci kdyz rekne ze muj pohled byl moc vyzyvavy :( A ze jsou ticas hodne krasny zensky ;)

  • Psychotic

    Je to zajímavý příběh, o kterém jsem nevěděl. Celkově je pro americkou tvorbu problém, že na jednu stranu woke kultura je prolezlá všude jak metastázovaná rakovina, na druhou stranu jediný odpor vůči ní přichází od lidí, se kterými jen málokdo chce mít něco společného. Člověk, co nemá rád ani jednu ideologii, se prostě musí obrnit a všechen ten bulšit vyfiltrovat.

    Přesto mě trošku mě mrzí, že autor své vlastní woke sklony nedokázal krotit, snižuje to celkově důvěryhodnost příběhu, který napsal, když je tak zjevně v posteli s jednou ze stran.

  • Sgt_Buckminster

    Shrnutím člověk samozřejmě přijde o spoustu rozkošnejch detailů, ale suma sumárum:

    Syn autora DnD dal dohromady studio plný tvůrců s mírně až silně neonacistickými tendencemi a pokusil se s nimi vydat hru, na kterou neměli práva, pročež ze sebe víceméně na každým kroku celého procesu dělali voly 🤷

  • nemohl by to někdo shrnout? mě to téma zajímá, ale je to tak šíleně dlouhý že bych to dal leda jako audioknihu :D :D

  • dds72czech

    Uz se vyloženě "těším" na samostatný článek "jestli D&D je, nebo není rasistické"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit