Přejít na výpis diskuzí

... A ta kráva metan dává. Poženeme ji na emise?

12.8.2019 20:06
Pavel Jégl   42 příspěvků

Mezivládní panel pro změny klimatu se usnesl, že přátelštější k planetě musí být nejen naše auta, ale i přežvýkavci. Budeme tedy snižovat emise jak u vozidel, tak u krav.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Výborný titulek, pane Jégle, to jsem se srdečně zasmál. Při zhovadilosti dnešního světa je docela možné, že i krávy budou muset splňovat náročné emisní podmínky.😀

 • Takže se z tohoto pohledu dá nahlížet na přežvýkavce,kteří ve velkém vyrábí metan?U skotu je to v reprodukci takto:50 % se rodí býčků,50 % jaloviček.Z toho vyplývá,že jde u krav o mléko,u býčků hlavně o hovězí maso.Zřemě tráva,která se nespase,podlehne přirozeně hnilobě a ta bude produkovat metan.Zkrátka-z bláta do louže.Ono to vlastně spěje všechno do záhuby.-zřejmě zpět k lovcům mamutů.Ekologové se stávají v současné době mistry světa.

 • Kdy konečně někdo kompetentní sebere odvahu a nahlas řekne skutečnou pravdu. Na planetě Zemi je přemnožený člověk, největší to škůdce klimatu a největší nepřítel všeho živého i neživého co se na planetě vyskytuje a tvoří odvěkou symbiózu. Místo abychom počet lidí, evolučním vývojem, snižovali, lžeme si do očí, že je nutné podporovat primitivy s pudovým způsobem života bez ohledu na jakoukoli perspektivu.
  • A v Evropě chtějí merkelovci a bruselští byrokrati minimalizovat uhlíkovou stopu, ovšem zároveň chtějí maximalizovat import strůjců uhlíkové stopy - migračních nájezdníků. Takže na jedné straně chtějí úplně zavřít ventil s jedovatostmi a na druhé straně chtějí maximálně otevřít tento ventil, aby do Evropy proudilo co nejvíc jedovatostí. Pravda je na straně prostého Evropana, který nechce být odírán supy z gretensko-zelené mafie nebo parazity ze solární mafie či merkelovsko-migračními hyenami.
  • Tak a řekl jste to .

   No a co s tím? Právo na život se bude týkat kolika lidí?

   • Nejde o právo na život, ale o "právo" na "výrobu" potomků.

  • Ano lip bych to nenapsal

 • Alarmismus a ekoterorismus jsou nová náboženství, škodlivější než ta ostatní !

 • felix.julec

  Ekoalarmisté projevili opět svoji genialitu.

  • Že si ti "vědci a vědkyně" nevšimli, že i nespasená tráva, ca se na vzduchu rozkládá samovolně produkuje metan? Zakažme tu trávu.

  • Marcelskrc

   Gretenismus?

   • Pokračuje usilovné budování kultu osobnosti Grety, aby jejím jménem bylo možné provést zhoubné změny.
    • Pavel.Jegl

     Vy jste někde slyšel Gretu mluvit o metanu z přežvýkavců, pane revvappe? Nebo od ní na toto téma něco četl?

     • Nikde nevidím příspěvek o Gretě a metanu. Gretina deviace je zřejmá - uhlíková stopa. Kde jste přišel na spojení Grety a metanu ?
 • Namísto inkvizice dnes máme ekologisty. Neupalují, ale jsou pro lidi stejně nebezpeční, jako "Boblingové" v 17. století, spíše však ještě nebezpečnější.

  • Pavel.Jegl

   Nevím, zda se vše dá házet na "ekologisty". Je v tom namočena taky zemědělská politika a zemědělská lobby. Kdyby nebylo tolik dotací, nebylo by nejspíš tolik krav. A kdyby nebylo tolik krav, nebylo by tolik metanu. A nemuseli bychom uvažovat o dani z masa. Řešení, která popisuji jsou absurdní, ale obávám se, abychom nezvolili to nejhorší: dotované vybíjení krav a namísto kravského hnoje nervali do půdy jen chemická svinstva, která vodu nezadrží.

   • Cituji:Kdyby nebylo tolik dotací, nebylo by nejspíš tolik krav.

    Přesně!

    Zbývá jen vysvětlit, proč v ČR s růstem dotací počty hospodářských zvířat klesají.

    Stavy skotu ve světě se meziročně nepatrně zvyšují - chová se necelá miliarda kusů, největší producent, Indie, se počet kusů pohybuje těsně pod třetinou celkového poštu. Významný vliv na růst světových stavů skotu má druhý největší chovatel, Brazílie (20 % celkového stavu). V USA se počet kusů chovaného skotu zvyšuje cca o 3 % (9 % celkového stavu). 

    Třetím největším producentem hovězího je Čína (10 % celkového stavu)

    Největším exportérem hovězího je Austrálie s cca čtvrtinou celkového stavu.

    Otázkou tedy je, jak mnoho dotací pobírají chovatelé v Indii, Brazílii, Číně a nebo třeba v Austrálii a jak mnoho se tyto zmnožují.

    • Pavel.Jegl

     Odpověď: Jsme na vnitřním trhu Evropské unie. 

     Dotace nejsou v EU rovné - mají dvě složky: národní a unijní.

     • Vaše tvrzení nerozporuji, jde o obecně známý fakt.

      Rozporováno je tvrzení:"Kdyby nebylo tolik dotací, nebylo by nejspíš tolik krav.", které je obecné a lze jej tedy vztáhnout na celosvětové stavy skotu.

      V zemích EU počet chovaných kusů hovězího dobytka od roku 2016 většinově klesá, v celé EU klesá. Roste pouze v Polsku, Itálii a Španělsku, to ale pokles v ostatních zemích nevyrovná.

      Atd.

   • Celý dotační systém je, slušně řečeno, nerozumný.
    • Přesně!

     Dotace jsou zlo a nemají být poskytovány.

 • josef.chmela

  To už je opravdu magořina. Někteří magoři se chtějí neustále zviditelňovat a ukázat jak jejich práce je důležitá. Většinou jsou to však pouze neschopné vyžirky.

 • Emisní šílenství a související demagogie, resp. propaganda generují emisní byznys. Zase jde jen o další podvodný projekt, jakým je kšeftování s emisními povolenkami. Pár všiváků se napakuje a my ostatní se na tyto podvodníky skládáme, jako třeba na solární barony, jimž v každé kilowatthodině platíme alikvotní část na, eufemisticky řečeno, podporu obnovitelných zdrojů. A lidé-spotřebitelé platí jak mourovatí a bude hůře, protože gauneři vymyslí další podvodné projekty. Celé gretensko-zelené šílenství, migrační šílenství  a mnoho dalších podvodných projektů jsou jen vydařené pokusy o maximální vyždímání peněženky občana. Teorie o metanolové krávě a její vině na znečišťování ovzduší jsou svojí iracionální podstatou podobné nacistickým teoriím o nadřazenosti árijské rasy atd. Přijímání teorie o metanolové krávě odstartuje další šílenosti, až budeme smeteni velkou vlnou různých šíleností. V pravěku lovci dávali oběti bohům, aby si je naklonili, teď se máme my občané obětovat pro naplnění morbidních vizí několika excentriků, kteří se na úkor nás všech chtějí oddávat své chorobné libovůli. Přírodní zákony jsou silnější než chorobná libovůle Angely či Grety.
 • Marcelskrc

  No tak poťeš koště Indii


 • Kdosi tu psal o přemnožení lidí na planetě.

  Což o to, je to naprostá pravda, ale nelze obyvatelstvu upírat právo na existenci. Otázkou pak je, zda je současně nehumánní jim upírat i právo na množení. Spíše bychom to mohli nebo měli nazvat základními nebo nezadatelnými lidskými právy.

  Co by však mělo být omezeno, je dosud stále hypotetické právo na migraci, které je poněkud s krátkým rozumem protlačováno bez ohledu na planetu. Nebo jsme ochotni připustit, že místo přemnožení se jen v učitých světadílech bychom měli zajistit rovnoměrné znásobování počtu obyvatel po celém světě? Místo cílené osvětové depopulizační práce v konkrétních oblastech s přinesením konkrétních benefitů obyvatelstvu nechávat nerušeně fungovat lidské množírny a pozorovat rozptyl jejich potomků po planetě?

  Za chvíli těch krav ani dalšího už na uživení nebude dost. Příroda přestane až na výjimky existovat a dvoj či trojnásobný počet obyvatel oproti dnešku zavdá příčinu k hladomoru a takovému řádění hladových, že se to bude vymykat i našim představám, zatím vždy věrně zachycovaných hollywoodskou továrnou na děsivé sny.

  Nikomu nepřeji zažít to co lidé v obleženém Leningradu nebo v koncentračních táborech, proto by měla z iniciativy OSN vzniknout konečně po letech smysluplná aktivita, a to celosvětová kontrola porodnosti, financovaná vyspělými státy, třeba i Českou republikou. Třeba by byla možnou cestou nějaká forma recipročního plnění za vzdání se plození dalších dětí nad dvě. Další možností je rozvoj tamních zemí s vyloučením rozkrádání pomoci místními elitami.

  Jsem připraven i nějaké % z platu pravidelně odvádět ve prospěch takových aktivit. Je to stále mnohem smysluplnější než financování budoucích množících se enkláv kolem nás bez toho, aniž by se jim někdo skutečně věnoval. Tedy ne je submisivní formou lidskoprávně informovat pouze o jejich právech, ale především o povinnostech a státní mocí vyžadovat jejich dodržování. A nikoli tak, jako se to dosud překvapivě děje především v západní Evropě. Vždyť je to nejen ku škodě vlastních občanů, ale především těch nově příchozích a koneckonců i celého státu a EU vůbec...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit