Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Turecko narušuje kompatibilitu výzbroje NATO - proč ještě není vyloučeno z NATO?

  Turecko okupuje část Kypru od své invase tam  (20.7.-18.8.1974) - krycí jméno invaze bylo operace Atilla. Proč ještě není vyloučeno z NATO, proč se s ním vedly rozhovory o přistoupení k EU?

  Leží v Asii a v Evropě má jen oblast Konstantinopole, kterou ukradlo Řecku. 

  Turecko se islamisuje více než Al Fatah v Palestině...

  TURECKO JE NEPŘÍTEL EVROPY!

 • Autor článku je totální hlupák neznalý věci, takový nesmysl napíše jen škrabal mdlého rozumu!

 • a když ty kontrolní otázky odpovíme,tak si to politici udělají stejně po svém.-jsou to všichni erdogani,ať jdou do brusele !

   

 • Neználek si opět hraje na Všeználka, článek nemá hlavu ani patu, podle "novináře" tedy vyplývá, že ruským Kalašnikovem Rusa nezabiješ!

  HAHAHA

  • Pavel.Jegl

   Prak není samopal a samopal není počítačovým programem řízený systém. 

   A změňte si nick, jinak končíte.

   • Tedy ani ruským prakem Rusa nezabiješ.

    Geniální myšlenka. Zejména připomeneme-li si, že: Podle ruské armády se letadlo ztratilo z radarů zhruba v době útoku na syrskou Latákíju. „Stopa Il-20 zmizela z radarů během útoku čtyř izraelských letounů F-16 na syrské zařízení v provincii Latakíja,“ uvedla ruská agentura TASS. 

    Ruská armáda později uvedla, že letoun sestřelil syrský systém protivzdušné obrany S-200, které Rusové režimu Bašára Asada dodali před několika lety.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ruska-armada-letoun-syrie-il-20.A180918_075133_zahranicni_jn

  • no ono se může do datalinku určitě něco propašovat a řek bych že tuhle brzdu mají jak západní tak východní systémy 

 • TheGGG

  vždy jsem považoval turecko za nepřítele evropy a islám za ideologii co nemá v evropě co pohledávat, takže mě nic nepřekvapí

 • Dovolím si svůj perspektivní pohled na věc. Cílem snahy Erdogana je "udělat  Turecko opět velké". Velké znamená  největší - nejdůležitější z islámských zemí. Centrum islámu.  Kterým bylo v historii. Nezávislé na Evropě a na USA. Nezávislé na EU a NATO. Erdoganovi vlastně vůbec nejde o to, aby byl Turecko v EU. On Evropou a Evropany pohrdá. Všechny jeho "krůčky", které v poslední době vykonal, budou následovány"kroky". Nákup PVO systému S-400 byl pouhý začátek odtržení se od "Západu". Avizovaný zájem o ruské stíhačky Su-57, i PVO systém S-500, rakety typu Kalibr, jsou logické, už i proto, že jde o lepší a daleko levnější varianty, než které mu nabídly USA.  Nejde přitom o žádnou "lásku, či přátelství  k Rusku", to ani omylem. Jde o jeho ego, být "sultánem" Islámských zemí. Je to pravý opak Ataturka. 

  Zvykejme si na to, že Turecko pod jeho vedením se mění. A pokud se změní, tak USA a Evropa obrovsky prohrály. Vše tomu zatím naznačuje, že se to Turecku podaří. Konsekvence? Rusko tímto krokem Turecka porazí USA a Evropu. Turecká  mnohamilionová "menšina" v Německu bude osinou v zadku Německa a bude mu působit fatální problémy. NATO oslabí a to významně. A připomenu oblasti v Uzbekistánu, Ázerbajdžánu apod. v dalších okolních zemích, kde se také mluví turecky. 

  S Tureckem se musí počítat jako s nově rostoucím globálním hráčem, stejně jako například s Indií, nebo i s do jisté míry s Íránem. Brzy se bude řešit spor, kdo bude ten první, zda Turecko, Írán, či Saudská Arábie prozatím podporovaná USA, což ji ale logicky znevýhodňuje oproti těm zbylým dvěma hráčům. A ekologické běsnění a elektromobilita, může Saudy  oslabit tak, že skončí. Nebude kdo by od nich bral tolik ropy, co dnes. A tento bod si zapamatujte, bude podle mého fatální nejen pro Saudy. 😈 

  • zajímavé,přitom Usámá považoval Turky za nevěřící.

   Ať je Aláh ohněm spálí!

 • mun.go

  Možná by stačilo, kdyby se narodil nový Mustafa Kemal Atatürk

  ... nebo aby tam CIA nějakého infiltrovala ...

 • Po poslední návštěvě Vídně a Hamburku tak Turecko končí až v deltě Labe takže Turek je ještě skromný.Nemá on agenta co chce spojit Dunaj přes Odru do Labe?🙂

  Nejhorší na tom je že má pravdu porodnost 5.0 vůči 1,3 je jasné vítězství ať chceme nebo ne,ale kdepak my se tady budeme hádat o levné dotykáče a jestli v práci máme průmysl 4.0 nebo 5.0 .

  • Pavel.Jegl

   Vaše numera, Martinko, nesedí. S fertility Turkyň v Německu to naštěstí jde přes sultánovy výzvy z kopce.

   https://www.demogr.mpg.de/papers/working/wp-2014-001.pdf 

   strana 14 - graf

   A ani v Turecku, jak vidím, to není žádná sláva.

   https://www.theguardian.com/world/2017/dec/25/turkey-fertility-secular-religious-divide-erdogan-population-growth

   • Pane Jegl ono ani tak nejde možná o Turky,ale o porodnost vůbec ,prostě ať chcete nebo ne ono to dopadne podle přírody a evoluce a když jsme u těch Turků několikrát jsem tam byl služebně a připadá mi že slovo turecké hospodářství taková Ukrajina a spol.může závidět a za svého prezidenta se někteří stydí a od toho my nejsme až tak daleko.V Německu se třeba strašně diví že ani třetí či čtvrtá generace nechápe Evropu a to jsou prý Němci.

    • No jo, turecké hospodářství jsme už převzali. 😍

 • Již naši předkové se obávali nájezdu Turčínů. Věděli o nich, že vraždí, znásilňují a loupí "nevěřící psy". Křesťanští Evropané se vzdali svého křesťanského Boha a tak se stanou otroky vyznavačů Alláha. Pokud ovšem dřív nezasáhne Gaia (Země), nevyvolá opět potopu a nezahubí opět 99,999% všech těch namyšlených "vládců světa", prý "homo 2x sapiens", jak už se to podle pověstí stalo před deseti neb dvanácti tisíci lety.


  • Pavel.Jegl

   Záchrana Evropy je možná. Stačilo by, občane, inspirovat se jinou pověstí-pohádkou, než tou, o níž píšete. Co takhle dodat sultánovi Šeherezádu, která mu bude vyprávět pohádky a udělá z něj poslušného beránka?

   • Čaputovou bych mu poslal rád a bonusem Gréténu... evropa by si oddechla

   • Pane Jégle, to je sice pravda, ale kde vzít u nás dnes tu počestnou Šeherezádu?😍

    • Nagyovou? Jo vlastně já zaspal... :-(

     • 😀😂😛

   • No já když vidím tu loajalitu ve společnosti či práci tak i beránek je na nás agresivní až až.🙂

 • Ani jedna ze zainteresovaných stran si neuvědomuje že na to doplatí at chce nebo ne.Jen blbec může rozpoutat něco takového.Kdo všechny ty pitomce uživí?I kapacita planety není nekonečná a při exponenciální rychlosti devastace k plánům páně blbečka Erdogana ani nedojde.Ať už si všichni politici světa vytáhnou hlavu ze zadku a  začnou přemýšlet.Je to cvok,jeden vedle druhého.

  • Někteří lídři EU zřejmě s ní o tom, že by se veškeré obyvatelstvo Asie a Afriky přemístilo do Evropy coby uprchlíci a že my Evropané tyto "uprchlíky" budeme hýčkat a poskytovat jim maximální komfort. Ovšem nejsem si jist, zda-li po naplnění těchto morbidních vizí by byli lídři EU uspokojeni. Zřejmě by chtěli další a vyšší práh dráždivosti.  

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit