Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • opravdu by mě zajímalo, kde se s tzv. státními prachy hospodaří dobře. ze svých postřehů a blízkého okolí (místní samospráva a spol.) usuzuji, že pravděpodobně nikde, protože se razí heslo "kdo nekrade, okrádá svou rodinu" napříč všemi směry českého...pardon....lidského spektra. omluva a čest všem vyjimkám *5*
    • Se státními prostředky se dobře hospodaří snad v některých malých vesnicích, protože se tam lidé znají a vidí jeden druhému do karet, což ztěžuje některým "chtivým" osobám provádět "odklon" z eráru a navíc rozpočty malých obcí jsou tak malé, že by případné rozkrádání mohlo tu obec položit. V těch větších obcích a městech to už bude horší, tzn. víc prostředků znamená i víc možností odklánění. V zásadě u nás platí, že čím je větší spravovaný územní celek, tím jsou větší možnosti pro politiky a úředníky něco pro sebe urvat, někomu známému dohodit předraženou zakázku apod. Z toho vychází, že nejvíce se ztratí na úrovni správy státu, což je u nás přímo do očí bijící fakt.
  • Zemanův prezidentský výkop ................................
    Přátelé, nám hekrům se podařilo získat poněkud zkrácený záznam z jednání v Lánech mezi prezidentem Zemanem a delegací ODS (Kuba a Němcová) o představách jejich strany na řešení vládní krize v týdnu po demisi dosavadního premiéra za ODS Petra Nečase. Po uvítacích formalitách a obeznámení prezidenta s jejich představou řešení stávající vládní krize následuje tzv. Prezidentský výkop, který zcela jistě vstoupí do vládních i politických dějin České republiky. Po něm se už tedy ani není čemu divit, proč celá tzv. trojkoalice najednou zareagovala na následné jmenování Rusnoka premiérem překlenovací úřednické vlády až málem hystericky.(Zeman) Vážení, oceňuji z vašeho výhradně jednostranného pohledu zřejmě upřímně myšlenou snahu pro vyřešení této vládní i politické krize a jen pro pořádek znovu připomínám: Hned po přijetí funkce prezidenta jsem se zmínil, že dosavadní vládu bych z mnoha důvodů nejraději hned odvolal. Nikdo z ODS ale tehdy vůbec nezareagoval. Před pár dny jsem dokonce jasně řekl, že žádného kandidáta z ODS nejmenuji premiérem a zase nic. Zřejmě potřebujete připomenout i potřetí:Vaše strana celým svým dosavadním jednáním, tedy ne jen kvůli nedávnému odstoupení pana Nečase z funkce premiéra z důvodu podezření a vyšetřování ne jen z vážného zneužití funkcí a korupci, ale i za neuvěřitelné množství dalších prohřešků s následným až neuvěřitelně rapidním poklesem důvěry lidí během celého jejího dosavadního funkčního období nakonec zcela položila stávající vládu. Právě vaše strana má za to největší odpovědnost. (Kuba) Ale to není pravda... (Zeman) Neskákejte mi do řeči pane doktore Kubo, ještě jsem neskončil! Vaše strana, s drzostí sobě vlastní, úmyslně přeslechla moje připomínky a chce teď po mně, abych je revidoval. Nevím sice proč bych to měl dělat, ale ta mimořádná odvaha paní Němcové v této rovněž mimořádně obtížné době pro stát i vládní koalici být i přesto premiérkou za ODS mne celkem pozitivně naladila. Udělám tedy jeden velice vstřícný krok a nabídku právě zde přítomné paní Němcové za koalici schválené kandidátce na premiérku. Nabízím ji rovnou jmenování premiérkou úřednické vlády.
    (Kuba Němcová) !?!?!? (Němcová)Ale to přeci takto narychlo nejde...
    (Zeman)Nemůžete nebo nechcete přijmout? Proč? Je zde s Vámi přeci zastupující předseda ODS!
    Němcová na to. No, my se musíme o této variantě poradit v grémiu. Oba? To myslíte vážně? Funkce premiéra přeci automaticky předpokládá značnou pohotovost, naprostou samostatnost a nezávislost v rozhodování i úsudku. Pokud byste hned přijala moje pověření sestavit úřednickou vládu, můžete se případně radit se mnou, jsem jedno ucho!
    (Němcová)To nejde, musím se nejdříve poradit ....
    (Zeman) Jak to, že ani to nemůžete? No, to se Vám už vůbec nedivím. Vy totiž nemůžete také proto, že už jednu ústavní funkci máte a dosud jste z ní neodstoupila! Odstoupit z jedné funkce a kandidovat do druhé se vším rizikem, to bych alespoň já považoval za odvážný, poctivý a nikoli jen vychytralý přístup. Toho zřejmě nejste schopna a se svým pobočníkem zde testujete, co všechno vlastně snesu. Takže káva je dopita a naše sešlost tím v podstatě končí.
    (Kuba) Pane prezidente, mne ale pověřilo grémium.........."
    (Zeman) "Ano samozřejmě, chápu.... abyste prostě paní Němcovou doprovodil, takže rádo se stalo a někdy zase na shledanou." ......................................
  • V kauze ND je zřejmé politické směřování rozhodnutí o jmenování ředitele ND.
    ND je zřejmě zastaralá struktura hrazená a zajištěná z veřejných prostředků a je potřeba ji změnit . Základem prospěchu států v EU je rušení nevýnosných organizací placených státem např. divadel nevytvářejících zisk.
  • Miloš Buran naštěstí do divadla nechodí - jinak by tam už dávno vládli a hráli proletáři a odboráři.

    Nejzkorumpovanější jsou čeští kolektivističtí voliči: za guláš, mávátka a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Šarlatánský systém, založený na zhruba rovnoměrném zisku „standardně klauzemanovsky“ získaných hlasů pro falešné, umělé, neautentické a následnické partaje, vzniklé rozpadem „vedoucí síly KSČ“, nutno nahradit občanskoprávním adresným a zpětnovazebním systémem, z občany permanentně individuálně prověřovaných nejlepších zastupitelů - bez ohledu na jejich partajní příslušnost. Národní mužstvo se také sestavuje z nejlepších hráčů – nikoli „většinově“ z nejvlivnějších klubů a jejich bafuňářů, zajištěných finančně na čtyři roky. Každé jiné řešení je „falešný a prázdný“ šarlatánský trik.
    „Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.Nepomůže nic jiného, než úplná obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník TGM).
    Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:
    http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby
    • v tomto divadle jsem byl jednou,nyní kdy tam hraji herci typu Krajča,Havelky,Davida Prachaře no spíše podherci bych tam za tokové vstupne nešel ani náhodou.Tito ochotníci si ještě dovoli na protest proti odvolání ředitele podat výpovědi-nechť jdou z nich tam opravdu nepatří ani jeden.Ti ostatní by měli být hrdí,že v naší kapličce hrají a ne se přídávát k těmto ochotníkům a podporovat je.Styďte se vy komedianti.Herci typu Peška,Hrušinského,Štěpánka,Smolíka,Vojty,Neumana,Štěpničkové,Medřícké a mnoha dalších již nežijících vynikajících herců se musí v hrobě obrácet.
    • Špuntovko, vyčisti si optiku ! Ostrostřelče Rozpláclá Diabolko *1*
  • V tomto zločinném státě řízeném do poslední doby modrými pravičáky se hospodařilo špatně všude!!!!
    • ...takzvanými pravičáky......tady pravice neexistuje. je zde pouze banda parazitů - nahoře (politici a státní zaměstnanci) a dole (takzvaní nepřizpůsobiví a ostatní, kterým se dělat nechce a žijí z různých dávek, podpor, grantů, dotací, příspěvků...atd.atd...)
  • Kdo sežene mi lístky do ND? *9*
  • Naše kaplička je skutčně zlatá. *12*
  • Audit noveho reditele zjistil nezakonne zachazeni s penezi danovych poplatniku, zrejne proto vlada bez mandatu "Strany Pratel Organizovaneho Zlocinu" prispechala zlocincum na pomoc a jim nebezzpecneho reditele odvolala. Diky protesti\um slusnych lidi nastesti levicovi zlocinci neprosli... *1*
    • Nešíkej blbe korunovaný! *15* *2* *1*
    • Ano a přidala jim 50 melounů na mzdách, které asi vyplatili neoprávněně a které teď chybí. Co to je ztráty na mzdách? *11*
  • Asi Balvín věděl proč .... že někdo dostával nadprůměrný plat oproti ostatním.
  • Ještě tu chybí názor slavné a stále proti čemus protestující pseudorežizérky Sommerové.
    • A exministryně Hanákové *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit